Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] wideodomofony duża ilość

trojnog 03 Paź 2012 17:02 2970 12
  • #1 03 Paź 2012 17:02
    trojnog
    Poziom 2  

Witam,
    interesuje mnie zakup wideodomofonów dokładnej marki
    JB-5000
    duża ilość proszę zgłaszać swoje oferty tutaj lub na pw.

• #2 03 Paź 2012 17:13
    styk121
    Poziom 2  

znam taki model jeśli chodzi o marki
    http://www.leelen.pl/
    ale myślę że jak chcesz dużą ilość to musisz do hurtowni się zgłosić lub do producenta

• #3 03 Paź 2012 21:22
    witekem
    Poziom 15  

Daj sobie spokój z JB-5000.
    Lepiej weź sprawdzone i dobre rozwiązania jak Proel (www.proel.pl) czy Laskomex (www.laskomex.pl).

• #4 06 Sty 2013 10:40
    Fotodetektor

Poziom 30  

witekem napisał:
    Daj sobie spokój z JB-5000.
    Lepiej weź sprawdzone i dobre rozwiązania jak Proel (www.proel.pl) czy Laskomex (www.laskomex.pl).

kolega poleca zdecydowanie Laskomex niż Leelen ?

• #5 06 Sty 2013 20:58
    quniq
    Poziom 21  

Zdecydowanie Proel.

• #6 06 Sty 2013 21:03
    Fotodetektor

Poziom 30  

ok, dzięki
    Jutro sprawdzę ich ofertę i cennik.

• #7 06 Sty 2013 23:57
    karl102
    Poziom 27  

Sprawdź jeszcze ACO

• #8 07 Sty 2013 09:58
    Fotodetektor

Poziom 30  

Sprawdzę. Zapomniałem o nich. Kolega nagminnie zakłada te domofonu na nowych blokach.

• #9 07 Sty 2013 21:29
    Fotodetektor

Poziom 30  

Wyszło tak, że Aco się nie odezwało.
    Mam wycenę od Urmet, Laskomex i Leelen. Zasadniczo Leelen jest o połowę tańszy.
    Mówię tylko o cenie a nie o jakości.
    Zobaczymy co klient wybierze.

Zestaw to :
    - Panel zewn. z kamerką
    - monitor kolorowy
    - słuchawka unifonu
    - zasilacz na DIN

• #10 27 Sty 2013 17:47
    tomekkresek
    Poziom 11  

hmm tak swoją drogą to Kolega jest fachowcem i powinien wskazać klientowi najlepsze dla niego rozwiązanie
    podawanie kilku marek bez konkretnej analizy porównawczej można porównać do podarowania "małpie brzytwy"
    W takim przypadku klient będzie kierował się jedynie kryterium "cena" co nie zawsze (czyt. nigdy) nie kończy się dobry wyborem
    Po za tym zastanawia mnie czemu kolega skazuje swoje klienta na "LOWCOST'owe" rozwiązania?
    Czemu nie zaproponował rozwiązań renomowanych producentów "COMELIT", "BPT" "BITICINO", ewentualnie Fermax (ale ten ostatni w ogóle nie rozwija się pod względem wzornictwa i technologii w przeciwieństwie do dwóch pierwszych).
    Wiem że jest ciężko na rynku ale dobrzy fachowcy są w stanie wytłumaczyć klientowi dlaczego decydują się na daną markę. Chyba że chodzi o to żeby klienta "złapać" a później to już jakoś to będzie... w sumie im gorszy sprzęt tym więcej "wydoimy" później na serwisie...
    Tak czy inaczej życzę powodzenia i "indywidualnego"podejścia do klienta a nie masowo przetargowego
    Pozdrawiam

• #11 27 Sty 2013 18:16
    Fotodetektor

Poziom 30  

Klient dostał wycenę na dwóch firmach (Urmet i Leelen). Urmet odpadł ze względu na cenę i nawet dodatkowe argumenty nie poprawiły tego stanu rzeczy.

