Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGI 3005 nie podaje wody :( proszę o ..ratunek

09 Paź 2012 17:14 3948 9
  • Poziom 8  
    Witam
    Jestem załamany drugi dzień walczę ze zmywarką BOSCH SGI 3005 nie podaje wody :( do zmywarki wszystkie inne programy w zmywarce działają bez zarzutu czyli odpompowywanie -grzanie i inne tylko nie podaje wody :( w momencie gdy ma podać wodę programator robi psrtyk i staje program :( wlewając wodę do zmywarki i lekko przekręcając programatorem zmywarka rusza dalej i myje tzn.podgrzewa i odpompowuje wodę...proszę o pomoc napięcie przy tym zaworze przy kranie jest ...tylko dlaczego nie podaje wody:( ??
  • Poziom 8  
    Witam odkręciłem elektrozaór od wody wyjąłem wąż od zmywarki podłączyłem do prądu na krótko i w momencie kiedy powinien puszczać wodę sterownik pstryk ...a woda nie leci wygląda na to ,że cewki w elektozaworze nie puszczają wody dla pewności wziąłem neonówke i sprawdziłem czy jest napięcie na przewodach ,które dochodzą do zmywarki kolor niebieski i brązowy na jednym i na drugim jest napięcie :( czy to jest dobry objaw ?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    TOMAY1979 napisał:
    wziąłem neonówke
    I to był pierwszy błąd. Neonówką można sprawdzać "fazę" w gniazdku. W sprzęcie bardziej skomplikowanym używa się miernika.
    Zresztą obstawiam że za chwilę będzie jeszcze potrzebny...
  • Poziom 8  
    Czyli sadzisz ,że poszło coś więcej ? programator ?
  • Poziom 8  
    wygląda na to ,ze chyba nie uda mi się naprawić:( zmywarki nie wiem co robić z tym tematem więcej :(
    może ktoś podpowie coś z tym tematem więcej :( odchodzę od zmysłów
  • Poziom 8  
    Nie ma zera na wyjściu na elektrozawór....sprawdziłem miernikiem ...:( co robić dalej zawór wody na krótko podłączyłem do gniazdka i działa ...to dlaczego nie pobiera wody zmywarka i nagle programator staje....ale jak się lekko przekręci program idzie dalej do końca jak wleje wodę to wszystko działa normalnie ...ale co z tą wodą dlaczego zmywarka staje :( .... i jej nie pobiera ??
  • Poziom 39  
    Obejrzyj / sprawdź programator, hydrostat, ewentualnie zamieść zdjęcia. Jak nie pobierze wody to i nie pójdzie dalej, w sumie nic dziwnego.
  • Poziom 8  
    Witam możesz podać swój email chętnie wyśle fotki :( bo niestety stad zostały usunięte :(
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    TOMAY1979 napisał:
    bo niestety stad zostały usunięte
    To je zamieść poprawnie. Po to jest forum żeby potem ktoś inny mógł skorzystać. Skoro sam prosisz o pomoc to się trochę wysil i przeczytaj to co Ci moderator napisał.
  • Poziom 8  
    Programator

Zmywarka Bosch SGI 3005 nie podaje wody :( proszę o ..ratunek
    rozebrałem już całą zmywarkę łącznie z programatorem ,którego wyjąłem...i wszystkie styki sprawdziłem połączenia elektryczne tam gdzie grzałki itp. o dziwo po złożeniu tego z powrotem ...zaczęły się dziać cuda zaczął wodę pobierać i odpompowywać tyle ,że proces ten trwa wiecznie ...nie nie chce dalej ruszyć program...:(
    jak lekko ręka przekręci się to słychać tykanie takie w programatorze od tego silniczka ale po jakimś czasie on się zacina i staje :(
    proszę o radę