logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Livebox 3202, ADSL – czy po przejściu na ADSL2+ i Livebox 2.0 osiągnę 10 Mb/s?

kacperto24 20 Paź 2012 10:15 1572 9
REKLAMA
  • #1 11430573
    kacperto24
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Przedłużyłem umowę na 2 lata z tp na 2 lata mam starego liveboxa 3202 i linie Adsl
    czy jak podłącza mnie do adsl2+ i dostane nowego live 2.0 będę miał 10mb/s
    Podam parametry lini która teraz mam
    Prędkość łącza 2mb Livebox 3202, ADSL – czy po przejściu na ADSL2+ i Livebox 2.0 osiągnę 10 Mb/s?
  • REKLAMA
  • #2 11430625
    andk1eltd
    Poziom 37  
    Posty: 2845
    Pomógł: 396
    Ocena: 374
    Na 52dB niestety nie poszalejesz. Na ADSL2+ raczej cię nie przełączą bo nie ma takiej potrzeby. Modem zsynchronizuje się w okolicach 4Mbps a automat po stabilizacji zatrzyma się na 3072 albo i 2496. Jedyny zysk to upload - będzie pewnie w granicach 640kbps.
  • REKLAMA
  • #3 11433232
    ciapus4
    Poziom 19  
    Posty: 572
    Pomógł: 10
    Ocena: 42
    A gdzie mieszkasz miasto/wieś/ głęboka prowincja ?
  • REKLAMA
  • #4 11434315
    kacperto24
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    wieś niedaleko piły z 3-4 km i wokół mojej miejscowości jest las
  • REKLAMA
  • #5 11446126
    driff123
    Poziom 10  
    Posty: 54
    Witam!
    Też podpinam się pod temat.
    Jaką prędkośc max mogę uzyskać na takiej linii?
    Modem Livebox 3202 ADSL
    Parametry:

    Livebox 3202, ADSL – czy po przejściu na ADSL2+ i Livebox 2.0 osiągnę 10 Mb/s?
  • #6 11447151
    pc0363
    Poziom 13  
    Posty: 85
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    @drifft123 Ciesz się lepiej z tego co masz bo raczej już więcej nie dostaniesz ;)
    oczywiście przy tych parametrach bo tłumienie masz wysokie ,ale z drugiej strony coś mi się wydaje że możesz mieć coś w kablach namieszane lub uszkodzone bo jest duża rozbieżność tłumienia. Sprawdź instalację w domu i mikrofiltry jak masz tel. stacjonarny.
  • #7 11447532
    driff123
    Poziom 10  
    Posty: 54
    Właśnie dzwoniłem do Orange(TP) i mówili, że mają ustawione na maximum tak aby mi nie zrywało łącza.
    mam takie drugie pytanie, jeśli chodzi o ADSL czy mogę jakoś przejść na ADSL2+?
    Jeśli tak to jak to zrobić?

    A jeśli chodzi o filtry to może wymienić albo coś?

    Jeszcze mają coś technicy podziałać także zobaczę.
  • #8 11447687
    krzych66
    Poziom 27  
    Posty: 760
    Pomógł: 104
    Ocena: 44
    Przy tym tłumieniu adsl2+ nic nie pomoże.
  • #9 11448001
    driff123
    Poziom 10  
    Posty: 54
    A np. Zmiana routera coś zmieni to tłumienie?
    Dodaję, że mam kabel 4 żyłowy od gniazdka do routera.
    Myślę nad zmianą na dwużyłowy.
  • #10 11449990
    kacperto24
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Dowiedziałem sie tego co chciałem dzieki !!

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik przedłużył umowę z TP na 2 lata, korzystając z modemu Livebox 3202 i linii ADSL. Zastanawia się, czy po przełączeniu na ADSL2+ i otrzymaniu nowego modemu Live 2.0, prędkość łącza wzrośnie do 10 Mb/s. Odpowiedzi wskazują, że przy obecnym tłumieniu 52 dB, prędkość nie przekroczy 4 Mb/s, a stabilizacja może zatrzymać się na poziomie 2,5-3 Mb/s. Użytkownicy sugerują sprawdzenie instalacji domowej oraz mikrofiltrów, a także zauważają, że zmiana routera na dwużyłowy może pomóc w poprawie sygnału. Wskazano, że ADSL2+ nie przyniesie korzyści przy tak wysokim tłumieniu.
REKLAMA