Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat 1,9 tdi po włączeniu klimatyzacji trzesie sie silnik

bambinorider 31 Paź 2012 18:32 5778 7
  • #1 31 Paź 2012 18:32
    bambinorider
    Poziom 9  

Witam mam problem z silnikiem w vw passat b5 2002r 101KM. Gdy włączam klimatyzacje to zaczyna trząść autem. Silnik cały się trzęsie ale obrotomierz nie zmienia obrotów. Dodam jeszcze, że to się stało po wymianie rozrządu oleju i napełnieniu klimatyzacji. proszę o pomoc.

0 7
  • #2 31 Paź 2012 18:34
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Sam napisałeś

bambinorider napisał:
    Gdy włączam klimatyzacje to zaczyna trząść autem.
    Robota dla serwisu klimatyzacji.

1
  • #3 31 Paź 2012 18:41
    robokop
    Moderator Samochody

stanislaw1954 bądź uprzejmy pisać o rzeczach, na których się znasz. Tutaj już dziękujemy. A kolego bambinorider przyjmij do wiadomości że to normalne i nie ma tu usterki.Kompresor klimatyzacji zabiera kilka KM mocy, więc dla pracującego na biegu jałowym silnika stanowi znaczne obciążenie. Stąd jego drżenie.

0
  • #4 31 Paź 2012 19:07
    forevwers
    Poziom 19  

bambinorider napisał:
    Witam mam problem z silnikiem w vw passat b5 2002r 101KM. Gdy włączam klimatyzacje to zaczyna trząść autem. Silnik cały się trzęsie ale obrotomierz nie zmienia obrotów. Dodam jeszcze, że to się stało po wymianie rozrządu oleju i napełnieniu klimatyzacji. proszę o pomoc.

moze byc tak ze kompresor sie przytarl. Przed nabiciem klima ci chodzila???? jesli nie to masz odpowiedz, zatarty kompresor.

0
  • #5 31 Paź 2012 19:50
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Podobnie ja, dałem do zrozumienia,że coś jest nie tak ze sprężarką (zakładam ,żebambinorider zauważył różnicę w pracy silnika dawniej( kiedy sprężarka była dobra, później miał jakieś problemy), a obecnie po naprawie.Ale zostałem "opieprzony"że piszę nie wiedząc o czym.

1
  • #6 31 Paź 2012 19:52
    robokop
    Moderator Samochody

Bo piszesz nie wiedząc o czym. Widziałeś zatarty kompresor klimatyzacji? Bo ja wiem że nie. Zatarty kompresor klimatyzacji nie pompuje - a ponadto nie zaciera się z braku czynnika. Zapobiega temu olej w komorze po stronie napędu.

0
  • #7 31 Paź 2012 19:59
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Nie pisałem o zatartym kompresorze.!Akurat trochę mniej wiem o agregacie samochodowym.W tzw. lodowce (chłodziarce) urwie się sprężyna zawieszenia( w środku) i zmieni się głośność.

Moderowany przez robokop:

Wystarczy - więcej bredzenia nie wiadomo o czym tolerował nie będę. Regulamin pkt. 3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji. Ostrzeżenie.

0
  • #8 31 Paź 2012 21:06
    bambinorider
    Poziom 9  

przed nabiciem klima załączała się tylko był problem z wentylatorem. Niedawno go wymieniłem. Czynnika jest 650g ale nie wiem czy tyle ma być bo nie było żadnej plakiety.

0