Potrafi mi ktoś wytłumaczyć to co widać na zdjęciach?
Butla gazowa, a do niej podłączony palnik. Po ok. 40-60 min. użytkowania nagle butla zaczęła obrastać najprawdziwszym lodem O_o przy temperaturze otoczenia 8-10 C°. Co ciekawe, butla stała na pochyłej nawierzchni, zaś górna krawędź lodu rysowała się w poziomie (dobrze widać to na drugim zdjęciu) względem zawartości gazu wewnątrz. Po obróceniu o 180° lód w kilka minut przeskakiwał na drugą stronę i łapał poziom.
Niech mi to ktoś wyjaśni, bo pierwszy raz widzę takie jajca
Butla gazowa, a do niej podłączony palnik. Po ok. 40-60 min. użytkowania nagle butla zaczęła obrastać najprawdziwszym lodem O_o przy temperaturze otoczenia 8-10 C°. Co ciekawe, butla stała na pochyłej nawierzchni, zaś górna krawędź lodu rysowała się w poziomie (dobrze widać to na drugim zdjęciu) względem zawartości gazu wewnątrz. Po obróceniu o 180° lód w kilka minut przeskakiwał na drugą stronę i łapał poziom.
Niech mi to ktoś wyjaśni, bo pierwszy raz widzę takie jajca