Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzeszczące głośniki komputerowe

03 Paź 2012 09:15 2760 4
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam zestaw głośników w systemie 5.1, głośniki na kablu, firmy Creative. Od pewnego czasu, całkiem możliwe że od samego początku głośniki charczą, trzeszczą jak rusza się kablami z tych głośniczków. Może ktoś wie czemu tak jest?
  • Poziom 15  
    Wymień kable. Od razu na lepszej jakości :)
  • Poziom 30  
    Jasne!!! Lepsze kable to lekarstwo na wszystko. Najlepiej kup splot miedzi - ofcorse ofc - ze złotem conajmniej 2,5mm w cenie takiej, że parenaście metrów jakich potrzeba do 5.1 przekroczy pare razy wartość samego zestawu.
    Jak kable trzeszczą podczas ruszania to moja rada jest taka - nie ruszaj to nie będą trzeszczeć. A jak juz musisz ruszać kabel podczas oglądania/grania to kup sobie osobny kabel do tego i go nie podłączaj tylko miej do ruszania. Jak masz audiofilsko/ruszacze zapędy to może być to nawet złoty oplot. Zawsze mniej potrzebujesz do ruszania niz do połaczenia 5.1 i wyjdzie taniej i trzeszczeć nie bedzie przy ruszaniu.
  • Poziom 15  
    Cytat:
    A jak juz musisz ruszać kabel podczas oglądania/grania to kup sobie osobny kabel do tego i go nie podłączaj tylko miej do ruszania.

Się uśmiałem :D

jakiś kabel może jest uszkodzony i dlatego trzeszczą z reguły kabli się nie rusza i lokuje je w najmniej widocznym miejscu gdzie nie przeszkadzają.

Kup nowy kabel max 10 zł zapłacisz np. w bricomarche i sprawdź który jest uszkodzony :)
  • Poziom 38  
    Albo to wina potencjometru przy pilocie albo wycisz sobie mikrofon i line in.