logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki wzmacniacz do Altus 300? Czy Technics SU-V500M2 wystarczy?

romek864 27 Sty 2005 22:27 3692 24
REKLAMA
  • #1 1174675
    romek864
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    altusy 300 i wzmacniacz technicsa ?? jaki wzmacniacz byscie mi do tych kolum polecili ? CZY SU-V500M2 o mocy 2x38 lub przy impedanci 4 50 x2 wystarczy zeby wydobyc cała moc ?

    ps wiem ze altusy sa do dupy ale niemam teraz kasy a potrzebuje kolumn mocnych , pozniej zmienie je na JBL
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1174715
    IrekKo
    Poziom 32  
    Posty: 1767
    Pomógł: 161
    Ocena: 39
    Trochę mało mocy.
    Do tych kolumn potrzeba wzmacniacza o mocy 50-100W RMS.
    Co prawda mają dużą efektywność i grają całkiem nieźle przy mniejszych wzmacniaczach, ale jeżeli chcesz wydobyć max. możliwości kolumn to wzmacniacz musi być większy od tego co zasugerowałeś.
  • #3 1174776
    romek864
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    A wzmacniacz su-a700mk3 o mocy 80wx2 4im lub 55 x2 impedancja 4 wydobedzie cala moc ??
  • Pomocny post
    #4 1174787
    altus1
    Poziom 18  
    Posty: 330
    Pomógł: 23
    Ocena: 90
    Witam
    Ws 504 (2x80W/8Ohm) będzie bardzo dobrze współpracowł z Altusami.Wzmacniacze technicsa z nowej serii np 300 czy 500 to najniższa półka cenowa i każdy polski WS zagra 2 razy lepiej od nich!
    To duże kolumny...żeby je rozkręcić potrzebujesz mocy i dobrego podbicia. Jak chcesz koniecznie technicsa to np SU-V 560 ze starej serii.

    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    #5 1174807
    olo-eu

    Poziom 26  
    Posty: 726
    Pomógł: 93
    Ocena: 160
    odradzam ws 504 gdyz to NIGDY nie osiagnie tej mocy - jak ? jesli trafo ma 120VA ?
    Konto firmowe:
    OL-NET Olgierd Wiemann
    Kasprowicza 1/51, Iława, 14-200 | Tel.: +48 XXXXXXXXX (Pokaż)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 1174834
    ALTON
    Poziom 38  
    Posty: 4153
    Pomógł: 304
    Ocena: 145
    Hehe ale sie przegryzacie.Ja ci polecam jakiś kombajn sharpa np SM7700 albo SX8800.Sam mam takie i są to potężne potwory.Jeżeli niechcesz inwestować w końcówy mocy to technics ??...może być ale nie z nowej seri !

    SU7700 np to była maszyna.SU-VX900 ale cana odstrasza.
  • #7 1175478
    CervantesJ.
    Poziom 18  
    Posty: 216
    Pomógł: 24
    Ocena: 19
    Posiadam amplituner Technics SADX 950 i kolumny Altus 300.
    Amplituner ten wyciąga 2x80 przy 8Ω. Altusy mają taką wadę, że trzeba im prądu aby zaczęły imponować potęgą dźwięku, z drugiej strony amplituner ten nie posiada korekcji Loudnes co w połączeniu z altusami daje marny efekt przy słuchaniu na niskich poziomach. Ampliyuner ten przy pełnej mocy jest w stanie podgrzać cewki niskotonowca i średniaka , ale to wszystko mało aby wykończyć te kolumny. Na dodatek w tym wzmacniaczu nie dostępna jest regulacja barwy tonu przy trybie dźwięku dookólnego, i wtedy mamy spory niedobór basu. Podsumowując - do altusów potrzebny jest wzmacniacz potężny najlepiej z korekcją Loudnes i najlepsza jest końcówka mocy na elementach dyskretnych. Polecam wzmacniacze Yamaha oraz Denon. MiLego sLuchania.

