logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Błąd nagrywania DVD na HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B przy prędkości 8x

marcin19_ 03 Sty 2008 14:58 3684 13
REKLAMA
  • #1 4652941
    marcin19_
    Poziom 14  
    Posty: 172
    Ocena: 4
    Nagrywanie normalnie sie włancza, a gdy dochodzi do końca wyskakuje komunikat:
    Rozpoczęto buforowanie plików
    Zakończono buforowanie plików
    Rozpoczęto zapis z prędkością 8x (11 080 KB/s)
    F:HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B
    Typ księgi automatycznie ustawiony na: DVD-ROM
    Niepowodzenie uaktualnienia PMA!
    F:HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B
    Nie można wykonac polecenia Zakończ w trybie DAO!
    Generowanie granic wysokiej zgodności DVD
    F:HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B
    Błąd fiksacji sesji!
    F:HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B
    F:HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B
    Nie można wykonac polecenia Zakończ w trybie DAO!
    Zapis z prędkością 8x (11 080 KB/s) nie powiódł się!
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 4653585
    Bogdanor
    Poziom 27  
    Posty: 833
    Pomógł: 78
    Ocena: 32
    A co mowi narzedzie NeroInfoTool na zakladce ASPI i przejsciu na neroAspi ?
  • #4 4654254
    marcin19_
    Poziom 14  
    Posty: 172
    Ocena: 4
    File Version Lenght Date
    wnaspi32.dll 2.0.1.74 164112 bytes November 02, 2004
  • #5 4654399
    metalli
    Poziom 30  
    Posty: 1285
    Pomógł: 116
    Ocena: 43
    A czy kolega upgrade firmware robił? WSPARCIE LG Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #7 4660974
    weryfany
    Poziom 27  
    Posty: 1020
    Pomógł: 59
    Ocena: 148
    Ja mam LITE-ON DVDRW LH-20A1H i wogle nie nagrywa DVD+R inne płyty tak. Marka płyty nie ma znaczenia.

    Na innych 5 to samo a w Nomi w komputerowym podłączyli i działa bez problemu.

    Mam płytę główną Gigabyte GA-7N400-L
  • REKLAMA
  • #8 4661636
    metalli
    Poziom 30  
    Posty: 1285
    Pomógł: 116
    Ocena: 43
    Kwestia taśmy (proponuję "żółtą" ATA100) lub sterowników ATAPI - tu polecam ForceATAPI. Pozdrawiam
  • #9 4681886
    marcin19_
    Poziom 14  
    Posty: 172
    Ocena: 4
    zmieniłem i taśme i zainstalowałem nowego biosa nagrywarki a ona i tak nie chce nagrywać, ponieważ długo wczytuje płyty nie ważne czy są nagrane czy puste. Z filmami zajęło jej ok 5 min., a płytę z obrazem gry wcale nie wczytale. Czego to może być przyczyna?
  • #10 4682267
    metalli
    Poziom 30  
    Posty: 1285
    Pomógł: 116
    Ocena: 43
    Zużycia laseru w nagrywarce. Niestety.
  • #11 4682601
    marcin19_
    Poziom 14  
    Posty: 172
    Ocena: 4
    Dobrze, że ona ma jeszcze gwarancje to ją oddam i niech oni się martwią co jest z nią nie tak.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
  • #12 4916771
    Lukasz5300
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    witam
    ostatnio na pewnym komputerze chdiałem sobie nagrac płytke dvd w nero 7 lecz zamiast tego nero tworzy mi obraz plyty :cry:
    prosze o pomoc
  • #13 4918700
    jacazwierz
    Poziom 14  
    Posty: 161
    Pomógł: 2
    Ocena: 14
    Dla Lukasza...
    W nero przestaw sobie nagrywarkę z ImageWriter na Twoją, którą rozpoznaje program NERO - no chyba żej Nero nie "widzi" Twojej nagrywarki.
  • #14 4920481
    Lukasz5300
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Ocena: 1
    tak jak mówisz , nero nie widzi tej nagrywarki co robić

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy błędów podczas nagrywania DVD na nagrywarce HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B przy prędkości 8x, objawiających się komunikatami o niepowodzeniu aktualizacji PMA, błędach fiksacji sesji oraz niemożności zakończenia nagrywania w trybie DAO. W dyskusji sugerowano aktualizację sterowników ASPI, reinstalację kanałów IDE, użycie innego oprogramowania niż Nero oraz sprawdzenie wersji ASPI za pomocą NeroInfoTool. Zalecano również aktualizację firmware nagrywarki, co w przypadku innych modeli (np. Lite-On) rozwiązywało podobne problemy. Poruszono kwestie taśmy ATA (zalecenie taśmy ATA100) oraz sterowników ATAPI (np. ForceATAPI). W jednym przypadku wymiana taśmy i aktualizacja BIOS-u nagrywarki nie rozwiązały problemu, a długie wczytywanie płyt sugerowało zużycie lasera. Wskazano, że w przypadku gwarancji warto skorzystać z serwisu. Dodatkowo, w innych wątkach pojawiły się problemy z rozpoznawaniem nagrywarki przez Nero, co wymagało zmiany ustawień urządzenia w programie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA