Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak nagrać film w iso tak aby go można było odtworzyć Bellwood 311U z HDMI

kmaxx 20 Wrz 2012 08:57 3924 9
  • #1 20 Wrz 2012 08:57
    kmaxx
    Poziom 2  

Mam zamiar nagrać film w formacie ISO , już go przekonwertowałem i nie wiem czy mozna go zapisać na płycie cd-rw czy może powina być to tylko dvd-rw ??

Mam film oryginalnie był w mkv i chciałbym aby go można było obejżeć na takim zwyklym Bellwood
    311U z HDMI Silver.

0 9
  • #2 20 Wrz 2012 10:39
    KMal
    Poziom 33  

Witam.
    1. Piszesz - <film w formacie ISO , już go przekonwertowałem> ISO, to nie jest format konwersji dla filmów, takich jak (np: mkv), a rodzaj kompresji (spakowania). Jeżeli plik .mkv "spakujesz" do ISO, to po nagraniu na nośnik będzie dalej (znowu) .mkv.
    2. Czy może być płyta CD, czy DVD ? - nie ma to żadnego znaczenia, ważne aby materiał zmieścił się. Jeżeli płyta DVD (materiał na niej) ma tyle danych, że mieści się to na nośniku CD, to po nagraniu, napęd (odtwarzacz stacjonarny) np. na wyświetlaczu (rozpozna ją) jako "płytę" DVD - (pliki .vob na nośniku CD).

0
  • #3 20 Wrz 2012 10:59
    kmaxx
    Poziom 2  

@KMal
    dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź. Filmik oczywiście mieści się i na cd i na dvd zastanawiałem się tylko jak to by wyglądało z płytami wielkokrotnego zapisu.

Zmartwiłeś mnie z tym MKV. Mi właśnie o to chodziło żebym mógł szybko przekonwertować plik na ISO i po wypaleniu go na cd/dvd mógł go elegancko obejżeć na tym odtwarzaczu.

Wiesz mam program do konwersji mkv na avi (divx) ale mi to sporo czasu zajmuje bo nie mam najnowszego kompa a przeróbka pliku na iso to mi dosłownie zajmuje kilkanaście sekund jest idealna.

To ja spytam inaczej, jest w ogóle możliwość abym mógł obejżeć mkv na Bellwoodzie. Nie wiem może dzięki jakiejs szybkiej konwersji na jakiś inny plik ( sam nie wiem na jaki skoro mi na avi tyle czasu zajmuje...)

0
  • #4 20 Wrz 2012 11:26
    KMal
    Poziom 33  

Tak jak Ci pisałem - nie kombinuj z ISO, bo czy z spakujesz mkv, czy DivX do ISO i nagrasz, to jest to samo jak "wrzucisz" taki plik bezpośrednio na płytę. ISO - to nie KONWERSJA, a tylko spakowanie, podobne jak .rar, .zip.
    Niestety prawie wszystkie konwersje plików wideo trwają długo. Zależy to od jakości i "mocy" PC - zwłaszcza procesora.
    Nie wiem jakie pliki czyta Twój odtwarzacz (jest to w instrukcji) i nie zawsze się zgadza. Musisz zrobić test i tego trzymać się.
    Większość obecnych odtwarzaczy czyta płyty "mazalne" - zrób test - (lub instrukcja obsługi).

0
  • #5 20 Wrz 2012 12:59
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

KMal napisał:
    1. Piszesz - <film w formacie ISO , już go przekonwertowałem> ISO, to nie jest format konwersji dla filmów, takich jak (np: mkv), a rodzaj kompresji (spakowania). Jeżeli plik .mkv "spakujesz" do ISO, to po nagraniu na nośnik będzie dalej (znowu) .mkv.

Potocznie ISO (ISO9660) jest systemem plików na potrzeby dysków optycznych a nie kompresją i porównywanie do .rar czy .zip jest nie na miejscu.

Ten Bellwood siłą rzeczy obsługuje ISO9660 :)

Autorowi pewnie chodzi o obraz płyty w pliku *.iso sądząc po:
    kmaxx napisał:
    przeróbka pliku na iso to mi dosłownie zajmuje kilkanaście sekund jest idealna.

MKV z kolei jest kontenerem - zbiornikiem dla strumieni video, audio, napisów.

