logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Komunikacja RS232 z uP 89c2051 w V-Basic - wysyłanie i odbiór danych liczbowych

azuri 04 Lut 2005 13:44 1346 2
REKLAMA
  • #1 1197342
    azuri
    Poziom 12  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Witam chodzi mi o komunikacja uP 89c2051 (do
    programowania urzywam bascoma) przez to lacze uP bedzie wysylal dane liczbowe komputer bedzie je przetwarzal i wysylal spowrotem
    Zalezy mi na v-basicu bo go dobrze znam
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 1215951
    amator
    Poziom 22  
    Posty: 677
    Pomógł: 29
    Ocena: 37
    Witam
    Jak komputer ma odbierać dane (przez Max 232) to w Visual Basicu polecam wykorzystanie kontrolki OCX Microsoft Comm Control. Bardzo łatwo można przy jej pomocy wysyłać i odbierać dane z Com'ów. Kontrolka bardzo dobrze opisana jest w pliku pomocy wraz z przykładowym zastosowaniem. A jak nie zadziała to zostaje zastosowanie innej np. z zestawu port95nt.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    #3 1238644
    SACZI
    Poziom 16  
    Posty: 302
    Pomógł: 6
    Ocena: 14
    azuri napisał:
    Witam chodzi mi o komunikacja uP 89c2051 (do
    programowania urzywam bascoma) przez to lacze uP bedzie wysylal dane liczbowe komputer bedzie je przetwarzal i wysylal spowrotem
    Zalezy mi na v-basicu bo go dobrze znam

    No i z czym masz problem?
    Określ konkretnie pytanie. Nikt nie będzie zgadywał o co Ci chodzi.
REKLAMA