Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega MID7003 - Rom do tabletu Omega MID7003?

Patrykusss 23 Paź 2012 22:43 13290 13
  • #1 23 Paź 2012 22:43
    Patrykusss
    Poziom 2  

Mam chiński tablet na którym był android 4.0.4 prawdopodobnie w wersji aokp(świecący napis "android" przy włączaniu). Zainstalowałem z4root myśląc że nie jest zrootowany, przez przypadek wyłączyłem roota, no i od wtedy mam tylko pod górkę. Reset factory nie pomagał ale i tak już nie pomoże bo próbowałem wgrać przez opcję update from sdcard inny ROM. Po kilku nie włączających się w ogóle ROMach zadziałał któryś z CM10 nightly ale dotyk nie działa. Nie mam już pomysłu w jaki sposób szukać ROMu albo wgrać jakiś touch fix. Proszę o pomoc jeśli już ktoś miał taki problem. Dzięki z góry.

0 13
  • #2 24 Paź 2012 07:49
    marek216

Poziom 43  

NIGDY nie wgrywa się ROMu "na pałę" - jak uwalisz bootloadera to będzie tylko przycisk do papieru.
    Poszukaj na chińskich stronach firmware dla swojego urządzenia - Chińczycy sprzedają jedno urządzenie pod kilkoma nazwami.

0
  • #3 24 Paź 2012 17:57
    Patrykusss
    Poziom 2  

Nadal nie dałem rady nic znaleźć. Jeśli chodzi o chińskie strony to jakie? Wygląda na to, że mid 7002 i 7004 są bardzo podobne do mojego ale do nich romu także nie mogę znaleźć.

Boxchip A13; ARM Cortex A8; 1.2GHz
    512MB RAM; 4GB flash; microSD
    Size: 7inch; Type: Capacitive; Resolution: 800x480(WVGA); Ratio:16:9
    Android 4.0
    WiFi 802.11 b/g/n

0
  • #5 16 Gru 2012 20:39
    konrado12345
    Poziom 8  

mam ten sam problem z mid7002
    wgranie softu z tego linku nic nie pomogło - dotyk nadal nie działa, nie działają też inne firmware na tej stronie, chyba że platinet.pl umieści nowy soft, moze ktos nawiaze z nimi kontakt i poprosi o firmware, bo mi sie nie udało :(

0
  • #6 27 Lut 2013 13:03
    michal300889
    Poziom 1  

Witam,
    dołączam się do tematu, czy udało się komuś znaleźć odpowiedni system Android do OMEGA-MID7003? Kilka dni temu włączyłem tableta i przestał działać dodtyk tak po prostu, nic nie było grzebane w systemie, nie próbowałem wgrywać żadnego nowego systemu, a tutaj takie coś. Jak kolega wyżej napisał żeby wgrać OT7005, ale aby wgrać ten system trzeba użyć LifeSuita a do LifeSuita potrzebny jest sterownik USB.
    U mnie w menedżerze wyświetla się inne urządzenia i dalej OMEGA-MID7003 z wykrzyknikiem. Nie mogę znaleźć żadnego sterownika USB bo tego urządzenia aby móc skorzystać z programu LifeSuit. Jest jeszcze możliwość wgrania systemu przez "Android system recovery 3e" ale ten system ze strony platinet.pl jest obrazem płyty
    a nie w rarze jak to powinno być. Nie wiem co zrobić, tablet jest na gwarancji ale są
    zaznaczone wyjątki że system nie wchodzi w zakres gwarancji. Jak pisałem wyżej nic w systemie nie grzebałem i nie działa dotyk, android włącza się normalnie jak zawsze. Próbowałem zrobić wipe data/factory reset ale nic to nie dało. Znalazł już ktoś jakieś rozwiązanie? Proszę o odpowiedź.

0
  • #7 12 Maj 2013 22:30
    Patrykusss
    Poziom 2  

Niestety. Cały dzisiejszy dzień spędziłem przy tym tablecie. Wgranie firmware z ot7005 nie pomogło. Nadal dotyk nie działa. A na dodatek android system recovery pomimo tego że się włącza to nie działają opcje z których mogłem wgrywać update.

0
  • Pomocny post
    #8 25 Maj 2013 11:06
    tenchi13
    Poziom 1  

Witam

Miałem taki sam problem jak reszta uczestników tematu.

Po wgraniu Faaast-JB nie miałem dotyku, ekran był przesunięty itd.
    Udało mi się dojść do działającego ekranu i aparatu dzięki sterownikom SolomonSam-v1.
    Do tego możliwe było zamienienie funkcjonalnego aparatu, na działający czujnik przyspieszenia włączając sterownik mxc622x.

Po kilku kombinacjach, do pewnego momentu udawało mi się powrócić do pełnej funkcjonalności tabletu na systemie android 4.0.4, poprzez:

-wgranie firmware od MID7005,

-przywrócenie kopii wykonanej przed modyfikacjami w programie Uberizer

-następnie przywrócenie kopii z CWM, ponieważ Uberizer nie byl w stanie przywrócić kompletnego backupu partycji data(twierdził że ma za mało miejsca na emmc - nic dziwnego bo nie ma ona takiej pojemności jak partycja /data).

