Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WRT54GC brak połączenia - Linksys WRT54GC nie można połączyć się z panelem konf.

elwitjam 07 Paź 2012 21:33 1836 4
  • #1 07 Paź 2012 21:33
    elwitjam
    Poziom 9  

Witam
    Posiadam router LINKSYS WRT54GC, przez kilka lat wszystko funkcjonowało ok, ale któregoś dnia z powodu braku internetu zauważyłem, że na routerze świecą się wszystkie diody. Odłączenie zasilania nic nie dało więc zresetowałem go (odłączenie zasilania-przycisk reset-zasilanie). Po tej operacji router podniósł się, internet się pojawił poprzez polaczenie kablowe, ale nie miałem połączenia wi-fi (dioda się nie świeciła). Wywnioskowałem, że po resecie na nowo muszę skonfigurować router do pracy z wi-fi. I tutaj pojawił się problem. Nie mogę połączyć się z aplikacją konfiguracji routera. Dodam, że wcześnie robiłem to już wielokrotnie więc nie wchodzi w rachubę, że robię coś nie tak. Po wpisaniu w adres przeglądarki 192.168.1.1 w ogóle nie otwiera mi się panel konfiguracji routera (Przekroczono limit czasu połączenia. Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada). Nie mam dalej pomysłu co z tym robić. Szukałem na forach, ale takiego problemu nie znalazłem. Jeszcze raz dodam, że dostęp do internetu mam ale po kablu podłączonym do routera. Czy jest możliwe, że padł port w routerze odpowiedzialny za komunikację z panelem konfiguracji?
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.

.

0 4
  • #2 07 Paź 2012 21:55
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Sprawdż zasilacz:
    - albo weż inny zasilacz o takim samym napięciu i równej lub większej wydajności prądowej
    - albo pomierz napięcie zasilania przy podłączonym routerze i porównaj ze znamionowym jakie winno być.

0
  • #3 08 Paź 2012 20:43
    elwitjam
    Poziom 9  

Zasilacz sprawdziłem, jest ok. Dla pewności router zasiliłem z zasilacza laboratoryjnego, gdzie miałem podgląd poboru prądu (ok. 300mA). Wygląda na to jak gdyby padła aplikacja odpowiedzialna za konfigurację, ale czy w takim przypadku router by działał?

0
  • #4 08 Paź 2012 20:48
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Ustaw ręcznie IP komputera 192.168.1.222 i sprawdź czy możesz wejść na 192.168.1.1.
    Sprawdź ping do 192.168.1.1

0
  • #5 09 Paź 2012 19:07
    elwitjam
    Poziom 9  

Doszedłem don wniosku, że chyba router jest padnięty. Działa tylko jako switch. Przy pingowaniu próbuje się łączyć, ale ostatecznie połaczenia nie nawiązuje. Tak więc mogę go używać tylko jako switch. Chyba, że ktoś ma jeszcze na to jakiś pomysł?

0