Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie radio 2 din. Alpine vs Pioneer vs ??

Marcelin00 03 Sep 2012 15:22 21333 21
    Marcelin00
    Level 11  
    Witam.
    Noszę się z zamiarem kupna radia o wymiarach 2 din.
    Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na ten szczytny cel:> to a raczej do 2500zł.
    W oko wpadł mi w ostatnim czasie Pioneer AVH-8400BT, kiedyś podobały mi się ALPINE ale już nie pamiętam modelu.
    Moje wymagania:
    Ma mieć USB, Bluetooth, Procesor dźwięku (chyba tak to się nazywa), najlepiej aby był na Windows CE. To chyba wszystko - nie jestem wymagający... Aha mówimy tu o radiu z 7 calowym wyświetlaczem dlatego nie poruszam tematu odtwarzania filmów bo uważam że to podstawa w takim radiu - oczywiście ma odtwarzać popularne i najpopularniejsze formaty filmów:>. Nawigacji nie wymagam bo z tego co się kiedyś orientowałem to w znacznym stopniu spowalnia radio aczkolwiek jeżeli będzie taka funkcja to miło:P.
    Muzyka jakiej słucham to: Trance, Techno, DNB, HH, Disco/Dance:D. Oczekuje aby muzyka podawana na głośniki była czysta bez zniekształceń itp itd (nie wchodźmy w szczegóły). Pomińmy fakt głośników jakie są aktualnie w drzwiach i skupmy się na samym radiu. Dodam, że za bass będzie odpowiedzialny bagażnik.

Proszę o opinie na temat w/w Pioneer'ka ewentualnie o propozycję innych radji 2din.

Dziękuję i Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    rafcio363
    Level 30  
    Nie wiem czy wogóle są pioneery z win ce.
    Skoro masz 2,5tys to idz do sklepu car audio i pooglądaj nic to nie kosztuje.
    Marcelin00
    Level 11  
    Podałem model Pioneera bo podoba mi się wizualnie. Ale jestem otwarty na propozycje. Do do oglądania stacji multimedialnych to pozostaje mi RTV EURO AGD albo MediaMarkt (właśnie w RTV Euro AGD widziałem tego pionka). Znasz jakieś modele stacji na Windowsie CE? Rozumiem, że stacja z Windowsem CE ma większe możliwości niż stacja bez windy?-głównie tym argumentem kieruje się przy wyborze radia, chyba że mój argument jest mylny. Jeśli tak to proszę mnie wyprowadzić z błędu:>.
    rafcio363
    Level 30  
    CE da Ci tylko to że sobie zainstalujesz automape :)
    Nie znam obecnych modeli,ale 2-3lata wstecz nie było pionnera na windowsie.
    Jak dla mnie priorytet byłby taki : ściągany panel, bluetooth,w miare dobra nawigacja+odbiornik gps, bo divx i inne to stacje mają w standardzie.
    Marcelin00
    Level 11  
    Do nawigowania używam nawigacji GoClever 5066HD z 7" wyświetlaczem:>. Dlatego nie wymagam tej funkcji od radia. Co do ściąganego panela-cała konsola jest robiona od podstaw z najeżdżającą roletą aluminiową na konsole centralną która będzie maskowała radio, nawigacje, pokrętła itp itd:>.
    Czyli nie ma sensu pchać się w radio z systemem Windows tylko po to by móc wgrywać sobie mapy których będą używał sporadycznie, jako ostateczność.

Dalej czekam na opinie co do Pionka oraz propozycje radia 2Din do 2500zł.

Na tą chwilę mam na uwadze dwa radia:
    Jednym jest Pioneer avh-8400BT (ok 2099zł na znanym portalu aukcyjnym) a drugie radyjko to Alpine IVA-W520R wraz z modułem bluetooth (ok 2499zł na znanym portalu aukcyjnym).
    Alpine ma 24 bitowy przetwornik D/A, Pioneer ma 1 bitowy przetwornik C/A-który lepszy?

Proszę o wypowiedzenie się znawców na temat w/w stacji ewentualnie przedstawienie własnych propozycji.

:>
    taxidriver1
    Level 14  
    Za 2.5 klocka kup sobie pc car bedzie wszystko razem z dvd navi windą wi -fi i co tam chcesz dołożysz modem z aero 2 i net non stof za free to jest lepszy wybór. Mam JVC 2 din a dziś bym wsadził pc . Do tego jakiś wzmacniacz z alleeee..drogo i hula jak ta lala.
    hans127
    Level 17  
    Ja używam od 2 lat i polecę Ci kenwooda. W swoim aucie posiadam już stary model bo dnx7260 ale sprzęt sprawuje się wyśmienicie. Kenwood posiada mapy garmina, z aktualizacją niema najmniejszego problemu i jest banalnie prosta.
    Marcelin00
    Level 11  
    taxidriver1:
    Wiadomo jak jest z PC... jest na pewno mniej stabilne od radia. Wpadnę w dziurę i dysk sie uszkodzi itp itd. Do tego (przypuszczam) PC długo będzie się włączał:/. Myślałem o tym aby wrzucić do samochodu lapka ale zrezygnowałem:>.

hans127:
    Zaproponuj coś konkretnego. Napaliłem się na te dwie firmy i w tym momencie z przewagą na Alpine.

