Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows 7 czcionka - rozmazana czcionka

13 Paź 2012 16:24 5553 10
  • Poziom 7  
    Zainstalowałem sobie windowsa 7. I mam taki problem że w programach mam jakby rozmazaną czcionkę, niewyraźną. Mam ustawioną rozdzielczość natywna i zaznaczone clear type. Kiedy ustawiam dpi na 125% jest czcionka mniej rozmazana ale za to mniej wyraźna. Ale przy 130% już się robi rozmazana czcionka. Wie ktoś co zrobić aby było dobrze ? Wcześniej też miałem taki problem na starym windows 7 lecz nie pamiętam jak temu zaradziłem (później było ok). Jeszcze zacząłem się bawić w cleartyp i jest jeszcze gorzej. Wie ktoś jak przywrócić stare ustawienia celartyp ? Bo mi się wydaję że wtedy na 125% dpi było ok.
    Edit: zrobiłem przywracanie systemu i na 125% jest dobrze. Może trochę też jest rozmazane ale nie widać tak tego. Ale chciałbym aby na 140% było ok bo 125% na 1920x1080 to trochę za mało.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    1)Monitor mam podłączony przez kabel d-sub. Mam monitor lg 23 cale. Mam ustawioną rozdzielczość natywną.
    2) Przed wgraniem windowsa sformatowałem cały dysk. Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej. Posiadam wersję Windows 7 Ultimate.
  • Poziom 7  
    Mam hdmi ale nie mam kabla.
    Mam 1920x1080. Sądzisz jakbym podłączył kablem hdmi to by był lepszy obraz?
  • Poziom 40  
    mjab napisał:
    Gdybyś do mnie do serwisu przyniósł ten komputer zaczął bym od formata i re-instalki.

To akurat nie za dobrze świadczy o twoim serwisie.

Do autora topiku
    Podaj dokładny model twojego LG

Masz ustawioną rozdzielczość na 1920x1080 ale jaka częstotliwość odświeżania ?

Czy przy innych ustawieniach rozdzielczości i częstotliwości jest tak samo?
    Poza tym po co ustawiać rozdzielczość na wysokości 1920x1080 i potem to powiększać. Ustaw niższą rozdzielczość i dopasuj częstotliwość.

Obraz przez HDMI może być lepszy (ale to nie reguła).
  • Poziom 7  
    LG Flatron M237WDP.
    Tak mam ustawione 1920x1080 60hz ponieważ innej nawet nie mam do wyboru.
    Na innych rozdzielczościach też mam problem.
  • Poziom 40  
    Jaką masz kartę grafiki?
    Czy w XP było Ok.
  • Poziom 7  
    GeForce9600gt 512mb
    Właśnie zainstalowałem windows xp na próbie i jest lepiej lecz tutaj jest jakby mniej wyraźny obraz jakby ostrość była zła ustawiona lecz gdy ją zmieniam na więcej jest gorzej więc zostawiłem na 0. Jak się przyjrzeć bliżej tekstowi na monitorze to widać jakby piksele przezroczyste ale tak w każdym monitorze lcd jest.

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Dodam że jak nie mam wgranych żadnych sterowników do karty graficznej to wyskakuje blue screen o błedzie nv4_mini.sys. Muszę wtedy zainstalować sterowniki z podłączono kartą zintegrowaną ale na niej jest też taki zły obraz.
  • Poziom 7  
    Jutro kupie kabel hdmi. W starym windowsie 7 co miałem przed formatem było akurat w porządku lecz coś tam zrobiłem że było dobrze bo na początku też miałem taki obraz lecz już nie pamiętam co to było, minęło od tego rok czasu.

Dodano po 4 [godziny] 42 [minuty]:

Mam już ten kabel hdmi lecz nadal czcionka jest rozmazana. Jak kabel hdmi podłączyłem to teraz start mi prawie się cały schował a ikony pochowały się po bokach.

Dodano po 55 [minuty]:

Już pulpit dobrze ustawiłem ale czcionka jest rozmazana nie wiem co robić pomocy nie chcę żeby tak było.