    Dodano po 2 [minuty]:

    Posiadam amplituner Technics SADX 950 i kolumny Altus 300.
    Amplituner ten wyciąga 2x80 przy 8Ω. Altusy mają taką wadę, że trzeba im prądu aby zaczęły imponować potęgą dźwięku, z drugiej strony amplituner ten nie posiada korekcji Loudnes co w połączeniu z altusami daje marny efekt przy słuchaniu na niskich poziomach. Ampliyuner ten przy pełnej mocy jest w stanie podgrzać cewki niskotonowca i średniaka , ale to wszystko mało aby wykończyć te kolumny. Na dodatek w tym wzmacniaczu nie dostępna jest regulacja barwy tonu przy trybie dźwięku dookólnego, i wtedy mamy spory niedobór basu. Podsumowując - do altusów potrzebny jest wzmacniacz potężny najlepiej z korekcją Loudnes i najlepsza jest końcówka mocy na elementach dyskretnych. Polecam wzmacniacze Yamaha oraz Denon. MiLego sLuchania.
  • #8 1175809
    Misio89
    Poziom 20  
    Posty: 508
    Pomógł: 15
    Ocena: 14
    Witam jua posiadam wzmacniacz Technics SU-VZ220 i chce kupic kolumny Altus 140 czy moj wzmacniacz da im rade ?
  • #9 1176684
    micho a
    Poziom 35  
    Posty: 3344
    Pomógł: 183
    Ocena: 138
    jak żródlem muzy jest komp to można być dać 2 końcówki eltron 100 mają po ok 70wat/8om i niesamowitego kopa bas i wysokie se w kompie ustawisz jak nie to ...... ws503 na kd503 2x50/8om kawał sprzętu
  • Pomocny post
    #10 1176787
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2132
    Pomógł: 17
    Ocena: 54
    To co napisałeś: "wiem ze altusy sa do D... ale niemam teraz kasy a potrzebuje kolumn mocnych , pozniej zmienie je na JBL" jest nieprawdą. Myślisz że za duże pieniądze można kupić bardzo dobre kolumny?
    A ja ręczę, że nie jedne JBL lub inne markowe mogą zostać w tyle w wyścigu z Twoimi Altusami. Jedyne co można Altusom zarzucić to fakt że czasami uszkadzają się głośniki wysokotonowe (mowa tu o Altus100 i Altus140).
    Może elektronikę produkujemy/produkowaliśmy złą. Jednak kolumny TONSIL niegdyś swego czasu w europie i nawet na świecie były dobrze znane.

    A wzmacniacz? No cóż, tu ważna jest niestety grubość portfela :( . Nie zaproponuję tu marki czy też konkretnego producenta (bo nawet ci najwięki mają "wpadki"). Ale myślę że do kwoty 1500zł można naprawdę kupić coś konkretnego.
    Można także zastanowić się nad procesorem dźwięku - wtedy nie będzie aż tak ważne czy wzmacniacz ma korekcję "loundnes" i regulację niskich i wysokich tonów.

    Pozdrawiam
  • #11 1176896
    romek864
    Poziom 11  
    Posty: 14
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    procesor dzwieku rowniez mam zamiar kupic
    najprawdopodobniej technicsa sh-ge90 ? co myslicie o tym procesorze dzwieku ?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #12 1176926
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2132
    Pomógł: 17
    Ocena: 54
    sh-ge90 to tak, tylko czy cena odpowiada?

    Tak na marginesie to chyba najlepsze rozwiązanie - wzmacniacz + procesor.

