Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers - Ogrzewanie a ustawienia pieca gazowego.

11 Paź 2012 09:43 8862 4
  • Poziom 9  
    Witam,

W tym roku zainstalowałem piec Junkers Cerapur Smart ZWB 28-3C ze sterownikiem pogodowym FW100, który służy do ogrzania ~92m2. Dom piętrowy, ogrzewanie dotyczy tylko 1 piętra. Dom nieocieplony, okna na plastikowe kaloryfery żeliwne połączone z piecem miedzianymi rurami. W 1 z pomieszczeń jest kominek bez rozprowadzenia ciepła na pozostałe pomieszczenia.
    Zaczyna się pomału sezon grzewczy ustawienia, które instalator ustawił nie do końca dobrze ogrzewają dom. Ustawione jest tak: oczekiwana temp w pomieszczeniu to 21*C gdy jestem w domu, gdy jestem w pracy włącza się tryb oszcz. z ust na 19*C jednak pomimo tego piec gdy jestem w domu i powinno być ~21*C piec grzeje do ok 18*C dopiero gdy zwiększe temp z 21 na np 23 grzeje dalej.
    Ustawienia wpływu temp z mieszkania zmieniłem na 70% bo wcześniej było 30% i w ogóle mało co grzał... Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to poustawiać właściwie? żeby piec grzał do zadanej temp?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 17  
    Witam. Wszystko jest ok. norm. 21°C - eco 19°C, tylko po tygodniu od włączenia możesz coś powiedzieć aż ściany się nagrzeją i wilgotność się zmniejszy. Junkers i tak w czasie pracy ma swoją histerezę i u mnie np. 20min grzeje 20min przerwy jeśli nie osiąga zadanej temperatury w pomieszczeniu. Wpływ temperatury 50%. FW powinien być umieszczony na wysokości połowy kondygnacji, na środkowej ścianie wewnątrz.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Musisz poczekać aż budynek się nagrzeje i dopiero ustawiać bo teraz to tak naprawdę ściany się dopiero nagrzewają.
  • Poziom 9  
    Wracam do tematu....
    Minął już jakiś czas dom myślę iż odpowiednio się nagrzał, a w ostatnim czasie gdy temp na zew wynosiła 1-2°C piec brał jakieś 6m3 gazu na dobe, wydaje mi się że to sporo wczoraj temp się troche podniosła w ciągu dnia było 7°C piec zużył 4,7m3 przy obniżonych temp zadanych norm 19.5°C, eco 18.5°C. Wieczorami palę w kominku.
    Moje ustawienia pieca:

Tryb ogrzewania:
    - grzejniki
    - konwektory
    - ogrzewanie podł.
    - pkt. począt/końc

Temp projektowa: 75°C
    Maks. temp. zasilania: 80°C
    Wpływ temp. pomieszczenia: 40%
    Temp. graniczna mrozu: 3°C
    Min. temp. zew.: -20°C
    Akumulacja cieplna budynku: 50%
    Prędkość rozgrzewania:
    - oszczędnie
    - normalnie
    - szybko

Sugerujecie jakieś zmiany, które pozwoliły by na obniżenie zużycia? Może mam coś nie tak ustawione?
  • Poziom 9  
    Może mi ktoś powiedzieć co to jest temp projektowa i jak wpływa na ogrzewanie?
    Czy wpływ temp pomieszczenia nie powinien mieć większej wartości skoro dom jest nieocieplony?