logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

HP LaserJet 2100 - Sterowniki zainstalowane a mimo to nie drukuje

robin_ol 07 Paź 2012 21:36 3030 9
REKLAMA
  • #1 11388282
    robin_ol
    Poziom 15  
    Posty: 200
    Ocena: 44
    Witam
    Problem polega na tym że sterowniki są zainstalowane poprawnie. a drukarka nie chce ruszyć . Pokazuję błąd wydruku.Na tych samych sterownikach działa przy innym komputerze. Proszę o pomoc . Ja już nie mam pomysłów .
  • REKLAMA
  • #2 11388317
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #3 11388325
    RADU23
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 20718
    Pomógł: 2427
    Ocena: 1729
    Po odinstalowaniu sterownika drukarki,wyczyść wpisy rejestru przy pomocy CCleaner i zainstaluj ponownie sterownik.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 11388350
    robin_ol
    Poziom 15  
    Posty: 200
    Ocena: 44
    Tylko że system nie widzi żadnego sprzętu . Może być wyłączony port w biosie? wcześniej w firmie była podłączona pod 2 komputer w sieci tylko do drukowania . żeby wydrukować należało uruchomić drugi komputer.

    Dodano po 1 [minuty]:

    nie jest pod USB tylko LPT
  • #6 11388435
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #7 11388503
    robin_ol
    Poziom 15  
    Posty: 200
    Ocena: 44
    Xp Profesional
  • #8 11388539
    marek003
    Poziom 40  
    Posty: 4607
    Pomógł: 801
    Ocena: 487
    Sprawdź w biosie ustawienia LPT a szczególnie czy jest ta sama emulacja jak w kompie w którym działa drukarka.

    I dodatkowe pytanie (które warunkuje wcześniejsze pytania) czy komp posiada własne gniazdo lpt czy jest to przelotka USB - LPT ?
  • #9 11388548
    robin_ol
    Poziom 15  
    Posty: 200
    Ocena: 44
    własne gniazdo LPT
  • #10 11443725
    Maximors
    Poziom 15  
    Posty: 178
    Ocena: 6
    Sorry za odkop. Ale nie będe zaśmiecał nowym tematem. Mam ten sam problem z tą samą drukarką tyle ze Przelotka LPT_USB

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z drukarką HP LaserJet 2100, która mimo poprawnie zainstalowanych sterowników nie drukuje. Inni uczestnicy dyskusji sugerują różne rozwiązania, w tym odinstalowanie i ponowne zainstalowanie sterowników, sprawdzenie ustawień BIOS dotyczących portu LPT, a także użycie innego kabla USB. Użytkownik potwierdza, że drukarka jest podłączona do własnego gniazda LPT, a nie przez przejściówkę USB-LPT. Dodatkowo, pojawia się informacja, że system operacyjny to Windows XP Professional, co może wpływać na problemy z instalacją sterowników.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA