Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić przejściówkę z gniazds DVI (wyjscie na monitor) na chinch?

Pioneerek 06 Paź 2012 12:01 4869 4
  • #1 06 Paź 2012 12:01
    Pioneerek
    Poziom 15  

Witam,mam komputer i chciałbym jakoś zrobić przejśćiówkę z dvi na cinch , które piny z dvi podłączyć pod kabel cinch video?(cinch podłączam pod wejście w tv).Chodzi mi tylko o to , aby szedł sygnał z komputera do tv , coś jak z ps2.https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/756948062_4373.jpeg może być też coś tego typu (z vga na chinch )

0 4
  • Mitronik
  • #2 06 Paź 2012 12:45
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Pioneerek napisał:
    chciałbym jakoś zrobić przejśćiówkę z dvi na cinch , które piny z dvi podłączyć pod kabel cinch video?(cinch podłączam pod wejście w tv).

W złaczu DVI nie występuje zespolony sygnał wizji, analogowo (w wersji DVI-A) sa tam transmitowane sygnały kolorów podstawowych (RGB) i sygnały synchronizacji H oraz V, żeby z tego wyszedł sygnał zespolony to przejściówka musiałaby w sobie zawierać koder PAL.

Prościej wydziergać przejściówkę VGA/DVI-a na SCART z wykorzystaniem wejść RGB - tam starczy uformować sygnały synchronizacji i zmusić kartę do odbowiedniego formatu końcowego który TV potrafi "łyknać".

0
  • Mitronik
  • #3 06 Paź 2012 12:51
    Pioneerek
    Poziom 15  

To z tym scartem spróbuję bo dobry pomysł :) Możesz mi zrobić taki schemat ,który kabel z , którym połączyć scart z DVI lub VGA ?

0
  • #4 06 Paź 2012 13:15
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Pioneerek napisał:
    Możesz mi zrobić taki schemat ,który kabel z , którym połączyć scart z DVI lub VGA ?

To jest trochę bardziej skomplikowane, bo kabel musi mieć w sobie układ formowania impulsów synchronizacji:
    Jak zrobić przejściówkę z gniazds DVI (wyjscie na monitor) na chinch?
    Materiał do przewałkowania:
    http://www.epanorama.net/circuits/vga2tv/cindex.html

0
  • #5 06 Paź 2012 13:17
    Pioneerek
    Poziom 15  

dziękuje bardzo :)

-1