Najpierw przydałoby się dowiedzieć co jest w tym kontenerze -> MediaInfo

Jak już wiadomo z czym się ma do czynienia to można podejmowac jakieś kroki w zależności od tego co ten sprzęt potrafi:
    http://www.bellwood.pl/new/index.php?option=com_content&task=view&id=79&Itemid=34

MKV obsługi brak; użycie kodeka AVC (w *.mkv często) - trzeba rekompresować.

0
  • #6 20 Wrz 2012 14:24
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 20 Wrz 2012 14:54
    Aldrin
    Poziom 22  

KMal napisał:
    ...ISO, to nie jest format konwersji dla filmów, takich jak (np: mkv), a rodzaj kompresji (spakowania).

Powolutku.
    Jest http://en.wikipedia.org/wiki/ISO_9660
    i jest http://en.wikipedia.org/wiki/Iso_file
    Cytat:
    ISO images are stored in an uncompressed format

Pliki z rozszerzeniem iso faktycznie są paczką wielu plików. Można tam zajrzeć np. z poziomu Total Commandera.

Trudno powiedzieć jednoznacznie co autor wątku ma na myśli pisząc "format iso", więc może stąd ta rozbieżność... Jeśli wstawia pliki mkv do "paczki" .iso to tak naprawdę nie zmienia pliku video.

Z kolei pliki .rar czy .zip wiążą się oczywiście z kompresją, ale wcale nie jest powiedziane, że jest ona warunkiem koniecznym:

Wtedy powstać może jeden plik .rar, który jest paczką wielu plików i choć jest bez żadnej kompresji, to cały czas jest to plik .rar.

0
  • #8 20 Wrz 2012 19:05
    KMal
    Poziom 33  

Cytat: < ISO stanowi niezależne archiwum danych (tak jak ZIP lub RAR)> http://pl.wikipedia.org/wiki/ISO_%28obraz%29 Z góry, było to oczywiste, że autor "zrobił" obraz .iso skoro zajęło mu to kilkanaście sekund, co zresztą Moderator w pewnym sensie zauważył.
    Jeszcze raz cyt. autora:
    <przeróbka pliku na iso to mi dosłownie zajmuje kilkanaście sekund jest idealna> - Autorowi można było powiedzieć, że to nie jest przeróbka, a tylko spakowanie i dlatego jest idealna, bo nic tam się nie zmieniło. Rar-em też można podejrzeć ten obraz iso i wypakować poprzez zwykłe przeciągnięcie na pulpit i dalej to będzie ten sam plik .mkv bez żadnych zmian.
    Słusznie <Aldrin> zauważył, że spakowanie do rar nie musi być kompresją.
    Ja pisałem (porównywałem) o SPAKOWANIU do rar cyt: <ISO - to nie KONWERSJA, a tylko spakowanie, podobne jak .rar, .zip> , a nie kompresji co zarzucił mi Moderator i zabrał punkty za pomoc.

0
  • #9 21 Wrz 2012 09:48
    kmaxx
    Poziom 2  

Zasugerowalem sie tym artykułem Link
    Teraz widzę że to jakaś lipa.

Co do mego ISO to robiłem to tak, otwierałem przy pomocy ultraISO, mkv i klikałem zapisz jako iso. TAk jak inni wspomnieli nic to nie daje. Mam jeszcze możliwość zapisania pliku w innym rozszeżeniu ale to chyba nic nie da jak zapiszę go w *.isz

Jest jeszcze inny problem, mianowicie z H.264 , nawet jak poddam plik mkv konwersji na avi (divx) i zrobię z niego avi to i tak nie jest to dx50 tylko zawsze avi z kodekiem h.264 a tego to juz mój bellwood nie odtworzy.

0
  • #10 21 Wrz 2012 14:45
    marek003
    Poziom 40  

Też się wtrącę. W linku który podałeś nie ma "ściemy". Czytaj ze zrozumieniem.
    W nagłówku jest napisane:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ty nie masz obrazu filmu. Ty chcesz zrobić obraz. (Zauważasz tą subtelną różnicę)

Poczytaj trochę o konwersji filmów z uwzględnieniem zmiany kodeków itp. Niestety zawsze to będzie trwało.

0