Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P-565E Diana - Jak wyjać grzałkę??

24 Sty 2005 18:55 2964 14
  • Poziom 2  
    Witam! Pojawiły mi się zwarcia w trakcie pracy i postanowiłem obejrzeć grzałkę ale mam problem z wyjęciem jej a nie chcę czegoś rozwalić. Poproszę o wszelkie sugestie co do grzałki i zwarcia ( wywala korki w trakcie pracy by po 10-15 minutach pracować ponownie)
  • IGE-XAO
  • Poziom 18  
    Radzę sprawdzić miernikiem, a wyjmować tylko wtedy kiedy na 100% jest uszkodzona. Ogólnie rzecz ujmując należy odkręcić nakrętkę, tak aby nie zeszła do końca. Potem wbić (z umiarem) śrubę w grzałkę tak, aby nakrętka oparła się o metalowy kołnierz grzałki. Następnie podważać kołnierz grzałki np. dużym śrubokrętem. Nawiasem mówiąc wyjmowanie grzałki w Dianie jest b. niefajne, bo grzałka wsunięta jest w metalowy uchwyt przymocowany do zbiornika, który trzyma grzałkę w podobny sposób, jak haczyk trzyma rybę ;).
    A może masz bezpieczniki, które nie wytrzymują prądu grzania? Bywa tak, że automaty z czasem się rozkalibrowują i mimo, że kiedyś działały dobrze, teraz szwankują. Jeśli jest to bezp. 10A spróbuj go zastąpić 16A. A może tylko bezpiecznik się grzeje, bo ma zły styk w tablicy (wkrętkowy)? Zwykle wystarczy go mocno dokręcić.
  • IGE-XAO
  • Poziom 2  
    Instalacja nowa ma ze 2 lata, i nie ma z nia problemu jak chodzi zmywarka i inne tym podobne, wywala tylko przy pralce i to czasami:(
    A przy wyjmowaniu grzałki to uszczelka zostaje czy wychodzi z grzałka?? Bo mi się ta grzałka zaparła i ani rusz:(
  • Specjalista AGD
    limes napisał:
    Witam! Pojawiły mi się zwarcia w trakcie pracy i postanowiłem obejrzeć grzałkę ale mam problem z wyjęciem jej a nie chcę czegoś rozwalić. Poproszę o wszelkie sugestie co do grzałki i zwarcia ( wywala korki w trakcie pracy by po 10-15 minutach pracować ponownie)

A w jakim momencie występują te zwarcia? Grzałka, to jest chyba ostatni element tej pralki, który to powoduje. Po co wyciągać? Dla sprawdzenia pod wpływem reklamy CALGONU?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    CALGON akurat mało mnie interesuje, a zwłaszcza reklamy. Zwarcia pojawiaja się w momencie kiedy pokrętło nastawu temperatury wychodzi poza pozycję I czyli w chwili kiedy próbuję ustawić temeraturę prania. Wydaje mi się, ze skojarzenie tego z grzałk jest dość logiczne, chyba, ze się mylę???
  • Poziom 14  
    A MOżna sie dowiedzieć jakie masz zabezpieczenie bo jezeli jest np. róznicówka to tez zmienia postać rzeczy...Może być róznicówka z nadprądowym to też łatwo sprawdzić.
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Mam raczej typowy róznicowy, ale z elektryki słabo totez nie wiem czy nie mam nadpradowego:( Wyjaśnij rónicę to określe dokładnie:(
  • Specjalista AGD
    limes napisał:
    CALGON akurat mało mnie interesuje, a zwłaszcza reklamy. Zwarcia pojawiaja się w momencie kiedy pokrętło nastawu temperatury wychodzi poza pozycję I czyli w chwili kiedy próbuję ustawić temeraturę prania. Wydaje mi się, ze skojarzenie tego z grzałk jest dość logiczne, chyba, ze się mylę???

Jak najbardziej się mylisz. Bo w momencie włączenia urządzenia, coś robi zwarcie. Na pewno nie grzałka. Pewnie lampka kontrolna... jak zwykle w takich przypadkach i w tym sprzęcie...
    Pozdrawiam.

PS. Czy zwarcie następuje w momencie próby uruchomienia pralki?
  • Poziom 31  
    Cytat:
    Jak najbardziej się mylisz. Bo w momencie włączenia urządzenia, coś robi zwarcie. Na pewno nie grzałka. Pewnie lampka kontrolna... jak zwykle w takich przypadkach i w tym sprzęcie...
    Pozdrawiam.

to racja, bo po przekręceniu termostatu pralka najpierw nabiera wodę a dopiero później załącza się grzałka
  • Poziom 18  
    limes napisał:

Kolega wyraźnie napisał kiedy wywala mu bezpiecznik, więc chyba właśnie chodzi o grzałkę.
    Wyłącznik nadprądowy to zwykły bezpiecznik.
    Wyłącznik przeciwporażeniowy różnicowo-prądowy, w skrócie "różnicówka", rozłącza obwód elektryczny w przypadku upływu prądu z obwodu głównego do przewodu ochronnego (PE). Jeśli masz "różnicówkę" połączoną z wyłącznikiem nadprądowym (w jednej obudowie), to nie wiesz czy masz zwarcie czy upływ prądu (chociaż zwarcie do przewodu PE też jest szczególnym przypadkiem upływu :)). Możesz i powinieneś pomierzyć rezystancję między zaciskiem prądowym grzałki, a zaciskiem ochronnym.
    Oczywiście nie upieram się na 100% przy grzałce, ale to sprawdziłbym w pierwszej kolejności.
    W szczególności nie wiem co należy rozumieć przez to, że po 10-15 minutach pralka działa ponownie. Czy wcześniej nie da się jej włączyć? Z tym wiązałem stygnięcie bimetalu w przeciążonym bezpieczniku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    czasami da sie wmontowac stara grzalke,nie zawsze ale czasami,powodem wybijania bezpiecznikow moze byc zbyt duze obciazenie ,moze jest jeszcze cos wlaczone w ten sam obwod i po wlaczeniu grzania obciazenie wzrasta i bezpiecznik musi zadzialac,powylaczaj dodatkowa odbiorniki i wlacz sama pralke.
  • Poziom 18  
    Bleble napisał:
    Jak kol.limes wyjmie grzałkę to tak jak by ją wymienił bo stara nie wejdzie

Owszem, zdarza się. Łatwiej ją jednak włożyć z powrotem w Dianie, niż w innych pralkach. W Dianie blacha zbiornika jest zawinięta do wewnątrz i dlatego, naciskając uszczelkę, łatwiej ją włożyć.
  • Poziom 32  
    Dołączę się do bardzo starego tematu w związku z tym, że nie bardzo rozumiem jak ta grzałka jest mocowana. Czyżby te gumy grzałki po ściśnięciu ich śrubą rozpierają się w otworze zbiornika i w ten sposób to siedzi?

P-565E Diana - Jak wyjać grzałkę??
  • Poziom 20  
    Dokładnie tak! Pamiętać trzeba tylko o tym, że grzałka jest dodatkowo stabilizowana w zbiorniku uchwytem bądź obejmą trzymającą elementy grzejne w pozycji między bębnem a zbiornikiem(wystarczy poświecić w otwór po grzałce by zobaczyć o co chodzi)