Witam to mój pierwszy post na tym forum chociaż przeglądam je od dłuższego czasu. Mam do was prośbę czy moglibyście sprawdzić mi zadanie z teorii obwodów.
Mam policzyć bilans mocy danych obwodów i nie wiem czy to dobrze zrobiłem
I obwód
P=P1+P2=10^-3A*1V-10^-3A*1V=0W
II obwód
P=P1+P2=10^-3A*1V+10^+3A*1V=2*10^-3W
Wiem że dla was to pewnie banalne zadanie ale ja z teorią obwodów spotykam się po raz pierwszy i nie jest to dla mnie łatwe
Ps.Mam nadzieje że napisałem to w odpowiednim dziale jeżeli nie to proszę moderatora o przeniesienie
Mam policzyć bilans mocy danych obwodów i nie wiem czy to dobrze zrobiłem
I obwód
P=P1+P2=10^-3A*1V-10^-3A*1V=0W
II obwód
P=P1+P2=10^-3A*1V+10^+3A*1V=2*10^-3W
Wiem że dla was to pewnie banalne zadanie ale ja z teorią obwodów spotykam się po raz pierwszy i nie jest to dla mnie łatwe
Ps.Mam nadzieje że napisałem to w odpowiednim dziale jeżeli nie to proszę moderatora o przeniesienie