Witam
Mam na warsztacie w/w pralkę. Objawy jakie miała to to, że po włączeniu nic się nie działo, tylko świeciły diody i było słychać jak silniczek kręcił w kółko ten przy pokrętle ustawienia programu. Wyjąłem płytkę programatora, jak i same pokrętło wszystko rozmontowałem, przeczyściłem, poprawilem styki we wtyczkach i złożyłem. Pralka działa nie wiem czy dobrze... Podczas prania ma bardzo dziwne objawy. Za pierwszym razem po kilku machnięciach bębnem potem nic nie robila i czasie około 20min wypompowała wodę, dwa razy nabrała czysta, wypłukała i odwirowała(program na delikatne). Teraz na innym programie po tej dłuższej chwili(15-20min) zaczęła kręcić dalej i znów stoi.
Znalazłem na płycie jeszcze uszkodzony tranzystor sot-23 przy przekaźniku.
Porównanie zmierzonych wartości z innymi o tym samym oznaczeniu daje inny wyniku. Tranzystory oczywiście wlutowane i sprawdzane. Ten uszkodzony pokazuje okolo 20 ohm miedzy dwie końcówkami, a sprawne coś kolo 500 -600 ohm. Obudowa w jednym miejscu jest wybrzuszona.
Tranzystor ma oznaczenie jf 2.7t
Mam pytanie jaki to dokładnie tranzystor?
Mam na warsztacie w/w pralkę. Objawy jakie miała to to, że po włączeniu nic się nie działo, tylko świeciły diody i było słychać jak silniczek kręcił w kółko ten przy pokrętle ustawienia programu. Wyjąłem płytkę programatora, jak i same pokrętło wszystko rozmontowałem, przeczyściłem, poprawilem styki we wtyczkach i złożyłem. Pralka działa nie wiem czy dobrze... Podczas prania ma bardzo dziwne objawy. Za pierwszym razem po kilku machnięciach bębnem potem nic nie robila i czasie około 20min wypompowała wodę, dwa razy nabrała czysta, wypłukała i odwirowała(program na delikatne). Teraz na innym programie po tej dłuższej chwili(15-20min) zaczęła kręcić dalej i znów stoi.
Znalazłem na płycie jeszcze uszkodzony tranzystor sot-23 przy przekaźniku.
Porównanie zmierzonych wartości z innymi o tym samym oznaczeniu daje inny wyniku. Tranzystory oczywiście wlutowane i sprawdzane. Ten uszkodzony pokazuje okolo 20 ohm miedzy dwie końcówkami, a sprawne coś kolo 500 -600 ohm. Obudowa w jednym miejscu jest wybrzuszona.
Tranzystor ma oznaczenie jf 2.7t
Mam pytanie jaki to dokładnie tranzystor?