Niestety kilka dni temu okazało się to niemożliwe, ponieważ obraz bootfs.img z kopii zajmował 27,5 MB, a niestety przy którejś z modyfikacji zmieniła się struktura partycji nand* i "nanda" przeznaczona na ten plik zmniejszyła się do rozmiaru 16MB.
    Uniemożliwiło to wgranie kopii zapasowej a co za tym idzie odzyskaniu w "łatwy" sposób pełnej funkcjonalności.

Nie poddałem się i udało mi się znaleźć oryginalny firmware dla LiveSuit: Link do Firmware
    Link poprawiłem - arnoldziq

Po jego wgraniu tablet wraca do stanu z momentu zakupu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w przywracaniu.

0
  • #9 20 Cze 2013 07:45
    Patrykusss
    Poziom 2  

Nie obeszło się bez problemów. Podstawą był u mnie czysty xp professional. Próbowałem po kolei wszystkie phoenix card jakie ściągnąłem. Co chwile musiałem włączać płytę instalacyjną windows-a żeby sformatować microSD. Ale znalazłem program, który wgrał mi ten soft. Umieściłem go na necie jakby ktoś miał też problem( chomikuj.pl/patrykusss1/Dokumenty ). Przez dwie minuty mi włączał wifi tak, że już myślałem, że nie włączy. Ale teraz już normalnie działa.

0
  • #10 20 Cze 2013 23:34
    bulbacz
    Poziom 10  

@tenchi13 jesteś gość!!!! dzięki tobie mój tablet omega mid 7108 odzyska orygnalnego andka!!! DZIEKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0
  • #11 04 Lip 2013 19:15
    greart
    Poziom 12  

Witam! Odnośnie flashowania a raczej tworzenia kart flash przez phoenix`a, to by komputer wykrył kartę należy podłączyć (najlpesze rozwiązanie) czytnik, który posiada tylko jeden slot na kartę. (chodzi tylko o pojedyńczy slot na kartę, nie ja w przypadku czytników 5in1, 3in1 itp).

Jeżeli jest nadal z tym problem, rozwiązanie jest inne.
    Załóżmy, że ktoś nie ma takiego czytnika a posiada 3in1, 5in1 (czytniki na usb z możliwością na kilka rodzai kart pamięci), proponuje po podłączeniu do komputera, w zarządzaniu kompterem (panel sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem) w zakładce magazyn -> zarządzanie dyskami, usunąć litery dysku pod którymi znajdują się inne typy kart z czytnika kart a pozostawić jedynie nas interesujący.

Wtedy phoenix wykryje naszą kartę normalnie i będzie możliwość utworzenia sobie karty flash do danego modelu omegi.

// Edit:
    Tablet OT7108 (MID7108) nie posiada bluetooth oraz wibracji.
    Tablet OT7003 ver. B lub W (MID7003W, MID7003B) działa na zasadzie wersji MID7002 lecz jest bardziej awaryjny.

// Edit2:
    Zamieszczę jutro tutaj linki do oficjalnych firmware (aktualnych i najnowszych)

// Edit3:
    Odnośnie firmware do tabletów:
    Link

Są to firmware do różnych modeli Omegii.
    [OTxxxx = MIDxxxx]

OAN10 - wystarczy wrzucić na kartę pamieci po przez kopiuj, wklej.
    OAN133 - Phoenix Card (tworzenie karty)
    OT107 - Wgywanie przez USB.
    OT7002 - Phoenix Card
    OT7003 - Phoenix Card
    OT7004 - wystarczy skopiować plik update.img na kartę bezpośrednio i przy uruchomieniu tableta spyta o instalacje.
    OT7005 - Phoenix Card
    OT7031 - Phoenix Card
    OT7132 - Phoenix Card
    OT7200 - info w paczce
    OT7502 - info w paczce
    OT8500 - wystarczy skopiować plik update.img na kartę bezpośrednio.
    OT9001 - Phoenix Card
    OT9711 - Stara fabryka jak i nowa fabryka kablem usb. (info w paczce)
    OT9712 - info w paczce.

1
  • #12 05 Lip 2013 21:01
    greart
    Poziom 12  

A... chciałbym jescze wspomnieć, że jest podobny do Omegii OT7002, tablet firmy Lark oraz Prestigio. Softy pasują do nich, różnią sie tylko logiem.

Pozdrawiam ;)

0
  • #13 25 Lut 2015 15:31
    ///darek
    Poziom 1  

czy ktoś wgrywał soft do tabletu MID9712 ? Na 7 punkcie z instrukcji stoję i niestety wciskanie obu przyciskó powoduje że włącza się po prostu tablet a nie chce wgrywać softu. Czy jest może sposób na twardy reset ? Próbowałem róznych kombinacji ale nie chce mi wejść w tryb do resetu

0
  • #14 25 Lut 2015 15:52
    greart
    Poziom 12  

@///darek
    Program: Rockchip Batch Tool (przykładowo v1.6)
    Sterowniki powinny być w folderze z programu

Na wyłaczonym urządzeniu przytrzymujesz "+" lub "-" (nie pamiętam dokładnie)
    i jeżeli tablet wejdzie w tryb do wgrywania firmware, to w programie zobaczysz zielone okienko.

Jeżeli 1 raz to robi, to będzie potrzeba zainstalować sterowniki, które wspomniałem, że są w folderze z programem.

Najlepiej robić na naładowanym urządzeniu, kliknąć reset i wtedy podpiąć tak jak piszę wyżej.

Pozdrawiam

0