Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria Lenovo Y530 padła po wymianie ogniw

08 Wrz 2012 02:09 3828 8
 • Poziom 18  
  Witam,

  bateria do komputera jak w temacie 11,1V 56Wh (5200mAh). Zanim się nią zająłem laptop pracował na niej jakieś pół godziny.
  Kupiłem ogniwa Samsung 3,7V 2600mAh wyjęte ponoć z nowej baterii. Naładowałem cały pakiet prądem 500mA, po naładowaniu napięcie na sekcjach było równo po 4,15V.
  Podłączyłem żarówkę 12V 21W, napięcie na sekcjach nie różniło się miedzy sobą o więcej niż 20mA. Żarówka rozładowywała pakiet aż napięcia spadły do 3,5V (trwało to około 2 godziny). Po tym teście uznałem że ogniwa są w porządku, naładowałem je do poziomu 3,75V na sekcjach i podmieniłem je w baterii.

  Po zamontowaniu baterii do laptopa i podłączeniu zasilacza bateria podjęła ładowanie ale po około 15 sekundach dioda ładowania zgasła i od tego czasu bateria nie podejmuje ładowania i laptop na niej nie działa (brak napięcia na złączu).

  BatteryMon baterię widzi, odczytuje z niej napięcie ale w polu Current Capacity są zera.

  Czy z tej baterii jeszcze coś będzie czy się zablokowała na amen i kierunek gratowisko? Dlaczego mogła się zablokować skoro ogniwa były zdrowe?

 • Poziom 32  
  Ja to bym chciał widzieć raczej odczyt z SBW lub be2w, dałoby to trochę informacji o baterii. A baterii nie wyrzucaj.
 • Poziom 18  
  W baterii siedzi BQ8030DBT, da się go odczytać wspomnianymi wyżej programami? Próbowałem dziś interfejsem I2C ale nic z tego nie wyszło :/

 • Poziom 32  
  Musiałeś źle podłączyć baterię do i2c, bo skoro komputer ją widzi, to także i2c musi.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Sterownik się zablokował najprawdopodobniej z powodu przekroczenia ilości cykli.

  Jest to bateria wyprodukowana przez Sanyo więc w tym temacie może pomóc Wiesiek.
 • Poziom 18  
  Pytanie mam jeszcze odnośnie bezpiecznika, w mojej baterii jest taki z trzema wyprowadzeniami. Wiem że między dwoma sąsiadującymi powinno być przejście a między tą pojedynczą powinno być jakieś 50 omów. W moim przypadku jest przerwa między wszystkimi, czy grzałka też mogła zostać uszkodzona? Nie mam takiego bezpiecznika na wymianę, można coś z nim zrobić żeby to działało?

 • Poziom 32  
  Sposób naprawy bezpiecznika był omawiany wielokrotnie na forum. Naprawa oczywiście na odłączonej elektronice.
 • Poziom 18  
  Porzuciłem pomysł reanimacji baterii, sterownik się zablokował a koszt odblokowania się nie kalkulował. Temat do zamknięcia.