Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 1045- zacina się?

24 Sty 2005 19:40 1856 9
  • Poziom 22  
    Witam. Problem w modelu jak w temacie. Kartka zaciana się zawsze tak samo. Kartka stoi za grzejnikiem na czujniku wyjścia, a druga kartka jest wysunięta z tacy i stoi w registracji. Zamieniłem już wszystko. ( wszystkie czujniki, sprzęgło registracji, sprzęgła podawania. wałek dociskowy ,itp) problem jak był tak jest. Objaw jest taki sam z wszystkich tac, więc rolki są ok. Kopiarka nieraz zrobi 50 kopii bez skuchy a nieraz zacina się co kopia. Czy ktoś to przerabiał? Może problem tkwi w elektronice?hej
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    A czy sprawdzałeś czy to zacinanie wystepuje przy innym formacie podawanego papieru np:A4R czy B5 ?.Czujnik rejestrujący przejście kartki w okolicy zespołu utrwalania jest czujnikiem odbiciowym.Jego elementem odbijającym jest część obudowy pieca.Jesli ta powierzchnia jest zakurzona ( pył papierowy, kurz, itp) to nawet wymiana czujnika nie pomoże.Sprawdź ten motyw , miałem taki przypadek że klient w pomieszczeniu miał remont i walczyłem z takim klesczeniem troche , aż okazało sie, że pow odbiciowa była szara od pyłu.
    witam
    a jaki załozyłeś czujnikwyjścia papieru w piecu ? ( chodzi oto czy pod spodem tego czujnika jast płytka lutowana czy pozgrzewane blaszki ) , w kazdym bądź razie czujnik w piecu powibien miec lutowaną płytkę od spodu , podobny problem był w Ricoh 4015 gdzie był taki sam efekt że pół kartki zostawało za piecem i wymiana czujnika na lutowany pomaga za kazdym razem . A to że druga kartka została w rejestracji to wydaje mi sie ż eto normalne bo pierwsza jeszcze niewyszła a maszyna wzieła następną na ale pierwsza sie zacieła .
  • Poziom 22  
    Szanownu kolego Krystianie! Nie wiem czy widziałeś na oczy taką kopiarkę- ale jak porównujesz ją do 4015, to może daruj sobie pisanie o czujnikach. Aficio 1045 czyli " Adonis" to kopiarka z najwyższej półki i nie wkładają tam takiego badziewia jak w 4015. Problem jest dosyć poważny- ale rzeczywiście sprawdzę jeszcze inny format. Powierzchnia odbicia tego czujnika nie jest obudowa grzejnika ale kawałek blaszki pod kątem 90 stopni do grzejnika. Na początku też tak pomyślałem,że może nie wychwytuje obecności papieru, chociaż w kodach serwisowych jest wyraźna informacja, że rozrabia ten czujnik. Ale założyłem nowy i nic to nie zmieniło. Stawiam raczej na problemy z płytą główną, ale jutro się jeszcze odezwę. Dzięki za zainteresowanie problemem. :shii:
    masz rację że niewidziałem 1045 na oczy ale problem jaki opisujesz podsówa mi teze ze był taki problem własnie w 4015 , ale jak zauważyłem to Ricoh coraz mniej popisuje sie dobrym sprzetem , zamiast na jakość postawił na ilość od jakiegos czasu . każda pomoc sie przyda wiec nieodrzucajcie jej .
  • Poziom 20  
    myśle że problem nie polega na samych czujnikach tylko czasach kopiarka daje kartce dokładnie określony czas w którym ma dotzreć do czujnika i go opuścić jeśli kartka się spóżnia to wygląda to mniej więcej w ten sposób.
    pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa w tej sytuacji to o licznik i warunki w jakich pracuje no i oczywiście wyposażenie tzn mostek soerter dodatkowa półka czy też interchange unit
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    ja mówiłem o tym czujniku i tam żadnej blaszki nie ma
  • Poziom 22  
    Problem rozwiązany! Boba strzał w 10. Faktycznie ten czujnik znajduje się na drzwiach bocznych, i jest tak zamaskowany, że można go nie znaleźć,. Ja sprawdzałem ten ostatni w bramce. Choć maszyna wyraźnie podawała, że to czujnik wyścia grzejnika. Założyłem nowy i poszło, chociaż narazie testuję. Jak będzie ok dam znać. Nie mogło to być czasowanie, ponieważ kopia była zawsze taka sama- nie było pływania, jak to się dzieje w przypadku rozrabiania sprzęgieł.
    kurde , czemu post jest dwa razy ????????????