Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wsad do licznika Vento `94 1.9TDI pilnie potrzebny.

amd 28 Jan 2005 13:57 3836 23
IGE-XAO
    amd
    Level 16  
    Pilnie potrzebuje zawarosc eepromu do licznika MOTOMETER z Vento `94r 1.9 TDI.
    Zawartosc pamieci w moim jest uszkodzona lub ktos namieszal.
    Objawy typowe error na lcd nie dziala obrotomierz a lampka cisnienia oleju miga.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
    autosuper
    Level 24  
    Czesc Kolego , sluze pomoca , wsad powinien byc dobry tylko niewiem ktory motometer ale z tego roku w tdi powinien byc chyba sw 6.4, szly te same w td , ale generalnie mozesz miec podmieniony licznik bo jesli produkcja tego auta jest 94 to powinien byc licznik vdo . Sproboj te wsady . Napisz czy sie udalo , jak nie to mam jeszcze troche wsadow , tylko zczytaj numer sw na naklejce licznika.
  • IGE-XAO
    amd
    Level 16  
    Otoz sprawa nie dzialajacego licznika powoli sie wyjasnia. Jak sie okazalo wczesniej byl licznik TRW a ten zostal dokupiony. Problem w tym aby zadoptowac ten Motometera do tego pojazdu.
    autosuper
    Level 24  
    No nie powinno byc problemow , musisz tylko soft wgrac , ja wiele razy podmienialem np. VDO na Motometra i jak byl dobry wsad to chodzilo .
    amd
    Level 16  
    Mozesz mi podrzucic troche wsadow do tych licznikow na pw ?
    Florciu
    Level 15  
    Mam licznik Motometer Golf3 92r i jest tam pamieć CS566 i nie moge jej odczytać PonyProgiem,a 93C46 czyta.Jakiego programatora używacie.
    Gate
    Level 23  
    Do cs566 użyj Combo3, Orange, Macrob lub coś z wyższej półki typu Picco-GAL.
    amd
    Level 16  
    Ja to mam pecha. Na zadnym z tych wsadow nie poszlo. Albo lamka cisnienia miga i obrotomierz nie dziala albo przestaje swiecic lamka a obrotomierz pokazuje 4500 obr/min.
    Moze ma ktos taki licznik i pofatygowalby sie go zczytac.
    autosuper
    Level 24  
    Napisz jeszcze raz dokladnie o jaki licznik Ci chodzi , podaj firme , rok produkcji licznika , numer sw , oraz numer jako w formacie vw np. 1H0 919 .... , napewno cos takiego bede mial . A moze to jest TRW albo VDO , tylko w podmienionej obudowie ?. Napisz jaka ma pamiec . Pozdrawiam
    amd
    Level 16  
    Licznik firmy motometer 1H6.919.033-M, Sw 6.2 Hw 7.0, pamiec 93CS56, procek NEC D75308 GE ma pracowac w aucie takim jak w temacie. Wczesniej byl TRW.
    autosuper
    Level 24  
    Sproboj ten , tylko zwroc uwage na jedna rzecz , moze popelniasz blad i zamieniasz (lub nie zamieniasz ) bajty . Sproboj to wgrac z zamienionymi i niezamienionymi . To musi Ci pasowac bo jest dokladnie sw 6.2
    amd
    Level 16  
    Gdybym zamienial bajty to przebieg bylby tez nieprawidlowy.
    Klika dni temu robilem taki licznik z benzyniaka i roznil sie oprocz obrotomierza literka E w oznaczeniu a nie M jak w tym.
    Sprobuje twego wsadu moze pomoze.
    autosuper
    Level 24  
    To sproboj , jak sprawdzisz to napisz mi jaki efekt bo jestem bardzo ciekawy , ale tak jak wspominalem to musi byc to bo to jest sw. 6.2. A tak wogole to czym obslugujesz te cs566 ? Wylutowywujesz je czy nie ?
    amd
    Level 16  
    No niestety nie dziala. Dziwna sprawa. Wiesz moze do czego sluzy przelicznik w prawym dolnym rogu od strony pamieci i procka ?
    Jest tam jakas tabelka z liczbami i 4 zworki do ustawienia kombinacji.
    Ciekaw jestem co sie tym ustawia ?
    Pamieci CS programuje programatorem e-Clips bez potrzeby wylutowywania.
    autosuper
    Level 24  
    Dziwne , nie przypominam sobie zadnych zworek w tych licznikach . Kurcze to poprostu musi Ci chodzic . Chcesz to wysle Ci wszystkie motometry jakie mam ? Ale moim zdaniem to tam cos innego jest pochrzanione . P.S. Ten e-clips to sie kupuje gotowy , czy mozna go zlozyc samemu ? Jak masz moze jego schemat i program to przeslij mi na priv-a , jesli moge Cie o to oczywiscie prosic .
    amd
    Level 16  
    Masz racje licznik dziala ale nie w owym vento tylko po wlozeniu do golfa III z tegoz samego roku w ktorym byl rowniez licznik Motometer.
    O co wiec chodzi w zamianie licznikow ?
    autosuper
    Level 24  
    A co wogole nie wlasciwie ptracuje w tym liczniku kiedy jest wsadzony do tego vento ? wszystko czy tylko wybrane podzespoly takie jak predkosciomierz czy obrotomierz ?
    amd
    Level 16  
    Tak jak napisalem wczesniej miga lampka cisnienia oleju i nie dziala obrotomierz.
    autosuper
    Level 24  
    No to caly czas jest zly wsad pamieci . Mozliwe ze w jednym aucie z tym samym silnikiem bedzie wszystko ok a w drugim nie choc mnie sie cos takiego jeszcze nie zdarzylo a podmienialem np. vdo na mm . Musisz kombinowac dalej z wsadami . Auta te moga sie roznic np. komputerami ktore beda dawaly inne sygnaly na licznik .

Dodano po 4 [minuty]:

Przesylam Ci jeszcze inne wsady do golfa i vento motometer moze ktorys dopasujesz .
    Attachments:
    amd
    Level 16  
    Dzieki napewno skorzystam ale juz nie w tym przypadku. Za dlugo to trwalo i odpuscilem sobie.
    Jerzyczeka
    Level 17  
    Poszukuję wsadu do pamięci 93CS56 (8pin) do licznika z golfa
    Motometer
    1H6 919 033B
    616.055.2003
    5-4401-389-00/7
    KW31/91

Przebieg nieważny. Na tych, które posiadam ERROR

Pozdrawiam

Dodano po 36 [sekundy]:

PS: Licznik bez obrotomierza
    jacekelektro123
    Level 11  
    mam pytanko czy ktos wie ktore komorki sa odpowiedzialne za przebieg liczniku vdo ?