Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ml-2850nd - Zacinanie papieru w duplexie

04 Paź 2012 15:19 5769 18
  • Poziom 11  
    Drukarka samsung ml-2851dn. Praktycznie w 9/10 wydrukach zacina papier kiedy drukuje się w dupleksie. A jeżeli jakimś cudem wydrukuje dwustronnie to na drugiej stronie u góry jest pasek jak na tym skanie.

Papier w 90% przypadków zacina się kiedy zadrukowywana jest druga strona, jakieś 5cm za tym srebrnym wałeczkiem

Zębatki wydają się być całe. Gąbczasty wałeczek który dociska kartkę [a to chyba przed nim zatrzymuje się kartka] do wałka w kasecie z tonerem jest zapięty [wydaje mi się że był rozpięty]. Wymieniałem kasetę z tonerem na nową.
    Co to może być? Drukarka ma mały przebieg ~12k stron.

pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam, najprawdopodobniej znam rozwiązanie twego problemu. Otóż w module duplexu odkształca sie plastik, i rolki mają słaby docisk. Rozwiązanie jest następujące: Trzeba wyjąć moduł duplexu i odkręcić czarną nakładkę z białymi rolkami. Następnie podłożyć coś z boku pod tą nakładkę np.: kawałek spinacza i przykręcić tylko dwie z trzech srubek tak żeby cała nakładka bardziej "przychyliła" się w dół zwiększając docisk rolek w tym module. Rozwiązanie sprawdzone.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 11  
    3_henryk napisał:
    Witam mam pytanie czy kaseta z tonerem była orginalna czy zamiennik.Bo spotkałem się z tym że ten model Samsunga tak zachowuje się na zamiennikach .

Był to zamiennik, kasetę wymieniałem na inną - ta sama sytuacja.

horse667 napisał:
    Witam, najprawdopodobniej znam rozwiązanie twego problemu. Otóż w module duplexu odkształca sie plastik, i rolki mają słaby docisk. Rozwiązanie jest następujące: Trzeba wyjąć moduł duplexu i odkręcić czarną nakładkę z białymi rolkami. Następnie podłożyć coś z boku pod tą nakładkę np.: kawałek spinacza i przykręcić tylko dwie z trzech srubek tak żeby cała nakładka bardziej "przychyliła" się w dół zwiększając docisk rolek w tym module. Rozwiązanie sprawdzone.
    pozdrawiam horse

Rozumiem że chodzi o podłożenie czegoś od strony "pasków napędowych". Zauważyłem że jedna sprężynka dociskająca wyskoczyła z zaczepu - poprawiłem ją. Między szary a czarny plastik dałem ~2mm gąbczastej taśmy [docisk jest naprawdę dobry teraz. Niestety efekt identyczny. Papier zacina się przy wychodzeniu z dupleksu.
    Dziękuję za podpowiedzi pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Czy aby ktoś rozwiązał problem "magicznego" paska na wydruku po wyjściu z dupleksu ??
    Podmieniłem już zasilacz 230 oraz zasilacz HVPS (sugerując się innym rozwiązaniem z forum). Niestety nadal mam problem z czarnym pasku przy wydruku w dupleksie.
  • Poziom 15  
    miałem to samo w scx-4626 niestety to na 90% Firmware. Zamówiłem nową tacę duplexu i to samo. a najlepsze z tego to to , że zacięcia mineły na nowym duplexie, niestety kreska pionowa i zniekształcenie wydruku około 1-1.5cm od góry w poprzek zostało. Moja drukarka miała najnowszy soft, a nie chciała się downgrade-ować. Temat odłożyłem, bo bez duplexu drukuje rewelacyjnie. pozdrawiam.

• Poziom 34  
    Uszkodzone jest sprzęgło napędu tonera, miałem identyczny przypadek w Xeroxie -wystarczy wyczyścić i po sprawie, zlikwiduje pasek.

Dodano po 1 [minuty]:

Problem występuje tylko przy wydruku dwustronnym.
  • Poziom 14  
    czl0wiek napisał:
    3_henryk napisał:
    Witam mam pytanie czy kaseta z tonerem była orginalna czy zamiennik.Bo spotkałem się z tym że ten model Samsunga tak zachowuje się na zamiennikach .

Był to zamiennik, kasetę wymieniałem na inną - ta sama sytuacja.

A ja gwarantuję Ci że powodem będzie kolejny zamiennik, który chińczyk sknocił. Jak masz oryginał nawet pusty to przełóż chip i sprawdź. Miałem to samo na drukarce brata jak kupiłem zamiennik. Dopiero w JetWorld powiedziano mi, że tak jest wymienili mi na innego chińczyka i działa. Tak więc regenerowany albo powiedz przy zakupie, że ma działać dupleks, bo inaczej zwrócisz jako niezgodność towaru z umową. Dopiero po sprawdzeniu tego szukaj innej przyczyny.
  • Poziom 11  
    Ręce opadają.
    Sprzęgło wyczyszczone, dwa zasilacze podmienione (zwykły i HVPS), nowy firmware wgrany, duplex sprawdzony. Przetrzepałem nawet wbrew zdolnemu rozsądkowi fuser (zgodnie ze wskazówkami telmarka - co się ma nijako do efektu, bo pasek jest tuż za bębnem, przed wejściem do pieca).
    Czarny pasek uparcie pozostaje na swoim miejscu (po wyjściu z dupleksu).

