Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I 96 - Nie działa imo, wycieraczki, kierunki, awaryjne i centraln

darmocha 05 Wrz 2012 20:20 3504 9
  • #1 05 Wrz 2012 20:20
    darmocha
    Poziom 2  

Mam problem, z którym elektrycy rozkładają ręce ;((
    Przestaje działać imo, kierunki, wycieraczki, centralny i przednia prawa szyba - reszta urządzeń funkcjonuje (światłą, ogrzewanie, prawa przednia szyba, kontrolki). Dodatkowo podczas odpalania trzeba przygazować, bo inaczej zdechnie. Awaria pojawia się i znika samoczynnie. Trwa od 5 min do 20 min.
    Rano przez to ni idzie odpalić autka a w czasie jazdy jak się pojawi ZONG to robi się niebezpiecznie - brak kierunków i jazda w mżawce bez wycieraczek;(.
    Byłem w kilku zakładach elektromechanicznych i kazali mi przyjechać w momencie wystąpienia usterki!!! A jest to nierealne!!! Komputer nic nie wykazuje - badałem w dwóch zakładach i wszystko jest OK.
    Wyczyściłem bezpieczniki i te pod kierownicą i te pod maską i nic to nie dało.
    Co robić i gdzie szukać!!! HELP (autko to Megane I, z 96r, benzyna+gaz )

0 9
  • #2 05 Wrz 2012 20:26
    misiek-888
    Poziom 35  

Miałem podobny przypadek w wina była w skrzynce bezpieczników. Wystarczyło podgrzac lutownica jeden z układów i wszystko zaczyna ło działać

0
  • #3 05 Wrz 2012 21:11
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Misiek, może rozwiniesz swą błyskotliwą myśl?

0
  • #4 05 Wrz 2012 21:35
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 05 Wrz 2012 21:37
    darmocha
    Poziom 2  

Cytat:
    wina była w skrzynce bezpieczników. Wystarczyło podgrzac lutownica jeden z układów

Misiek napisz coś więcej. jaki układ i która ścieżka

0
  • #6 05 Wrz 2012 21:44
    balonika3
    Poziom 36  

darmocha napisał:
    Misiek napisz coś więcej. jaki układ i która ścieżka
    I jaką lutownicą grzać? Jest babol w skrzynce bezpieczników i tyle. Sprawdź stan rzeczonego bezpiecznika, potem całej płytki, a jak masz podejrzenia, to przelutuj. Nie ma złotych rad.

0
  • #7 05 Wrz 2012 21:46
    darmocha
    Poziom 2  

Bezpiecznik jest raczej OK. Sprawdzaliśmy wszystkie podczas czyszczenia.

0
  • #8 05 Wrz 2012 21:47
    balonika3
    Poziom 36  

darmocha napisał:
    Bezpiecznik jest raczej OK. Sprawdzaliśmy wszystkie podczas czyszczenia.
    Nie ma "raczej". A reszta?

0
  • #9 06 Wrz 2012 00:47
    misiek-888
    Poziom 35  

Powiem szczerze , ze było to spory czas temu . Problem pojawiał sie jak auto było "zimne" po uruchomieniu i to nie zawsze nie działąły w/w obwody . Nie pamietam jaki układ bo niemam nic co mogło by mi przypomnieć . Skrzynkę bez obudowy po przelutowaniu podpiołem w samochodzie i odziwo wszystko zaczeło działać, po chwili znów lipa. Grotem transformatorówki zagrzałem układ o wielkośći 1cm 2 lub większy i znów działa . Po wychłodzeniu tego elementu problem powracał. Skrzynkę wymieniłem na używaną

0
  • #10 06 Wrz 2012 16:50
    balonika3
    Poziom 36  

misiek-888 napisał:
    Skrzynkę wymieniłem na używaną
    I nic więcej nie robiłeś z tą skrzynką???

0