Witam.Mam napęd bramowy Faac 740,jest już zamontowany parę lat,od czasu do czasu napęd się blokuje,(brama zamknięta,nie można jej otworzyć)w tym czasie nie można przekręcić pokrętła aby bramę ręcznie otworzyć,pozostaje wykręcenie śrubki mocujęcej pokrętło i po zdjęciu pokrętla trzeba lekko stuknąć w bolec wtedy mechanizm "puści"i można bramę ręcznie otworzyć.
Jak mechanizm jest odblokowany,pracuje normalnie to pokrętłem do ręcznego otwierania bramy można bez problemu kręcić.
Co może być powodem blokowania się napędu?
Ma ktoś może schemat samej przekładni?
Dodam iż na pewno napęd nie blokuje się na listwie zębatej,bo miałem go zdjęty z listwy i napęd dalej nie chciał ruszyć ani nie można było przekręcić pokrętła.
Wiesław
Jak mechanizm jest odblokowany,pracuje normalnie to pokrętłem do ręcznego otwierania bramy można bez problemu kręcić.
Co może być powodem blokowania się napędu?
Ma ktoś może schemat samej przekładni?
Dodam iż na pewno napęd nie blokuje się na listwie zębatej,bo miałem go zdjęty z listwy i napęd dalej nie chciał ruszyć ani nie można było przekręcić pokrętła.
Wiesław