Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria Lenovo Y530 padła po wymianie ogniw

Chawek 08 Wrz 2012 02:09 3423 8
  • #1 08 Wrz 2012 02:09
    Chawek
    Poziom 18  

Witam,

bateria do komputera jak w temacie 11,1V 56Wh (5200mAh). Zanim się nią zająłem laptop pracował na niej jakieś pół godziny.
    Kupiłem ogniwa Samsung 3,7V 2600mAh wyjęte ponoć z nowej baterii. Naładowałem cały pakiet prądem 500mA, po naładowaniu napięcie na sekcjach było równo po 4,15V.
    Podłączyłem żarówkę 12V 21W, napięcie na sekcjach nie różniło się miedzy sobą o więcej niż 20mA. Żarówka rozładowywała pakiet aż napięcia spadły do 3,5V (trwało to około 2 godziny). Po tym teście uznałem że ogniwa są w porządku, naładowałem je do poziomu 3,75V na sekcjach i podmieniłem je w baterii.

Po zamontowaniu baterii do laptopa i podłączeniu zasilacza bateria podjęła ładowanie ale po około 15 sekundach dioda ładowania zgasła i od tego czasu bateria nie podejmuje ładowania i laptop na niej nie działa (brak napięcia na złączu).

BatteryMon baterię widzi, odczytuje z niej napięcie ale w polu Current Capacity są zera.

Czy z tej baterii jeszcze coś będzie czy się zablokowała na amen i kierunek gratowisko? Dlaczego mogła się zablokować skoro ogniwa były zdrowe?

• #2 08 Wrz 2012 20:52
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

Ja to bym chciał widzieć raczej odczyt z SBW lub be2w, dałoby to trochę informacji o baterii. A baterii nie wyrzucaj.

• #3 10 Wrz 2012 00:27
    Chawek
    Poziom 18  

W baterii siedzi BQ8030DBT, da się go odczytać wspomnianymi wyżej programami? Próbowałem dziś interfejsem I2C ale nic z tego nie wyszło :/

• #4 10 Wrz 2012 09:43
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

Musiałeś źle podłączyć baterię do i2c, bo skoro komputer ją widzi, to także i2c musi.

• #6 12 Wrz 2012 08:12
    jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sterownik się zablokował najprawdopodobniej z powodu przekroczenia ilości cykli.

Jest to bateria wyprodukowana przez Sanyo więc w tym temacie może pomóc Wiesiek.

• #7 17 Wrz 2012 01:16
    Chawek
    Poziom 18  

Pytanie mam jeszcze odnośnie bezpiecznika, w mojej baterii jest taki z trzema wyprowadzeniami. Wiem że między dwoma sąsiadującymi powinno być przejście a między tą pojedynczą powinno być jakieś 50 omów. W moim przypadku jest przerwa między wszystkimi, czy grzałka też mogła zostać uszkodzona? Nie mam takiego bezpiecznika na wymianę, można coś z nim zrobić żeby to działało?

• #8 17 Wrz 2012 13:01
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

Sposób naprawy bezpiecznika był omawiany wielokrotnie na forum. Naprawa oczywiście na odłączonej elektronice.

• #9 05 Lut 2015 21:25
    Chawek
    Poziom 18  

Porzuciłem pomysł reanimacji baterii, sterownik się zablokował a koszt odblokowania się nie kalkulował. Temat do zamknięcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME