Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TeamViewer - Zawieszanie się, brak reakcji pulpitu zdalnego na gesty myszy

04 Wrz 2012 19:35 5415 8
  • Poziom 8  
    Witam.

Mam Team Viewer 7, i mój partner do którego pulpitu się łączę także. Wersje naszych TV, są również jednakowe. Mój system to XP, partnera Windows 7. Wspólpracujemy w ten sposób ze sobą, w miarę potrzeb, już długi czas, wszystko było do tej pory ok.

Od paru dni następuje taki problem: po połaczeniu się do pulpitu partnera, po czasie mniej więcej 5 - 10 minut, czasem dłużej, działanie TV zawiesza się, a mianowicie widzę wszystko co jest na pulpicie partnera, lecz brak jakiejkolwiek reakcji na to, co chcę zrobić na jego na pulpicie uzywając myszki.

Gdy partner wykona ruch swoją myszką, TV zaczyna reagować na gesty mojej myszy, by jednak po jakimś czasie, czy to mojej pracy na jego pulpicie, czy to czasie bezczynności, znów się sytuacja powtórzyła się.

Proszę o podpowiedź, jak rozwiązać ten problem i czym on może być spowodowany.

Pozdrawiam i dziękuję.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    llIllIllI napisał:
    Wersje naszych TV, są również jednakowe

To znaczy komputery macie podłączone do TV? Czy na normalnych monitorach jest ok?
    Jakie macie łącza internetowe i jak doprowadzona? Czy ostatnio coś było w tej kwestii zmieniane? Możliwe że to któraś aktualizacja systemu coś zamieszała.
  • Poziom 8  
    I ja, i mój partner mamy zainstalowane na swoich komputerach TV. Łącze stałe, nie zmienne IP, jesli o to chodzi i dobrze rozumiem. Łączę się z pulpitem partnera przez TV na stałe hasło, mam stały dostęp. Na własnym pulpicie mysz działa prawidłowo, gdy tylko przeniosę kursor na jego pulpit, mysz nie działa. Mój partner zmieniał system z XP na Win7, ale to już spory czas temu, i wszystko działało dobrze. Problem ten pojawił się od 3 - 4 dni. W tym całym "zawieszeniu" zdarzają się momenty, że mogę wykonać przez chwilę jakąś jedną operację np. zamknąć otwarte okno, by po chwili znów nie móc nic.
  • Moderator - Sieci, Internet
    llIllIllI napisał:

I ja, i mój partner mamy zainstalowane na swoich komputerach TV.

Nie bardzo rozumiem?
  • Poziom 8  
    Tak, komputery mamy podłaczone do TV.
    Jakie złącze, HDMI?
  • Poziom 8  
    I na tym moja wiedza, na chwilę obecną się kończy... Partnera nie ma, a jakie ja mam złącze, to już nie mam pojęcia zupełnie.. [ kobieta :D ]
    Moje typy:
    - aktualizacja windows-a miała wpływ na pracę team viwera
    - problem ze sterownikami do karty graficznej,
  • Poziom 8  
    jimasek napisał:
    Moje typy:
    - problem ze sterownikami do karty graficznej,

Którego komputera? Partnera, czy mojego?

Naprowadziłeś mnie na pewną rzecz, kiedy się loguję do jego komputera, wyświetlany jest przez chwilę komunikat na jego pulpicie, treści w tej chwili nie podam dokładnie, ale mówiący o jakiejś niezgodności uruchomionej aplikacji i zmianie kolorów. Czy to może mieć związek?

Dodano po 14 [minuty]:

Cytuję komunikat: uruchomiony program jest niezgodny z pewnymi elementami wizualnymi systemu Windows - schemat kolorów został zmieniony na podstawowy Windows7.