Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

master 2.5dci - ustawienie rozrządu

15 Wrz 2012 22:13 7485 2
  • Poziom 9  
    Dzień Dobry
    Chciałbym prosić o pomoc w następującej kwestii: dokładny i jasny opis ustawienia rozrządu w masterze 2.5 dci 120 bez użycia zestawu blokad, dodam, że chodzi o zdjęcie głowicy (rozgrzany na postoju - nie ma ciśnienia w układzie chłodzenia; po jeździe fontanna ze zbiorniczka wyrównawczego, odpowietrzników na przewodach gumowych; ponoć zagotował się gdzieś na trasie i dolano wtedy wody nie czekając aż ostygnie)
    dziękuję za pomoc
  • Moderator na urlopie...
    Idealnie nie dasz sobie rady, żeby to ustawić. Na oko ustawisz, ale i tak albo będzie silnik falował, albo nie osiągnie pełnej mocy... Później jak już uruchomisz silnik, to będziesz szukał dlaczego tak jest i pchał łapy w elektronikę - potrzeba Ci więcej problemów? Zrobiłeś drogi remont, a kilkadziesiąt złotych nie masz w zainwestowanie blokad (skoro nie masz skąd pożyczyć)?
    Jak Ci jeszcze pomóc? Gdybyś siedział w mechanice, to z pewnością tego postu by tutaj nie było, a ja niestety nie mam zamiaru opisywać na 5 stron, krok po kroku, jak i co masz zrobić. Kup, albo pożycz blokady i nie kombinuj - to moja rada!
  • Poziom 9  
    witam
    kończąc temat;z wymianą paska rozrządu w tym samochodzie można poradzić sobie z palcem w nosie, nie uzywając blokad. Warunek oczywiście nie odkręcać koła na wale i kółek na wałkach rozrządu. A nawet odkęcajac koła na wałkach rozrządu wystarczy je dobrze oznaczyć względem wałków i pokrywy zaworów.Ot i wszystko. Pozdrawiam