Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peiying PY9903 - Brak obrazu-Dziwne zachowanie

13 Paź 2012 16:16 4986 12
  • Poziom 9  
    Na początku chciałbym wszystkich przywitać, jestem Tu nowy (ale czasem zaglądam jako gość) może to dziwnie/źle wyglądać że pierwszy post to -problem, ale niestety tak jest, jednym słowem proszę o pomoc...
    Mam radio, zakupiłem je na Volumenie w Warszawie, radio Peiying PY9903 Alien.
    Radio działało bez problemów przez dwa tygodnie, wczoraj gdy wsiadłem do samochodu, nie grało. Zacząłem więc kombinować, rozkręciłem przedni panel, bo myślałem że to może problem z taśmą, lecz taśma jest całą (dość solidna), chciałem poszukać przycisku reset, i wydawało by się że jest on w przednim panelu to jednak nici, jest co prawda "dziurka" która chciałaby mieć jakiekolwiek znaczenie, ale to tylko dziurka. Radio się włącza, jest podświetlenie przycisków, wysuwa się antena ale nie gra i nic nie pokazuje na wyświetlaczu. Dziś radio zaczęło grać, ale nic pokazuje, wysunąłem przedni panel, pokazał się biały ekran. Wyłączyłem radio, włączyłem i cuda... radio działa. Lecz uśmiech mój znikł gdy po ponownym wyłączeniu i włączeniu radia... ciemność. Problem ten sam. Szukałem podobnym tematów nie tylko "w polskim" internecie, lecz nic niema. Jeśli ktoś się już spotkał bądź wie/podejrzewa co może być problemem to proszę o pomoc.

Arkadiusz

///Edit
    Dodam jeszcze że przy radiu nic nie było zmieniane/kombinowane, połączenie elektryczne jest prawidłowe.
  • Poziom 30  
    Mi to wygląda na taśmę mimo wszystko,jak jest na złączkach to spróbuj ją wyjąć i wsadzić.
  • Poziom 9  
    Taśmę wyjąłem z obu stron, "przejechałem" palcem po niej i wszędzie jest gładka bez jakichkolwiek zagięć itp. Może ma ktoś pomysł w jaki sposób zrestartować to urządzenie... to jest na windowsie, może to jest problem, system się zawiesił i tyle.
  • Poziom 30  
    Skoro jest na windowsie to restartem jego jest wyjęcie urządzenia z prądu.
    Ale w twoim przypadku to prędzej by się chyba wysypał niż zawiesił :)
  • Poziom 9  
    No widzisz, zrestartować się z "poziomu użytkownika" nie da. Dlatego może pomyślałem że jest jakiś inny sposób aby to zrobić. Jeśli chodzi o odłączenie urządzenia od prądu to nic to nie daje, nawet po 12 godzinach urządzenia nadal pamięta ustawienia i zapisane stacje radiowe.
    Czy ktoś może zna "dobrego" elektronika w okolicach Warszawy?
  • Poziom 9  
    Dziś po wielu nieudanych próbach dodzwoniłem się do serwisu.
    Dość miły Pan poinformował mnie że urządzenie nie ma funkcji restart. Po krótkiej rozmowie słyszałem jego ogromne zdziwienie że urządzenie nie było jeszcze oddawane na gwarancję ??
    Koszt naprawy urządzenia to 50-100zł, powiedział że jest to normalne...
    "Jakby to Panu powiedzieć, wada fabryczna"
  • Poziom 9  
    Koszt naprawy to 70 zł...
    Radio działało ok 3 godzin i znów się wysypało.
    Nie wiem czy to odpowiedni temat ale odradzam radia tego producenta.
  • Poziom 10  
    Witam. Osobiście przerabiałem ten temat i faktycznie radio po paru tygodniach zaczęło mrugać a później świecił tylko wyświetlacz na biało .Tyle ze w moim wypadku bez karty gwarancyjnej tylko na podstawie paragonu firma LECHPOL bez problemu wymieniła taśmę na nowa i odesłali mi radio kurierem.
  • Poziom 11  
    Cześć,
    Wiem, że minęło już troszkę czasu od ostatniej odpowiedzi w tym poście ale mam takie samo właśnie radio i taką samą usterkę. Radio nie da się wsunąć/wysunąć włącza się jedynie podświetlenie i jest czarny ekran. Po przytrzymaniu klawisza włączania radio się wyłącza. Jak to ugryźć ?
  • Poziom 9  
    Odeślij do serwisu. Ja swoje radio sprzedałem na aukcji internetowej. Ogólnie sprzęt słabej jakości i jak widać psuje się co i raz.
  • Spec od komputerów
    markoo79 napisał:
    Trochę nie chce mi się wierzyć, że raptem trzy układy poleciały

A jaki masz problem żeby to sprawdzić? Wszystko masz podane jak na dłoni.
  • Poziom 11  
    Ogólnie to temat juz nieaktualny ale pojechało radio do serwisu. Wymienili płytę główną i prawie było ok bo się przestało wysuwać. Właściciel podrzucił je z powrotem do mnie, poprostowałem mechanizm i więcej juz nie wiem o tym radiu nic. Miało iśc do sprzedaży.