logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć urządzenia do wzmacniacza Continental Edison PA 9006?

Lukij 30 Sty 2005 15:23 5808 4
REKLAMA
  • #1 1182117
    Lukij
    Poziom 11  
    Posty: 18
    Ocena: 6
    Witam!!!
    Posiadam francuski wzmacniacz Continental Edison PA 9006, jest to Unitra PW 7010 z przeznaczeniem na eksport, różniący sie paroma szczegółami m. in. posiada wejście T.D (chinche), zamiast starego Dina, nie wiem do czego służy, cokolwiek bym nie podłączył trzeszczy, kiedyś słyszałem że jest to wejście lub wyjście o innej częstotliwości, w wzmaku Unitra jest DIN obok wejścia AUX na dole, mój wzmacniacz go nie posiada, ma te wejście wspomniane przeze mnie wyżej, wzmacniacz jest na polskich częściach...

    Jeśli ktoś posiada owe cudo lub ewentualnie posiada jakiekolwiek informacje o tej wersji wzmacniaczy... Proszę o pomoc ponieważ, chcę podłączyć kilka urzadzeń do niego i chciałbym poznać jego dokładne dane techniczne.... w najbliższym czasie postaram sie wysłać fotki owego wzmacniacza...

    Z Góry Dziękuje za pomoc

    Pozdrawiam
    Łukasz :)
  • REKLAMA
  • #2 1184003
    MBB
    Poziom 18  
    Posty: 344
    Pomógł: 15
    Ocena: 11
    Witam
    Wejście t.d. to weście do gramofonu z wkładką magnetyczną. Komputer, itp. sprzęt można podłączać np. do wejścia aux i nie będzie przesterowania.
    Marek WS503
  • REKLAMA
  • #3 1266584
    ALTON
    Poziom 38  
    Posty: 4153
    Pomógł: 304
    Ocena: 145
    Mam gorącą proźbę.Niech mi ktoś powie czy wspomniany PA9006 jest taki sam jak WS304S.Jakie trafo siedzi w tym PA (w WS304 TS120/9) czy pa ma osobne zasilanie do L i R kanału?. Jaki pobór z sieci miał WS304 bo o ile mnie pamięć nie myli to 130W a PA ma 110..... .PILNE.
  • REKLAMA
  • #4 1272924
    MBB
    Poziom 18  
    Posty: 344
    Pomógł: 15
    Ocena: 11
    Witam
    Sprawa jest trochgę złożona- ale tylko trochę.
    Zgodnie z serwisówką PW7010/Pa9006 powinny mieć trafo TS 90/10. Ale jak to wtedy bywało wsadzano też mocniejsze 120/9 jak nie było tamtych. Podobnie z tranzystorami- wsadzano do eksportówek 2n anie BD285/6. Z zasilaniem było tak: 7010 miał 2x mostek na diodach BYP401, 7020 miał mostek na 4xBYp 680. Ale nie maregyły bo w czasach gospodarki planowej czasami brakowało 2N i wsadzano KD 503+ przeróbka końcówki. Reasumując- mogę szczegółówo odpowiedzieć ale musisz dokładnie opisać co siedzi w środku bo za kżdym razem środek może być inny.
    Marek WS503
  • #5 1273596
    junan
    Poziom 19  
    Posty: 218
    Pomógł: 25
    Ocena: 16
    W poczatkowym okresie produkcji WS304s miał trafo 120W, takie samo jak WS 401. Wykorzystywano inne odczepy na trafie. Dlatego te egzemplarze są cenniejsze niż nowsze, bo można łatwo zwiększyć ich moc (z 25W na 35W). Nowsze (w tym PW7010) miały niestety trafo 90W.
REKLAMA