Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam telewizor Curtis 28 cali model VP22321 z PIP (problem )

25 Sty 2005 03:30 1520 7
  • Poziom 10  
    Mam problem z telewizorem Curtis 28 cali model VP22321 z PIP obraz zwężył się w ten sposób ) ( .Myślałem że jest to wina powielacza i kupiłem wymieniłem i to samo.Jeżeli ktoś wie co mam zrobić to bardzo proszę o poradę dziękuję.
    [h]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Witam
    Podaj model tego TV i napisz jeszcze raz jak wygląda dokładnie obraz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Witam,jeśli dobrze rozumieć w pionie czyli od góry i od dołu obraz się zwężył,więc układ ramki do przeglądu,kondki przy układzie pionu,oraz sprawdź łączenie cewek odchylania do płyty,bo jeśli po bokach obraz się schodzi czyli odch.H,poziome,to cewki do przejrzenia ,tylko po co było zaraz trafo kupywać.Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Skąd takie przypuszczenie że to od powielacza?
    Stawiam na cewki, ostatnio robiłem coś podobnego.
    Oczywiście moge się mylić ;)
  • Poziom 14  
    wymien uklad scalony od pionu bo to on jest przyc zyna tego zachowania bo jak on pada to wlasnie tak sie zachowuje lub zweza sie od góry do dołu pozdrawiam...PAMIETAJ O WYMIANIE CONDENSATOROW WOKOL SCALAKA!!!
  • Poziom 17  
    nie koniecznie scalak od ramki czy przypadkeim ten curtis nie gubi ci ustawionych programów?? ja stawiam na pamięć wymień 24c08 ustaw w opcjach serwisowych ramke i bedzie ok aha ale kondensatory w ramce i w zasilaczu też wumień elektrolity pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Mam telewizor Curtis 28 cali model VP22321 z PIP obraz na ekranie zwężył się w ten sposób ) ( i piszczy czasami przestanie piszczeć i obraz jest odchylony w ten sposób ( ).Myślałem że to powielacz wymieniłem ale nic nie pomogło.Jeżeli ktoś wie co jest powodem takiej usterki,to bradzo proszę o poradę.Dziękuję.
  • Poziom 24  
    Witam !!!!

Trafopowielacz nie ma tu nic do rzeczy . Uszkodzenie tkwi w obszarze geometrii obrazu . Sprawdź wszystkie elektrolity w tym bloku .Wymień też wszystkie elektrolity w przetwornicy (strona wtórna) i te które są w okolicy trafopowielacza . (zakładam że zimne luty wyeliminowałeś)

pozdr D.RZ