Montaż + podzespoły Leelen wyszły o połowę taniej niż sam sprzęt URMET.
    W obecnym czasie klient się nadal zastanawia bo i tak chyba za drogo wychodzi ! ;p
    Jak znam schemat to znajdzie kogoś kto założy Orno lub inny wynalazek, weźmie 100 zł. za montaż i "instalator" nie będzie odbierał telefonów. U mnie w okolicy to standard bo jest kilku amatorów tzw. SZYBKIE STÓWKI ;)

• #12 27 Sty 2013 20:11
    tomekkresek
    Poziom 11  

Fotodetektor - rozumiem Cię (mam nadzieję zę mówisz o sprzęcie URMET a nie MIWI-URMET - URME jest made in Italy a MIWI Made in Poland/China) tak czy inaczej z doświadczenia ( 15 lat w niskich prądach) powiem Ci że lepiej czegoś nie zrobić niż powiesić gówno. Prawidłowość jest taka że Ci którzy cisną o kasę - wynegocjują najniższą cenę, później mają najwyższe wymagania co się wiąże z ciągłymi interwencjami (tym bardziej w tak drażliwej i wielowątkowej (wielu lokatorów) materii jaką są domofony i wideodomofony).
    Efekt końcowy - ty masz już dosyć bo już zaczynasz dokładać do instalacji (czas, pieniądze , paliwo , nerwy etc) klient Ci złorzeczy rzuca na Ciebie zaklęcia, i robi Ci w okolicy czarny PR
    Suma sumarum wszyscy są przegrani . Ja np prowadząc otwarte rozmowy z klientami staram się wyczuć gdzie leży problem - jeśli są o pieniądze to pół biedy zawsze można znaleźć alternatywę ( wynegocjować z dostawcą długi termin płatności, ewentualnie instalację wykonywać w etapach tak żeby inwestor nadążył z płatnościami)
    Jesli TYP szuka tanio taniutko najaniej o mu tłumacze że w jego najlepszym interesie jest to żebym ja dobrze zarobił .. Wtedy widzę wielkie oczy z pytaniem: jak to ??? ... Otóż jeśli ja zarobię to nie zwinę interesu za dwa dni (dwa lata) i jak coś się zapsuje ( a wszsytko ma prawo) to przyjadę i naprawie w dwa dni ( taki jest okres oczekiwania na sprzę u dobrych partnerów) a nie będę się bujał ze sprzętem do którego nie ma części zamiennych bo wyszły z produkcji albo w ogóle firma zniknęła z Polski i jest kontakt w Honk Kongu :( .
    Z tego miedzy innymi powodu jeśli pan inwestor wybierze dobra firmę to nawet jak mnie się nie uda to zadzwoni do dystrybutora i en mu wskaż instalatora który mu pomoże to jes ta różnica i za to się płaci za bezpieczeństwo.
    Jeszcze jedno moje ulubione pytanie: "Czym Pan/Pani jeździ na co dzień?" pada odpowiedz powiedzmy Fiatem PANDA. A dlaczego nie Trabantem (z całym szacunkiem dla tej zasłużonej marki)? No wie pan ... PANDA daje mi pewność że odpali i odjedzie ... etc no właśnie to dlaczego chce Pani uzbroić swój budynek w Trabanta ?
    Ewentualnie jeszcze jedna przypowieść " Jak wybiera Pani ubezpieczenie AUTO CASCO na swój nowiuśki samochód to którą firmę PANI wybierze tą u której składka jest wysoka ale gwarantują 100% wypłacalności w przypadku kradzieży stłuczki etc., czy tanią ale z listą "wyjątków drobnym drukiem na dole umowy, może się uda i mnie nie ukradną?" zazwyczaj odpowiadają że droższą więc analogicznie zapytuję czemu ryzykuje pieniędzmi innych ludzi.
    Dobra starczy tych przemyśleń - rynek jest trudny i trzeba bronić porządnej roboty na porządnym sprzęcie i tępić partactwo i gównozjadztwo które w co najmniej 50% przypadków wynika ze zwykłego skąpstwa, chciwości, cwaniactwa i chęci "wyd...nia" kogoś innego
    Oj chyba dostanę bana za ten off-top
    Fotodetkor trzymam kciuki żebyś nie trafiał na gównozjadów...

• #13 27 Sty 2013 20:43
    Fotodetektor

Poziom 30  

a widzisz nie było bana ;)
    co jak co masz racje. Ludzie sami są sobie winni, że coś później nie działa lub jest źle zrobione.
    ALBO DOBRZE ALBO TANIO.

U mnie magiczni koledzy tzw. szybkie stówki jeżdżą i robią, ale to do czasu.
    Mierniczkami za 30 zł. ustawiają anteny, wszystko co najtańsze stosują i klient zadowolony też do czasu.

Człowiek się uczy na błędach, że nieraz lepiej odpuścić robotę i mieć święty spokój. A to już wiem nie od dziś.

Ważna dla wszystkich na koniec : cyt.
    (...)Ci którzy cisną o kasę - wynegocjują najniższą cenę, później mają najwyższe wymagania(...)

Szukaj w 5mln produktów