Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Danfoss - głowica termostatyczna (demontaż)

vwirus 05 Nov 2012 21:23 24930 3
    vwirus
    Level 10  
    Danfoss - głowica termostatyczna (demontaż)
    Witam.Mam problem z demontażem głowicy danfoss jak na załaczonym zdjeciu. Nie jestem pewien czy dobrze sie do tego zabieram. Prubuje odkrecic nakretke (na zdjeciu oznaczona jako 1) krecac przeciwnie do ruchu wskazowek zegara. Kiedy odkrecam przekreca sie rowniez nakretka oznaczona jako 2 i zaczyna leciec woda.
    Z tego co wiem to glowice powinno dac sie zdemontowac bez zakrecania doplywu wody. Czy cos robie zle?
    andrefff
    Level 36  
    Robisz dobrze, ale masz za lekko przykręcony zawór i go wykręcasz w całości razem z głowicą. Musisz złapać zawór jakimś kluczem i kręcić w prawo, a nakrętką od głowicy w lewo.
    pawel.spyra
    Level 15  
    Ta głowica to Everis 4240 na wkładkę RA Danfossa, ta nakrętka służy jako zacisk na element trzymający na głowicy, jeśli zakręcisz głowicę i dobrze ją chwycisz to możesz nią kontrować nakrętkę wtedy powinna puścić. Chyba że ktoś to dociągnął jakimś kluczem wtedy musisz działać tak jak pisze kolega wyżej. Tylko tak jest bardzo mało miejsca na klucz.
    tralalala123
    Level 1  
    Danfoss - głowica termostatyczna (demontaż)też mam podobną głowicę i nie wiem jak ją zdjąć, za oknem jest -15 a w domu mogłoby być cieplej, tylko, że nijak nie idzie zdjąć tej durnej głowicy. Czytałam, że trzeba nastawić na maksa i przekręcić ten pierścień za cyferkami - ale nic się nie kręci. A najlepsze jest to, że kilka lat temu był pan hydraulik i w mroźną zimę zdjął ją jedną ręką O_o. To jakaś głowica na klik. Jeżeli ktoś wie jak zdjąć to dziadostwo to z góry dziękuję