Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchnia mastercook typ 3400 - nie wyłancza się grzałka

buma 04 Paź 2012 18:17 4830 7
  • #1 04 Paź 2012 18:17
    buma
    Poziom 14  

Jest to kuchenka w wersji z zegarem elektronicznym. Opis problemu: po ustawieniu żądanej temperatury grzania w piekarniku np. 160 stopni obojętnie czy na termoobiegu czy grzałkach kuchenka po osiągnięciu tej temperatury nie wyłancza grzałki cały czas grzeje na maxa. Kontrolki znajdujące się nad pokrętłem przełącznika funkcji świecą cały czas a po osiągnięciu zadanej temp. jedna powinna sę wyłączyć. Chyba jest to uszkodzenie termostatu lub jakiegoś czujnika temperatury ale gdzie się one znajdują i jak stwierdzić co jest uszkodzone.

5 7
  • Relpol
  • #2 13 Paź 2012 00:45
    waldek.grom
    Poziom 12  

witam jeżeli nie rozłącza to jest wina termostatu pewnie jest uszkodzony lub załamany lecz do wymiany

0
  • #3 13 Paź 2012 15:43
    buma
    Poziom 14  

waldek.grom
    Witaj czy termostat to masz na myśli sondę? Jeżeli termostat jest to coś innego to określ mi jego lokalizację, gdzie go znajdę i czy jest to element możliwy do wymiany jako osobna część? Bo jeżeli masz na myśli sondę to ta jest raczej sprawna. Wnioskuję to z tego powodu ponieważ jak na zegarze wcisnę jednocześnie pierwszy i czwarty przycisk to wyświetlana jest aktualna temperatura w danej chwili.

0
  • Relpol
  • #4 13 Paź 2012 22:55
    waldek.grom
    Poziom 12  

zegar elektroniczny raczej niema nic wspólnego z regulacją temperatury chyba ze dana kuchenka posiada elektroniczny termostat. chodzi mi o normalny termostat którym możesz zmieniać temperaturę mieści się prawdopodobnie po lewej lub prawej stronie zegara , a po drugiej przełącznik funkcji piekarnika itd

0
  • #5 05 Lis 2012 10:14
    david-92
    Poziom 11  

Witam,mam pytanie do Buma,jaką Ty masz wersję kuchenki z regulacją temperatury na zegarze(tj.4 przyciski+pokrętło)czy normalny regulator temperatury w pokrętle,a zegar z 6 przyciskami??Bo jak masz tą pierwszą wersję o której mówiłem.To mogło cos w zegarze nawalić.

0
  • #6 05 Lis 2012 10:20
    buma
    Poziom 14  

Witaj
    jest to kuchenka z 4 przyciskami i pokrętłem. A z moim problemem dałem sobie radę. Wszystko zadziałało po wymianie przekaźników w zegarze elektronicznym.

0
  • #7 06 Lis 2012 18:39
    lewand62
    Poziom 2  

Witam mam ten sam problem
    Zegar Orbitron ZT--- buma na jakie wymieniles przekazniki bo ja wymienilem o podobnej wartosci orginalu nie znalazlem a zegar nadal nie wylocza piekarnika (wymieniony czujnik temperatury)

0
  • #8 13 Paź 2013 11:49
    buma
    Poziom 14  

Witam wszystkich. Problem rozwiązałem wymieniając w zegarze dwa przekaźniki. Zastosowałem zastępcze FINDER seria 45, symbol: 45.71.7.024.0410 (16A).
    Na forum znalazłem forowicza, który przesłał mi dokładny opis jak te przekaźniki wymienić wraz ze zdjęciami. Niestety linku do jego wypowiedzi nie pamiętam ale posiadam w kompie te zdjęcia wraz z opisem oraz namiary gdzie te przekaźniki kupić więc jakby co to służę pomocą. Koszt przekaźników wraz z przesyłką wyniósł około 40,00 zł.
    Piekarnik śmiga do dzisiaj. Jedno tylko co zauważyłem to po wymianie przekaźników wyświetlane cyfry zaczęły lekko "drgać" ale poza tym to piekarnik działa prawidłowo.
    Pozdrawiam.

0