Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2000 16V - Nie działa centralny zamek nie zapala

02 Paź 2012 22:19 5745 4
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Proszę o pomoc w następującym temacie.
    Dzisiaj po podjechaniu samochodem pod sklep i zgaszeniu okazało się że nie mogę zamknąć auta z kluczyka. Ale to dopiero początek. Nie działa zamek centralny z przycisku na kokpicie. Silnika nie da się uruchomić. Rozrusznik ładnie kręci ale silnik nie odpala. Wszystkie kontrolki zapalają się i gasną prawidłowo poza kontrolką od immobilisera. Ta kontrolka w ogóle się nie zapala ani nie mruga. Bez względu czy kluczyk w stacyjce jest przekręcony czy nie. Następnie się okazało że nie działają migacze, wycieraczki, awaryjki oraz opuszczanie lewej przedniej szyby. Pozostałe trzy szyby działają. Sprawdziłem bezpieczniki w kokpicie oraz te koło silnika i wyglądają OK. Gniazda bezpieczników również.
    Będę wdzięczny za jakieś sugestie. Jeśli ktoś ma schemat instalacji dla takiego modelu to też będę zobowiązany.
  • Poziom 14  
    piotr-87
    Dzięki wielkie za schematy. Ostatecznie dzisiaj ponownie dobrałem się do bezpieczników obok akumulatora. Miałem włączone awaryjki żeby zobaczyć kiedy zadziała. I zadziałało ale nie mam pojęcia co się stało. Bezpieczniki były ok. Gniazda też nie były wypalone. Wszystkie kable doprowadzające też. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać aż kiedyś znów się wysypie. To moja druga renówka więc problemy z elektryką mnie nie dziwią :). Schematy bardzo się przydadzą bo nadal nie działa tylna wycieraczka.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Gniazda nie były wypalone ale mogły trochę zaśniedzieć i nie było dobrego styku z bezpiecznikiem. W takiej sytuacji najlepiej wyjąć wszystkie bezpieczniki i przeczyścić ich nóżki.
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem co ty Aristot i nie wiem co mam zrobić. Stoje na drodze, powyciągałem bezpieczniki przedmuchałem przeczyściłem włożyłem z powrotem i nic. Doradźcie coś. Plis.