Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw passat 1,9 tdi po włączeniu klimatyzacji trzesie sie silnik

bambinorider 31 Oct 2012 18:32 9078 7
Texa Poland
    bambinorider
    Level 10  
    Witam mam problem z silnikiem w vw passat b5 2002r 101KM. Gdy włączam klimatyzacje to zaczyna trząść autem. Silnik cały się trzęsie ale obrotomierz nie zmienia obrotów. Dodam jeszcze, że to się stało po wymianie rozrządu oleju i napełnieniu klimatyzacji. proszę o pomoc.
  • Texa Poland
    stanislaw1954
    Level 43  
    Sam napisałeś
    bambinorider wrote:
    Gdy włączam klimatyzacje to zaczyna trząść autem.
    Robota dla serwisu klimatyzacji.
  • Texa Poland
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    stanislaw1954 bądź uprzejmy pisać o rzeczach, na których się znasz. Tutaj już dziękujemy. A kolego bambinorider przyjmij do wiadomości że to normalne i nie ma tu usterki.Kompresor klimatyzacji zabiera kilka KM mocy, więc dla pracującego na biegu jałowym silnika stanowi znaczne obciążenie. Stąd jego drżenie.
    forevwers
    Level 19  
    bambinorider wrote:
    Witam mam problem z silnikiem w vw passat b5 2002r 101KM. Gdy włączam klimatyzacje to zaczyna trząść autem. Silnik cały się trzęsie ale obrotomierz nie zmienia obrotów. Dodam jeszcze, że to się stało po wymianie rozrządu oleju i napełnieniu klimatyzacji. proszę o pomoc.

moze byc tak ze kompresor sie przytarl. Przed nabiciem klima ci chodzila???? jesli nie to masz odpowiedz, zatarty kompresor.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Podobnie ja, dałem do zrozumienia,że coś jest nie tak ze sprężarką (zakładam ,żebambinorider zauważył różnicę w pracy silnika dawniej( kiedy sprężarka była dobra, później miał jakieś problemy), a obecnie po naprawie.Ale zostałem "opieprzony"że piszę nie wiedząc o czym.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bo piszesz nie wiedząc o czym. Widziałeś zatarty kompresor klimatyzacji? Bo ja wiem że nie. Zatarty kompresor klimatyzacji nie pompuje - a ponadto nie zaciera się z braku czynnika. Zapobiega temu olej w komorze po stronie napędu.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Nie pisałem o zatartym kompresorze.!Akurat trochę mniej wiem o agregacie samochodowym.W tzw. lodowce (chłodziarce) urwie się sprężyna zawieszenia( w środku) i zmieni się głośność.
    Moderated By robokop:

Wystarczy - więcej bredzenia nie wiadomo o czym tolerował nie będę. Regulamin pkt. 3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji. Ostrzeżenie.

bambinorider
    Level 10  
    przed nabiciem klima załączała się tylko był problem z wentylatorem. Niedawno go wymieniłem. Czynnika jest 650g ale nie wiem czy tyle ma być bo nie było żadnej plakiety.