    Pozdrawiam
  • #13 1176946
    altus1
    Poziom 18  
    Posty: 330
    Pomógł: 23
    Ocena: 90
    Witam
    A może tak kolega zrobiłby coś samemu?Np wzmacniacz na STK i do tego jakaś super regulacja barwy dzwięku z zajeb..loudnesem, który jest wręcz wymagany do altusów!
    Pozdrawiam
  • #14 1177021
    Pixelmen
    Poziom 23  
    Posty: 738
    Pomógł: 44
    Ocena: 25
    Witam
    Zgodze się z tym, że do tych kolumn dobry jest wzmacniacz Diory WS 504
    Ja sam posiadam taki wzmacniacz i kolumny ALTUS 140 , a całość gra bardzo dobrze. :D Myślę że za taką cene /ceny wzmacniacza od 250zł - 400zł/,
    jest to jeden z najlepszych wzmacniaczy pod względem mocy i jakości dźwięku. Jego jedyną wadą jest to, że sie troche grzeje przy dłuższym graniu, ale myśle że nie stanowi to większego problemu. A poza jego walorami odsłuchowymi jest ładny i praktyczny i w miare tanio można do niego dokupić equalizer, cd, deck, czy tuner.
    Ja jestem z niego bardzo zadowolony i mogę go z pewnością polecic innym.
    pozdrawiam :)
  • #15 1186082
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2132
    Pomógł: 17
    Ocena: 54
    Dla porównania, mój "stary" WS442 z korektorem graficznym nieźle sobie radzi z Altusami140.
  • #16 1186632
    IronReiker
    Poziom 23  
    Posty: 843
    Pomógł: 9
    Ocena: 22
    Witam !! poszukasz a znajdzesz. ja mam ws503(dałem za niego 140 zeto kumpel przytaskał swoje altusy(60wat bass 80wat sredni i 40wat wysoko). wg mnie jest to max wzmacniacz dla tyk kolumn. posiada bardzo mocne podbicie to jest dla nich raczej wskazane.odpuśc sobie procesory dzwięku i inne szarpidruty!! kopnie Cie tylko w kieszeń. unitra choć stara nadal z uznaniem komkuruje z nowymi wzmakami. i ma bardzo wielką przewage nad nimi! mianowicie jest to sprzet idioto odporny i banalny w swojej konstrukcji!! nie powinieneś się na nim zawieść.apropo do techniawy nie znajdzesz nic lepszego niż altusy!!
    pozdro
  • REKLAMA
  • #17 1188948
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2132
    Pomógł: 17
    Ocena: 54
    No cóż żyjemy niestety w czasach gdzie reklama ma ogromną przewagę nad zdrowym rozsądkiem.
    Gdzie nie ważnym jest co się słyszy tylko wciska się audiofilom że wzmacniacz o paśmie przenoszenia 5Hz do 250kHz jest lepszy niż wzmacniacz o standardowym paśmie jaki ma np Diora: 16Hz - 16kHz.
    Panowie - słuchu ludzkiego nie polepszymy!

    Pozdrawiam
  • #18 1189248
    IronReiker
    Poziom 23  
    Posty: 843
    Pomógł: 9
    Ocena: 22
    16 khz to troche mało ale 20 w zupełności wystarczy! chyba że chcesz nim w lecie komary odstraszać albo psy sąsiada torturować.
    pozdro
  • #19 1194166
    ropi
    Poziom 23  
    Posty: 909
    Pomógł: 39
    Ocena: 60
    Wojtek27 napisał:
    No cóż żyjemy niestety w czasach gdzie reklama ma ogromną przewagę nad zdrowym rozsądkiem.
    Gdzie nie ważnym jest co się słyszy tylko wciska się audiofilom że wzmacniacz o paśmie przenoszenia 5Hz do 250kHz jest lepszy niż wzmacniacz o standardowym paśmie jaki ma np Diora: 16Hz - 16kHz.
    Panowie - słuchu ludzkiego nie polepszymy!
    Pozdrawiam

    Jestem daleki od audiofilskiego bełkotu, ale akurat nie masz racji. Szerokie pasmo bardzo się przydaje ze względu na przenoszenie impulsów, charakterystykę fazową itd. Można też uniknąć wielu problemów ze źródłami cyfrowymi, ale to już różnie bywa.
  • #20 1197903
    Wojtek27
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2132
    Pomógł: 17
    Ocena: 54
    To nie jest już dyskusja dla mnie. Zresztą temat odbiega od wątku jaki na początku powstał. :(
  • #21 2013941
    lukiifaz
    Poziom 17  
    Posty: 200
    Pomógł: 9
    Ocena: 1
    IronReiker napisał:
    Witam !! poszukasz a znajdzesz. ja mam ws503(dałem za niego 140 zeto kumpel przytaskał swoje altusy(60wat bass 80wat sredni i 40wat wysoko). wg mnie jest to max wzmacniacz dla tyk kolumn. posiada bardzo mocne podbicie to jest dla nich raczej wskazane.odpuśc sobie procesory dzwięku i inne szarpidruty!! kopnie Cie tylko w kieszeń. unitra choć stara nadal z uznaniem komkuruje z nowymi wzmakami. i ma bardzo wielką przewage nad nimi! mianowicie jest to sprzet idioto odporny i banalny w swojej konstrukcji!! nie powinieneś się na nim zawieść.apropo do techniawy nie znajdzesz nic lepszego niż altusy!!
    pozdro

