logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mapowanie dysków na odległość - Windows Server 2008R2

kropamk 07 Lis 2012 11:33 1779 7
REKLAMA
  • #1 11499328
    kropamk
    Poziom 15  
    Posty: 185
    Ocena: 12
    Witam,

    Mam postawiony w domu serwer windows 2008R2 do nauki i zastanawiam się jak udzielić dostęp do jakiegoś określonego folderu na odległość innemu użytkownikowi.

    Czyli zakładamy, że jestem poza domem z laptopem i mam dostęp do internetu no i chciałbym połączyć się z moim serwerem na którym mam ściele określony dostęp do folderów.

    Dzięki za pomoc!

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 11499882
    freetz_master
    Poziom 31  
    Posty: 1443
    Pomógł: 117
    Ocena: 156
    Po jakim protokole chcesz udostepniac?
  • REKLAMA
  • #3 11499896
    kropamk
    Poziom 15  
    Posty: 185
    Ocena: 12
    najłatwiej chyba http bądź ftp.

    a nie ma takiej możliwości aby zmapować po prostu dysk w systemie ?
  • REKLAMA
  • #4 11499924
    freetz_master
    Poziom 31  
    Posty: 1443
    Pomógł: 117
    Ocena: 156
    Po vpn tak.
  • #5 11500033
    kropamk
    Poziom 15  
    Posty: 185
    Ocena: 12
    mógłbyś mi co więcej na ten temat napisać? Chętnie się dowiem jakie kroki muszę podjąć aby udało mi się zrobić to co chcę ;)
  • REKLAMA
  • #6 11500043
    freetz_master
    Poziom 31  
    Posty: 1443
    Pomógł: 117
    Ocena: 156
    Google is your Friend
  • #7 11500052
    kropamk
    Poziom 15  
    Posty: 185
    Ocena: 12
    zatem szukam, odezwę się niebawem ;)
  • #8 11555578
    kropamk
    Poziom 15  
    Posty: 185
    Ocena: 12
    Ok odświeżam temat gdyż wróciłem z wiedzą ;)

    Uruchomiłem server VPN na moim windows server 2008R2, utworzyłem połączenie VPN na windows 7 i wszystko ładnie się łączy.

    Stanąłem w miejscu - jak udostępnić zasoby sieciowe, mapowanie dysków, cokolwiek. Proszę o pomoc.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje sposobu na zdalne udostępnienie folderu na serwerze Windows Server 2008R2. W odpowiedziach zasugerowano różne protokoły, takie jak HTTP, FTP oraz VPN. Użytkownik uruchomił serwer VPN i nawiązał połączenie z systemem Windows 7, jednak napotkał trudności w udostępnianiu zasobów sieciowych i mapowaniu dysków. Prosi o dalszą pomoc w tej kwestii.
REKLAMA