logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Częstotliwość graniczna stopnia wzmacniającego. Od czego zależy?

sizia 30 Sty 2005 13:42 2202 1
REKLAMA
  • #1 1181819
    sizia
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Mam pytanie. Prosze o pomoc

    Od czego zalezy gorna i dolna czestotliwosc graniczna stopnia
    wzmacniajacego. Chodzi o tranzsytor bipolarny. Jak obliczyc lub
    zaprojektowac gorna i dolna czestotliwosc graniczna

    Z gory dziekuje za pomoc.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1182622
    didot
    Poziom 13  
    Posty: 125
    Pomógł: 6
    Ocena: 9
    Dolna częstotliwość graniczna (mysle tu o wzmacniaczu malosygnalowym malej czestotliwosci) zalezy od pojemnosci w ukladzie, czyli konkretnie kondensatorow. Natomiast gorna czestotliwosci zalezy od pojemnosci tranzystorow lub jakis bardzo malych pojemnosci w ukladzie, lecz glownei od pojemnosci wewnetrznych tranzystorow.... Dołączylem plik z wyliczeniem w układzie tych pojemnosci, lecz w zaleznosci od układu musisz troszke wszystko zmodyfikowac.. jakby co to pytaj postaram cos neicos wyjasnic.
    Pozdrowionka
    Załączniki:
    • częstotliwości graniczne.doc (283 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
REKLAMA