Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra A - koszt podsufitki oraz pytanie o szybę.

dany232 27 Sty 2005 12:24 2629 6
  • #1 27 Sty 2005 12:24
    dany232
    Poziom 9  

Witam. Posiadam wymienione auto. Ogolnie jest ladne ale mam strasznie styraną podsufitke. Pranie napewno usunelo by zacieki (szyber) i nalot od papierosow. Niestety ona cala wisi mi nad glowa.Warstwa gabki do ktorej przyklejona jest warstwa zewnetrzna skruszala. Chcialbym sie dowiedziec :
    ile moze kosztuje podsufitka oraz czy przy wymianie trzeba wymontowac szybe. Z gory dziekuje.

0 6
  • Pomocny post
    #2 27 Sty 2005 14:14
    tapatic
    Poziom 13  

Ja wyciągałem swoją podsufitkę, w wersji CD jest ceratowa więc łatwo ją umyć i dokładnie wyczyścić. Należy jednak to robić w upalny dzień. Podsufitka długo schnie. Jest sporo odkręcania śrubek od uchwytów, plastików na słupkach. Szyb sie nie wyjmuje. Potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Skoro szyberdach cieknie to od razu do uszczelnij i przesmaruj i wyreguluj mechanizmy. Ja na gołą blache dachu przykleiłem wygłuszenie z watoliny i zakonserwowałem fluidolem profile wzmocnienia dachu i słupki.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Sty 2005 19:40
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    zdejmij podsufitke i jedz Kolego do tapicera
    zrobi Ci nową , robiłem to juz kilka razy a w oplach to normalka
    tapicer zrobi CI nową a jak sie postara to odmaluje taką ze dech w piersiach sie zatrzyma a oryginał bedzie przy niej wyglądał jak stara szmata
    pozdro
    T

0
  • #4 28 Sty 2005 08:09
    dany232
    Poziom 9  

Zastanawiam czy uda mi sie wyciagnac ja przez drzwi (mam wersje sedan).
    Jezeli bede mial cos kleic, to jakim klejem i czy mozna jako ''warstwe miekka'' zastosowac np. pianke stosowano pod podlogi szwedzkie?
    Czytalem ze po uzyciu niektorych klejow ''cerata'' sie skurcza.
    Jezeli dalbym do tapicera jaki material najlepiej uzyc (jakis wytrzymaly chyba)?

-1
  • #5 31 Sty 2005 16:15
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

Kto z kol. ma namiary na takiego tapicera w W-wie lub okolicach.

0
  • #6 31 Sty 2005 20:23
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    podjedz do pierwszego lepszego na pewno Ci pomoże
    pozdro
    T

0
  • Pomocny post
    #7 02 Lut 2005 11:57
    tapatic
    Poziom 13  

dany232 napisał:
    Zastanawiam czy uda mi się wyciagnac ja przez drzwi (mam wersje sedan).
    Da się wyciągnąć, trzeba lekko zwinąć posufitkę, wyciągaj przez tylne drzwi.

Jezeli bede mial cos kleic, to jakim klejem i czy mozna jako ''warstwe miekka'' zastosowac np. pianke stosowano pod podlogi szwedzkie?
    Czytalem ze po uzyciu niektorych klejow ''cerata'' się skurcza.
    Jezeli dalbym do tapicera jaki material najlepiej uzyc (jakis wytrzymaly chyba)?

A może poszukaj podsufitki na szrocie? dobierzesz sobie z wersji CD. Od razu widzisz co kupujesz a tapicer ... znasz się na materiałach do podsufitek?

Do klejenia wygłuszenia do dachu (taki materiał spod siedzenia z malucha) użyłem butaprenu (1 litr) i 3 wykładzin z malucha. Do konserwacji 3 puszki fluidolu w sprau.
    Uważaj przy zdejmowaniu osłon tylnych szybek bocznych, łamią się zatrzaski (dlatego lepiej to robić w ciepłym pomieszczeniu)
    Uszczelnij od razu silikonem te szybki bo tam prawie zawsze cieknie.

Aha, jak wyjmiesz te boczki do szybek to juz tylko półgodzinki i masz wyjętą tylną półkę ( no i do prania....)

0