Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook - Zdjagnozowania części- fotki; porada gdzie to to sie naprawia.

000reds000 05 Paź 2012 10:05 1050 1
  • #1 05 Paź 2012 10:05
    000reds000
    Poziom 1  

Witam.
    Mam problem.
    Jakiś czas temu po dłuższym nie używaniu lodówko zamrażarki, podłączyłem ją do zasilania, nastąpiło zwarcie, coś syknęło, strzeliło, zadymiło się.
    Po rozkręceniu dostałem się do pewnej "płytki" która prawdopodobnie uległa uszkodzeniu. Nie wiem zbytnio co było powodem całego zwarcia, na razie jednak chce się skupić na naprawie owej "płytki"
    Sęk w tym, że nie mam pojęcia co to jest za element, jak się nazwa i kto naprawia takie rzeczy??? Za naprawę samej płytki nie mam zamiaru się brać, chcę się dowiedzieć jak to to się nazwa i kto zajmuję się naprawą takich elementów.
    Może polecicie kogoś konkretnego? Może da się to wysłać do jakiegoś fachury i odeśle mi "naprawione".

Zdjęcie owej płytki:

Po wstępnych oględzinach da się zobaczyć spalony taki mały "kwadracik" i wypaloną "dziurkę". (Oba elementy zaznaczone)

Widok uszkodzeń z drugiej strony, owa "dziurka" prawdopodobnie wypaliła się na skutek uszkodzenia zaznaczonego elementu. (Element o którym mówię zaznaczony)

Problem jest też z tym, że lodówka była rozkręcona jakieś 3 lata temu i pozostawiona w piwnicy, między czasie zaginęła klapka, na której była tabliczka znamionowa, więc nie potrafię podać symbolu i typu urządzenia.

Proszę o jakieś rady, wskazówki, etc.
    Pozdrawiam.

• #2 05 Paź 2012 11:37
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Naprawą powinien zająć się elektronik ,znajdź najbliższy zakład naprawy rtv .Większość producentów tabliczkę znamionową z symbolem i danymi nakleja wewnątrz komory chłodziarki na bocznych ściankach poszukaj :?: .

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo