Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wysoka niedopłata ogrzewania , wadliwe działanie pionu grzewczego

27 Oct 2012 01:03 2919 4
  • Level 2  
    Witam , mam problem typu wysokiej dopłaty do ogrzewania 5600zł . Od roku jestem posiadaczem tego mieszkania i dopiero w tym roku wyszedł problem taki że gdy zakręcę swój grzejnik np. w sypialni to wszystkie 3 piętra które są poniżej nie maja w tym samym pokoju ogrzewania. Taka sama sytuacja występuje w dwóch innych pomieszczeniach. Mieszkam na ostatnim piętrze bloku . czy istnieje możliwość iż moje podzielniki przez taką usterkę źle odczytują przepływ ciepła ??
  • Level 23  
    Bardzo dziwna sytuacja świadcząca o tym że jest chyba źle wykonana instalacja. Wygląda na to że zakręcenie tego grzejnika powoduje zamkniecie obiegu co nie ma miejsca przy prawidłowym wykonaniu instalacji.

Jaki to typ podzielników czy macie na grzejnikowe odparowujące lub elektroniczne czy na zasadzie przepływu zamontowane gdzieś na instalacji ?

Jeśli odparowujące to odparują tylko na wskutek ciepła, skoro go nie ma to tylko część w skutek ciepła w pokoju. Jeśli zaś są to przepływowe ( wodomierz ) zliczający ilość czynnika jaki przepłynął to znaczy że mimo tego że nie macie poboru ( zamknięty obieg ) to gdzieś przepływ jednak wraca !

Należało by tu przeanalizować schemat instalacji.
  • Level 2  
    Podzielniki są elektroniczne radiowe firmy techem zainstalowane na grzejnikach, dziś podpytałem sąsiadów o rozliczenia okazuje się że tylko ja mam niedopłaty. Stany jednostek się zgadzają, z rozliczenia wychodzi iż zużycie mojego mieszkania to 1/3 całego bloku. Ponad 5000 jednostek z czego 1200 z pokoju który był prawie nieużywany, użyłem tam ogrzewanie na parę dni największych mrozów. W drugim gdzie ogrzewanie odkręcone było cały czas wykazało 150jednostek więcej. Bardzo dziwna sprawa jak dla mnie. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
  • Level 36  
    Mógłbym się lepiej wypowiedzieć, gdybym widział tę instalację. Jeśli są takie objawy, to wynika, że grzejniki są połączone szeregowo (czyli odłączenie jednego powoduje niedziałanie pozostałych zasilanych z tej rury), ale nigdy nie spotkałem się z taką instalacją, kiedy to kondygnacje są połączone szeregowo. Coś jest dziwne. Może też jest gdzieś brak odpowietrznika (instalacji odpowietrzającej) i powietrze z tych grzejników umieszczonych piętro niżej nie ma dokąd się ulotnić. W każdym razie trzeba byłoby widzieć zdjęcie lub schemat instalacji. Grzejniki łączone szeregowo widziałem, ale zawsze połączenie to było na tej samej kondygnacji (ale powinno się tego unikać, gdyż wyłączenie jednego grzejnika powoduje brak zasilania kaloryfera umieszczonego dalej).
  • User removed account