Wie ktoś czym się różni 24bitowy przetwornik D/A, od 1 bitowego przetwornika C/A??
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Zadna stacja nie ma proca (czasowki i xover) . Co najwyzej mozna go podpiac pod np. Alpinke ale wtedy cena skacze , bo musisz zainwestowac we wzmacniacze ...po opisie widac , ze ma to grac "na radiu" i tylko dolozyc chcesz do bagaznika subwoofer . Jesli tak , to kup fajniejsze lub tansze .
    Marcelin00
    Level 11  
    Tak ale w przyszłości będzie wszystko na wzmakach. Na razie jeden wzmak do suba w bagażniku.
    Powie mi ktoś jaka jest różnica między tymi przetwornikami C/A a D/A??
    surek_xx
    Level 11  
    Pioneer serii AVH-Fxxx są na win CE i mają nawet możliwość podłączenia modemu z netem ;) mogę polecić bo używałem jakiś czas, Pozdro.
    Marcelin00
    Level 11  
    powalla wrote:
    Zadna stacja nie ma proca (czasowki i xover) . Co najwyzej mozna go podpiac pod np. Alpinke ale wtedy cena skacze , bo musisz zainwestowac we wzmacniacze ...po opisie widac , ze ma to grac "na radiu" i tylko dolozyc chcesz do bagaznika subwoofer . Jesli tak , to kup fajniejsze lub tansze .

Mówisz tu o dokładanym procku? Heh aż tak inwestować nie chce:>. Ma ładnie grać. Za jakiś czas będzie wzmacniacz na przód i może inny wzmak do suba. CA chcę złożyć porządnie na dobrych podzespołach bez pośpiechu:>.

Co z tymi przetwornikami:>? Wie może ktoś:>? Amator CA wyczuje różnice dźwięku między radiem Alpine z 24 przetwornikiem a Pioneer'em z 1 bitowym?
    michałDSP
    Level 12  
    wszystko fajnie tylko ;

Ten Pioneer jest wolny, bardzo zamula , to po pierwsze
    po 2 jak podłączysz autompaę APP , co masz w tle ? cisza nie możesz słuchać radia
    i mieć tak ustawione aby włączały się komunikaty,

totalna cisza i na ekranie tylko navi..

reasumująć:
    3600zł jednostka
    2000zł iphon
    300zł kabel do Iphona
    200zł miesięcznie na internet ;)

Jeżeli chodzi o stacje na winCE 6.0 to są znacznie szybsze, bardziej stabilne,
    lepiej reagują na dotyk, ekranu...winCE 6.0 nie obciąża tak procesora , ..
    Do tego menu jest proste wręcz intuicyjne, w Pioneerze jest masakra zakładki,podmenu, zakładki odnośniki i zakładki odnośników ,
    bez instrukcji niedoobsłużenia..
    Marcelin00
    Level 11  
    Zauważyłem właśnie na filmiku który kolega podał wyżej, że trzeba dosyć mocno nacisnąć paluchem na ekran żeby coś załapało. Na tą chwilę na winCE znalazłem peiyngi ale zraziłem się kiedyś do tej firmy mając mocno wybajerzoną jednostkę 1din. Po jakimś czasie przyciski gubiły funkcje na panelu a radio można było obsługiwać za pomocą pilota. Ale to było parę lat do tyłu. Może firma teraz poprawiła jakość swoich produktów. Znalazłem radio peiyinga 2 din Py9907. Podoba mi się i jest w kwocie 1099 w RTV Ojro AGD:>. Zastanawiam się nad kupnem tej jednostki do jednego z moich samochodów. Radia które podałem wyżej miały być montowane w drugim samochodzie i właśnie w drugim samochodzie składam CarPC na laptopie HP:>. Praktycznie wszystko już mam oprócz ekranu dotykowego (czekam na przypływ gotówki).
    michałDSP
    Level 12  
    Jeżeli chcesz coś taniego GMS 6203 , Peiying to atrapa w porównaniu z tym..

150zł drożej zobacz tego GMS-a ma wszystko, matryce wysokiej rozdzielczości,
    dosyć szybki procesor ,Bluetooth no i dobrą jakość dźwięku..

http://www.gms.pl/pl/_sp/96/gms_6203_navi+/
    Marcelin00
    Level 11  
    michałDSP:
    Czy używasz takiej jednostki? Miałeś może przyjemność oglądania tego peiyinga na żywo? Nie chcę wrzucić pieniędzy w błoto dlatego zanim kupie którąś jednostkę to 100 razy się zastanowię:>. Powiem szczerze, że wcześniej nie brałem pod uwagę radia GMS... kiedyś coś mi się obiło o uszy o tej firmie i przyznam że dawno o niej nie słyszałem:>. Ciekawa alternatywa dla peiyinga:> aczkolwiek peiying z wyglądu bardziej mi odpowiada no ale jeśli GMS jest lepszej jakości to wygląd będzie miał raczej rolę drugoplanową:>
    msepl
    Level 25  
    Oczywiście tylko GMS.
    Nie ma co porównywać z resztą na polskim rynku.
    Zamontowaliśmy GMS już trochę sztuk i żadnych reklamacji + naprawdę bezproblemowa praca.
    Malix7
    Level 15  
    Witam
    I co kupił kotś tego gms??
    Marcelin00
    Level 11  
    Ja na razie się wstrzymałem z kupnem radia bo samochód sprzedaję.