Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win XP - XP Prof i niepasujący klucz

bambosz86 14 Lis 2012 20:17 8538 12
  • #1 14 Lis 2012 20:17
    bambosz86
    Poziom 11  

Witam,

mam taki drobny problem. Dostalem za zadanie przeinstalowac system na oficjalnym sprzęcie...

Oczywiście nikt nie ma płyty instalacyjnej (a raczej ma, tylko nie wie gdzie)...

Na kompie jest naklejka z kluczem do win XP profesional sp 2 PL ...
    Mam płytkę z win XP prof SP 2 PL, przed całą zabawą zacząłem instalacje na wirtualnej maszynie(na całe szczęście) i okazuje się, że klucz z naklejki nie pasuje do instalki win XP profesional... jak to możliwe ? XP PROF SP2 PL to WIN XP PROF SP2 PL a nie coś innego, więc co jest grane ?

czy oprócz tego że jest:
    WINDOWS XP PROFESIONAL SP2 PL jest jeszcze jakieś dodatkowe oznaczenie ? jakieś dodatkowe "pod-wersje" ?

Czy prócz OEM jest jakaś inna "pod-wersja" (czy to w ogóle jest "pod-wersja") ?

Różnicy chyba nie robi czy mam płytę z win XP Prof SP2 PL, która była przy tym kompie, czy inna (od innego kompa), ważne, żeby się wersje zgadzały, i żeby serial był oryginalny (bo tych mam kilka i żaden nie pasuje do tego instalatora) ?

Rozumiem że równie dobrze mogę pobrać "instalke" z neta i zainstalować na oryginalnym kluczu, i wszystko będzie zgodne z prawem tak ?

Dodam że klucz nie pasuje też do win XP PROF SP3 PL :(.

Cóż mogę z tym zrobić ?

Ps. znalazłem jakieś "instalki" OEM / VLK ...

0 12
  • #2 14 Lis 2012 20:26
    jurek84
    Poziom 21  

Są różne wersje instalek. Do niektórych pasują klucze, a do innych nie. Nie wiem od czego to może zależeć.

-1
  • #3 14 Lis 2012 20:28
    Kolobos
    Spec od komputerów

Masz cos jeszcze podane na naklejce?

Nosnik z ktorego instalujesz i jego pochodzenie nie ma znaczenia, byle klucz pasowal.

0
  • #4 14 Lis 2012 20:40
    bambosz86
    Poziom 11  

Na nalepce mam:
    Win XP Profesional (to że jest to SP2 wiem dzięki odpaleniu AIDY).
    SERIAL-SERIAL-SERIAL-SERIAL-SERIAL
    i chyba jest tam jakiś nr seryjny (w każdym bądź razie jest jeszcze jakiś dodatkowy Nr.).

W tej chwili na wirtualnej maszynie przetestowałem juz 2 albo 3 Win XP prof i póki co żadna instalka nie przyjmuje żadnego z 3 kluczy, które mam do wyboru :/.

Kombinować nie mogę / nie chcę - bo nie chcę mieć później problemów w razie kontroli (a te są w tym wypadku możliwe).

Nie wiecie, czy da się to jakoś ustalić np. dzwoniąc do microsoftu ?
    Czy jeśli im podam serial, ewentualnie jakiś inny nr. seryjny to powiedzą mi co to za wersja ?

Nic, pobiorę jeszcze jakiś OEM i może on łaskawie przyjmie klucz :).

1
  • #5 14 Lis 2012 20:52
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zainstaluj XP bez SP, skoro do takiego masz klucz i sprawdz czy klucz bedzie pasowac.

Podaj ten dodatkowy numer na PW jak mozesz.

2
  • #6 14 Lis 2012 21:06
    bambosz86
    Poziom 11  

Ale na kompie jest zainstalowany z SP2... sam XP prof może pójść ?
    Że niby zainstalowali sam i pobrali aktualizacje ? (w sumie możliwe, nie wziąłem tego pod uwagę xD).

Numeru Ci niestety nie podam bo:
    1. nie mam dostępu do tego kompa
    2. chyba nie mogę ;)

0
  • #7 14 Lis 2012 21:15
    Kolobos
    Spec od komputerów

Probowales odczytac klucz z zainstalowanego systemu przy pomocy np. KeyFindera? O ile oczywiscie masz jeszcze system na dysku.

0
  • #8 14 Lis 2012 21:16
    McMarycha
    Poziom 30  

Tez miałem podobnie i to chyba zalezy od tego z którego roku jest dany windows

0
  • #9 14 Lis 2012 21:28
    Hucul
    Poziom 39  

Spróbuj z XP SP3 - jeśli masz legalny klucz, powinien go przyjąć.

0
  • #10 14 Lis 2012 21:33
    bambosz86
    Poziom 11  

Kolobos próbowałem i udało się (AIDA - tak się to chyba zwało).
    Sęk w tym, że serial na którym stoi obecnie system jest... nieco inny od oryginalnego(tego z 3 dostępnych naklejek).
    Nie wnikam dlaczego, nie mam zamiaru "kablować" na osobę która się tym bawiła wcześniej, nie mam też zamiaru używać "innego niż oryginalny" numeru, bo mi później w razie kontroli "szefostwo" będzie głowę truło a odpowiadać za to nie chcę.

Dlatego muszę postawić system na tym, co mam dostępne :/

Hucul

próbowałem (to było moje 1 podejście), nie przyjął O_o.
    Też myślałem że późniejsza wersja powinna akceptować "wcześniejszy" klucz, ale nie... ale nie.
    W sumie jeden grzyb czy zainstaluje czysty XP i zaktualizuje do SP czy od razu walne z XP z SP3.

Ps. dodam, że obecny system stoi już około 6 lat xD

0
  • #11 14 Lis 2012 21:48
    Hucul
    Poziom 39  

bambosz86 napisał:
    ...W sumie jeden grzyb czy zainstaluje czysty XP i zaktualizuje do SP czy od razu walne z XP z SP3...

No właśnie nie. Instalacje z SP3 z reguły nie przyjmowały upublicznionych kluczy z poprzednich wersji, ale aktywowały się na starych kluczach pasujących do nich językowo i wersją (Home/Professional i Box/Oem).

0
  • #12 14 Lis 2012 22:01
    marek003
    Poziom 40  

Czy komputer nie jest czasem "firmowy" w stylu dell lub coś podobnego.
    Czy jesteś pewny że na naklejce nie ma nic pod napisem Windows Profesional (lub obok niego)

Win XP - XP Prof i niepasujący klucz

I druga rzecz jak już ktoś wspomniał może wersja językowa jest nie taka.

Prawde mówiąc nic ci nie szkodzi zadzwonić do M$ i powiedzieć że masz klucz ale zgubiony nośnik może na podstawie klucza skierują cię na odpowiednią wersję Xp.

0
  • #13 14 Lis 2012 22:22
    bambosz86
    Poziom 11  

Kolejna próba (kolejny windows pobrany) i sukces xD.

Zwycięzcą w konkursie jest:

Win XP Profesional SP2 OEM PL (rok prod: nieznany).

Dzięki za pomoc i wsparcie biedaka :).

Ps. jutro idę po premie i wyrównanie nadgodzin xD

Jeszcze raz wielkie dzięki.

0