    Procesory dzieku jak najbardziej ," unitra choć stara nadal z uznaniem komkuruje z nowymi wzmakami." z jakimi ?? i podj jakim wzgledem (wydaje mi sie ze tylko ceny ) , "apropo do techniawy nie znajdzesz nic lepszego niż altusy!!" tez slucham techno i tm podeobnej muzy (pewnie chodzilo tu o bas) ale wole jednak nowsze konstrukcje a jesli malo mi basu zawsze moge dorzucic subwofer za to otrzymuje w pelni kontrolowany dzwiek bez podbic w pewnych pasmach co przy sluchaniu innych dziwiekow niz muzyki techno staje sie dosc meczace ( pod piec pewnie bedzie podpiete jeszcze TV komputer i inne urzadzenia ) . Oczywiscie to sa moje subiektywne odczucia i nie bede sie sprzeczal najlepiej przsluchac sprzet u siebie w mieszkanku i ocenic ktory nam lepiej pasuje i nie meczy ucha . poz.
  • #22 2015235
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #23 2017324
    pyby
    Poziom 16  
    Posty: 247
    Pomógł: 15
    Ocena: 18
    mam altusy 110 i pioneera sx-225. niestety juz 2x popalilem gwizdki. niestety
    pionki mimo ladnego dzwieku wala slabe gwizdki od altusow :/ na innym wzmacniaczu tego nie bylo.
  • #24 4021983
    pathe
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 6
    Mało tej mocy potrzeba co najmniej z 2x60 Ja miałem technicsa sa-ax6 i mocy było akurat
  • #25 4022251
    Pixelmen
    Poziom 23  
    Posty: 738
    Pomógł: 44
    Ocena: 25
    Kolego popatrz na datę tematu...

Podsumowanie tematu

✨ Do kolumn Tonsil Altus 300 zalecany jest wzmacniacz o mocy co najmniej 50-100W RMS, aby w pełni wykorzystać ich potencjał, ze względu na ich dużą efektywność i zapotrzebowanie na prąd. Wzmacniacz Technics SU-V500M2 o mocy 2x38W (lub 50W przy 4Ω) jest niewystarczający do maksymalnego napędzenia tych kolumn. Lepszym wyborem będą wzmacniacze o większej mocy, np. Technics SU-A700MK3 (80W x2 przy 4Ω), a także starsze modele Technicsa, takie jak SU-V560, które oferują lepszą jakość dźwięku niż nowsze, budżetowe serie. Alternatywnie polecane są wzmacniacze Yamaha, Denon oraz klasyczne modele Unitry (np. WS 503, WS 504), które mimo starszej konstrukcji zapewniają solidną moc i dobrą jakość dźwięku. Wzmacniacze z transformatorami o niskiej mocy (np. 120VA) mogą nie osiągać deklarowanej mocy wyjściowej. Do Altusów rekomendowane jest stosowanie korekcji Loudness, która poprawia brzmienie przy niskich poziomach głośności. Dodatkowo, zastosowanie procesora dźwięku (np. Technics SH-GE90) może poprawić kontrolę barwy i dynamikę dźwięku. W dyskusji podkreślono, że Altusy, mimo opinii o ich słabej jakości, są kolumnami o dużym potencjale, a ich właściwe napędzenie wymaga mocnego i dobrze zbudowanego wzmacniacza. Warto unikać najtańszych, nowoczesnych wzmacniaczy o niskiej mocy i rozważyć sprzęt z wyższej półki lub klasyczne konstrukcje z lat 80. i 90.
REKLAMA