Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dll d620 - Dell d620, nie włącza się, świeci się tylko dioda od power

lukas12430 07 Sep 2012 13:18 4482 3
    lukas12430
    Level 2  
    dell d620.

Komputer od jakiegoś czasu kilka razy zawiesił się , wyskakiwał blue screen i automatycznie się resetował. Nie wiem czy to ma związek z obecną sytuacją, ponieważ teraz po włączeniu lapka słychać jak startuje dysk, zapalają się diody, a po chwili nic się nie dzieje, 2 czy 3 razy po tych objawach na chwilę się włączył, a teraz dalej nie ma żadnej reakcji,wiatraki się nie kręcą, dysk tylko na chwilę się załącza, świeci się tylko dioda power.

Wsadzałem kość ramu z innego dell-a reakcja jest taka sama..

Co to może być?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    lukas12430
    Level 2  
    Oznaczenia płyty nie znam. Dodatkowa informacja Dell Latitude d620. Model PP18L.

Innych danych przed rozebraniem lapka nie mam.
    foldback
    Level 29  
    Standardowo zacznij od sprawdzenia najsłabszego punktu tego laptopa czyli GPU w tym modelu jest QD-NVS-110M-N-A3 z wadliwej serii. Zdemontuj chłodzenie i podgrzej wspomniany rdzeń układu do temp 180 - 200 stopni przez kilkanaście sekund. Gdy układ trochę ostygnie włącz laptopa jeśli pojawi się normalny obraz to układ do wymiany na poprawioną wersję od roku 2009. Jeśli nie masz sprzętu do BGA to pozostaje serwis.