Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vivotek IP8332 - problem z zasilaniem POE

Kshysheek 10 Wrz 2012 14:48 3171 11
  • #1 10 Wrz 2012 14:48
    Kshysheek
    Poziom 10  

Witam.
    Zamierzam zasilić ww. kamerę po skrętce, ale chciałbym się upewnić, jakim zasilaczem mam to zrobić, dodam, że załączony w zestawie zasilacz sieciowy 12V z gniazdka 230V i kamera działa poprawnie, można pingować kamerę, jest obraz, czerwona dioda na PCB świeci się. Natomiast jeśli podłączę to przez zasilacz POE, a mam pod ręką kilka wersji: 12V, 18V i 24V, to kamera nie działa, nie można jej zapingować, dioda nie świeci się. Na razie testuję to na biurku więc wszelkie kable są krótkie (do 2 m), a sposób podłączenia jest następujący. Z gniazda POE w zasilaczu idzie skrętka patchcord (nowy fabryczny) do gniazda RJ-45 na płytce kamery, a z gniazda LAN w zasilaczu POE idzie patchcord do sieci LAN, zasilacz POE sygnalizuje pracę diodą, która gaśnie po wpięciu kamery do gniazda POE w zasilaczu.
    Na wszelki wypadek, po tych zabiegach wpinam ją z powrotem do zasilacza sieciowego, żeby sprawdzić czy nie uszkodziła się w jakiś sposób i kamera działa, więc nasuwa się wniosek, że przez gniazdo RJ-45 kamera nie przyjmuje zasilania.
    Upewniłem się i w instrukcji jest napisane, że można tą kamerę podłączyć do switch'a POE albo do zasilacza.
    Pytanie zatem, co jeszcze mogę sprawdzić i gdzie ewentualnie szukać problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

0 11
  • Pomocny post
    #2 10 Wrz 2012 15:02
    NTI-NT
    Poziom 11  

Jaki to zasilacz ?? Sprawdziłeś czy jest wystarczające napięcie dla tej kamery.

0
  • #3 10 Wrz 2012 15:14
    Kshysheek
    Poziom 10  

Ostatni zasilacz jaki miałem to 48V zwykły (nie POE) i poprzez przejściówkę do POE w końcu zadziałało, przepraszam za zaśmiecanie. Dziękuję za sugestie.

0
  • #4 10 Wrz 2012 17:45
    scandaliks
    Poziom 25  

Kupuj Lantecha PoE injector 48V działa do 100metrów,tylko kabel porządny nie china :)

0
  • #6 18 Wrz 2012 12:47
    ironmzes
    Poziom 14  

Najlepiej to switch z PoE, Ja działam na NET GEAR i wszystko fruwa bez problemu. Tylko trzeba zwrócić uwagę na bilans energetyczny, ale to chyba jasne.

0
  • #7 19 Wrz 2012 19:34
    iZabezpieczenia
    Poziom 13  

ironmzes napisał:
    Najlepiej to switch z PoE, Ja działam na NET GEAR i wszystko fruwa bez problemu. Tylko trzeba zwrócić uwagę na bilans energetyczny, ale to chyba jasne.

To nie zawsze jest najlepsze rozwiązanie. Kupując switch PoE łączysz dwie funkcje w jednym urządzeniu, jak padnie switch, kamera bez zasilania nie zapisze już nic na np. karcie SD. Oczywiście powyższe sprawdzi się tylko tam, gdzie klient lub właściciel systemu wymaga absolutnej dbałości o ciągłość nagrania.

Do domu czy przysłowiowego "kiosku" jestem jak najbardziej za.

0
  • #8 25 Wrz 2012 00:15
    ironmzes
    Poziom 14  

Czyli twierdzisz że większość profesjonalnych systemów telewizji przemysłowej IP działa na oddzielnych zasilaczach i oddzielnie switchach?
    np Sony lub Axis w większości przypadków można tylko zasilić po PoE i bym raczej nijak nie porównywał tego sprzętu do Vivoteka lub innych tej półki.
    Jak ktoś stosuje switche poe dlink lub tp-link i inne tego typu to może i ma się o co bać.
    Bierzesz Cisco lub netgeara z wyższej półki i masz problem z głowy - przetestowane.

Pewnie że lepiej wykorzystać darmowy zasilacz dołączony do Vivoteka i poprzez adapter puścić zasilanie, wszystko spiąć do switcha za 30 zł i profesjonalny system gotowy....

0
  • #9 25 Wrz 2012 09:43
    iZabezpieczenia
    Poziom 13  

Masz rację, nieco źle sformułowałem swoje myśli.

Co do switchy PoE niezłe odczucia mam też z HP i Allied Telesis, oczywiście myślę o średniej/górnej półce.

Większość rozsądnych switchy i tak ma wieczystą gwarancję, a myślę, że producent nie daje jej bezpodstawnie.

0
  • #10 25 Wrz 2012 09:52
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

ironmzes napisał:
    Czyli twierdzisz że większość profesjonalnych systemów telewizji przemysłowej IP działa na oddzielnych zasilaczach i oddzielnie switchach?
    np Sony lub Axis w większości przypadków można tylko zasilić po PoE i bym raczej nijak nie porównywał tego sprzętu do Vivoteka lub innych tej półki.
    Jak ktoś stosuje switche poe dlink lub tp-link i inne tego typu to może i ma się o co bać.
    Bierzesz Cisco lub netgeara z wyższej półki i masz problem z głowy - przetestowane.

Pewnie że lepiej wykorzystać darmowy zasilacz dołączony do Vivoteka i poprzez adapter puścić zasilanie, wszystko spiąć do switcha za 30 zł i profesjonalny system gotowy....

Popieram kolegę, dodatkowo problem z tymi dołączanymi zasilaczami jest taki, że mają wręcz "zaprogramowaną" długość życia.
    Stosuję tylko cisco - mam dożywotnią gwarancję, a powiem szczerze jeszcze się nie zdarzyło, żebym jakiś wysyłał na serwis.

Switch podpięty pod dobry UPS i mam całość systemu podtrzymywane, i nie potrzebuję plątaniny 32 kabli z zasilaczy.

0
  • #11 25 Wrz 2012 18:42
    dipol_wlan
    Poziom 23  

Kamery IP zasilane są przez PoE w standardzie IEEE 802.3af, jego opis zawarty został w tejże dokumentacji. Pod napięciem są dwie nieużywane pary skrętki (3. niebieska i 4. brązowa). Z założenia zasilanie to miało mieć napięcie 48 V (w standardzie jest od 25 do 60 V) a maksymalne natężenie prądu 400 mA, lecz różni się to w zależności od implementacji. Bardzo często zamiast 48V podpinane jest 12VDC, nie powinno to jednak uszkodzić kamery, po prostu nie będzie ona działać.

0
  • #12 25 Wrz 2012 19:19
    Marek31415
    Poziom 31  

dipol_wlan napisał:
    ... w standardzie IEEE 802.3af, jego opis zawarty został w tejże dokumentacji. Pod napięciem są dwie nieużywane pary skrętki (3. niebieska i 4. brązowa). Z założenia zasilanie to miało mieć napięcie 48 V (w standardzie jest od 25 do 60 V) a maksymalne natężenie prądu 400 mA, lecz różni się to w zależności od implementacji. ...

Nie łatwiej podać link do źródła:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Power_over_Ethernet
    Jak cytuje się czyjś tekst dosłownie, wypada nawet podawać źródło.

0