Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva T65 - znajduje kanaly na liscie ale ich nie zapisuje..

24 Lis 2012 21:26 3675 5
 • Poziom 1  
  jak w temacie, centrum krakowa antena zewnetrzna nie siatkowa. wlaczam dekoder po 10sek(odliczanie) startuje i szuka kanalow, znajduje 23 telewizyjne i kilka radiowych jak kreska dochodzi do konca miga okienko ''zapisywanie'' i wraca do odlicznia 10sek-czyli znow chce wyszukiwac na nowo ale zawse z takim samym skutkiem. Antena nowa nie zamontowana wiedz probowalem zostawiac ja w roznych miejscach ale zawsze to samo.. jakies rady panowie i panie?
  pozdrawiam Krzysztof.
 • Specjalista Sieci, Internet
   
  Jak włączysz dekoder, spróbuj wejść do menu, a tam zrobić instalację ręczną. Jak tam znajdzie kanały, a nie zapisze, znaczy się coś nie tak z dekoderem.

  Chorągwica - kanały
 • Poziom 11  
  Mam podobny problem.
  Lokalizacja: Tychy (czyli odbiór z nadajnika w Katowice-Kosztowy)
  Ręczne strojenie. Wprowadzam kanał 55. (MUX1, moc 25kW), pojawiają się kanały, zapisują się na liście. To samo z MUX3 (kanał 51, najsłabszy bo 2,5kW).

  Problem jest z MUX2 (kanał 49 i moc 63kW), pokazuje się lista kanałów, pojawia się informacją "zapisywanie" (czy jakoś tak), a kanałów z MUX2 na liście nie ma :/

  o co chodzi ??

  Na wszystkich pokazuje jakość sygnału ok 80%. Odbiór kanałów z MUX1 i MUX3 jest idealny.

  Strojenie automatycznie nie wchodzi w grę, bo niestety.. jak większość "głupich" (tak tak.. niestety) tunerów DVB-T.. robi następujący manewr:
  Najpierw na częstotliwości 610MHz znajduje MUX2 ze Skrzycznego (antena siatkowa ustawiona na Katowice), którego sygnał jest słaby i którego nie chcemy, a którego kanały zapisuje na liście, po czym przy skanowaniu pomija właściwy MUX2 z Katowic na częstotliwości 698MHz (bo te kanały już są).

  Dodam tylko że przed strojeniem ręcznym usuwam wszystkie kanały z listy znalezione wcześniej automatycznie.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Aktualizacja oprogramowania samego dekodera ze strony producenta powinna pomóc.

 • Poziom 30  
  Przywróć ustawienia fabryczne i wyszukaj ponownie kanały.
  Wszystko wróci do normy.
 • Poziom 23  
  Mam identyczny tuner i borykałem się z tym samym problemem, musisz wejsc w menu -> zakladka edytuj kanały -> usuń wszystkie -> zakładka instalacja -> przeszukaj automatycznie TV naziemną