Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hanns-G HW191D - lekko przygasa

kubiak 20 Paź 2012 01:29 2403 8
  • #1 20 Paź 2012 01:29
    kubiak
    Poziom 18  

Witam serdecznie. Monitor jak w temacie.

Na zimno działa ok, czasami potrafi nawet kilka dni podziałać. Po rozgrzaniu zaczyna lekko migać / przygasać ale nie gaśnie całkiem, tylko trochę ciemniejszy się robi. Objaw jest nierytmiczny. Potrafi sie uspokoić lub zmienić przy potrząsaniu/pukaniu/zmianie kąta położenia monitora.

Co zrobiłem do tej pory: Wymiana wszystkich kondensatorów elektrolitycznych, Przelutowałem całą płytkę (odessałem cynę i położyłem nową na każdy punkt lutowniczy aby wyeliminować zimne luty)

Czy będzie to świetlówka? Jeżeli tak to jak to sprawdzić? Jak sprawdzić która?

Z góry dziękuję.

0 8
  • Pomocny post
    #2 21 Paź 2012 11:27
    marek216

Poziom 43  

Świetlówka lub trafo.
    Świetlówkę można wyeliminować przez podmianę lub testerem.
    Schemat testera umieściłem na elce, ew. gotowca można kupić gotowca.

0
  • #4 23 Paź 2012 00:24
    kubiak
    Poziom 18  

Dzięki za zainteresowanie. Płytka dokładnie taka jak w linku który podałeś.
    Scalak OZ9936GN, mosfet 9962GH, mosfet 9563GH, trafo DG100001820I T2403A0176331.
    Poniżej kilka zdjęć.

Hanns-G HW191D - lekko przygasa Hanns-G HW191D - lekko przygasa Hanns-G HW191D - lekko przygasa Hanns-G HW191D - lekko przygasa

Co do filmiku to u mnie nie ma efektu syczenia, zwierania czy tym podobnych.
    Uszkodzenie ewidentnie ma powiązanie z temperaturą. Wiadomość tą piszę używając tego monitora. Poprawiło mu się znacznie od kiedy działa bez obudowy. Już drugi dzień i tylko raz zaczął przygasać po całym dniu działania.

Dzięki

0
  • #5 23 Paź 2012 08:39
    Jakant
    Poziom 35  

A zimne luty to ja za ciebie poprawię. Ze zdjęć widać że jest tego sporo.

0
  • #6 25 Paź 2012 20:19
    kubiak
    Poziom 18  

Cytat:
    czas na wymianę "paru elementów"

a może coś bliżej w temacie? na które elementy przyszedł czas?

Jak na razie bez obudowy działa.
    A jak na tych zdjęciach można dopatrzeć się zimnych lutów (i to sporo) to nie wiem. Wszystkie punkty, które mogłyby być podejrzane przelutowałem (przed zrobieniem zdjęć).

Dzięki

0
  • #7 27 Paź 2012 16:00
    kubiak
    Poziom 18  

Zauważyłem że w tej chwili monitor bez obudowy działa poprawnie jeżeli w pokoju temperatura nie przekracza 23-24 stopni celciusza. Przy 25 szansa że zacznie przygasać to jakieś 80%

0
  • #8 28 Paź 2012 10:55
    dzimi
    Moderator

Zawsze możesz obniżyć temp. w pokoju do np.18 st. ;) - zawsze to zdrowiej dla organizmu, oraz dla środowiska naturalnego. Ale teraz na poważnie - praca z otwarciem obudowy - jest tylko połowicznym rozwiązaniem uszkodzenia. Proponuję przelutować ponownie płytę - szczególnie inwerter, trafa, złącza itd. Rozważ jeszcze wymianę elektrolitów na zasilaniu inwertera oraz MB.

0
  • #9 03 Paź 2013 21:49
    kubiak
    Poziom 18  

Monitorek sobie poleżał, bo nie było czasu, wziąłem się za niego ponownie i problem rozwiązany.
    Piszę odpowiedź dla potomnych.

Uszkodzona była jedna z czterech świetlówek.

Temat zamykam i dziękuję.

0