Chyba pozostaje mi tylko egzorcysta.
  • Poziom 14  
    gornik napisał:
    Ręce opadają.
    Sprzęgło wyczyszczone, dwa zasilacze podmienione (zwykły i HVPS), nowy firmware wgrany, duplex sprawdzony. Przetrzepałem nawet wbrew zdolnemu rozsądkowi fuser (zgodnie ze wskazówkami telmarka - co się ma nijako do efektu, bo pasek jest tuż za bębnem, przed wejściem do pieca).
    Czarny pasek uparcie pozostaje na swoim miejscu (po wyjściu z dupleksu).

Chyba pozostaje mi tylko egzorcysta.

sprawdź moją sugestię
  • Poziom 14  
    Witam ! Co prawda pewnie poniewczasie ale opisywany problem jest znany, dotyczy nie tylko tego modelu ale i urządze wielofukcyjnych np. SCX 4838 czy xerox 3210 itp.. Na szkoleniu samsunga inżynier to pokazywał i od razu powiedział że trzeba wymienić main drive. To pomaga. Sam już naprawiłem kilka drukarek z takim objawem. Main drive w samsungu to nie jest duży koszt niecałe 100 zł.

• Poziom 34  
    Po co wymieniać, można sprzęgło naprawić jest na sprężynie samo ściskającej. Należy dobrze wyczyści smar i zmatowić kółko na którym jest umocowana ta sprężyna. Ja tak robię i nie ma reklamacji.
  • Poziom 9  
    Muszę odkopać temat, mam nadzieję, że ktoś pomoże. Mam ten sam problem, a mianowicie ucinanie druku w duplexie. Pierwsza strona zawsze wychodzi ok, natomiast druga niestety często jest ucięta i zostaje pasek, jak na zdjęciu na początku postu. Wymieniłem wszystko... Cały napęd- sprzęgła, silnik, tryby, wymieniłem toner na oryginalny, płytę zasilacza, płytę hv, niestety bez powodzenia... firmware jest najnowszy, drukarka ma 30 tys. przebiegu, klient koniecznie chce to zrobić, proszę o pomoc, pozdrawiam.

• Poziom 34  
    Wreszcie ktoś przeczytał i się posłuchał. Dzięki za poparcie.
  • Poziom 19  
    Jak wyjmiemy toner z drukarki i w środku drukarki po lewej widoczna jest zębatka (biała). Rozbierając cały mechanizm i dostając się do tej zębatki napędu tonera w której jest ukryta SPRĘŻYNA!!!! należy ją wymienić na nową i nie smarować niczym niech pracuje na SUCHO. Zdarzało się że problemem były tonery Zamienniki jak i również problemy były z ORYGINAŁAMI i to z tymi na 5 tyś. Z tonerami na 2,5 K czy to zamiennik czy oryginał nie było problemów. To są sprawy Mechaniczne a nie zasilacze, oprogramowania itp.
    Parts Catalog: SPRING Clutch 6107-001372
    Dodam że ja tą sprężynę wymieniałem przy stanie ok 180 K.
  • Poziom 12  
    leeart napisał:
    Po co wymieniać, można sprzęgło naprawić jest na sprężynie samo ściskającej. Należy dobrze wyczyści smar i zmatowić kółko na którym jest umocowana ta sprężyna. Ja tak robię i nie ma reklamacji.

Potwierdzam w 100% u mnie w Samsung SCX-4828 zacinało papier przy wydruku pod tonerem i przy drukowaniu w duplexie, po czyszczeniu sprężynki - brak jakichkolwiek problemów z wydrukami.
    Dziękuję za rzeczową treść na elektrodzie.
  • Poziom 10  
    Wyczyściłem wszystko, przekładałem fuser i parę tonerów oraz wałek transportujący i nic nie pomogło. Tu znalazłem pomysł, sprawdziłem i działa.

Potwierdzam pomysł ze SPRĘŻYNĄ SPRZĘGŁA. Miałem dawcę gdzie tej wady z poziomą linią na początku strony przy dupleksie nie było i przełożyłem z niego cały MAIN DRIVE czyli zespół zębatek z lewej strony ML-2851ND.
    Zabieg rozwiązał problem całkowicie.
    Przebieg drukarki 55k stron.
  • Poziom 15  
    Wyczyściłem sprężynę sprzęgła w SCX-4828FN, zadziałało. Po zabiegu nie zacina kartki w dupleksie i nie robi poziomych pasów.