Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajnik radiowy o mocy 1kW. Synteza, koder stereo, koder rds.

04 Lut 2005 16:45 3125 18
  • Poziom 12  
    Tak jak w temacie potzrebuje takiego sprzętu. Ma on posiadać syntezę, koder stereo, koder rds. Potzrebuje nanmiarów gdzie mozna takie coś kupic. Sprawa raczej pilna. Cena nei gra roli. Prosze o pomo w poszukiwaniach

Pozdrawiam Paweł
  • Poziom 19  
    Mysle ze jak pojdziesz zalatwiac koncesje, to dadza Ci namiary na jakies firmy, ktore produkuja taki sprzet.

Sprobuj popytac w TP Ditel - jak wymieniaja sprzet do transmisji, to stary jest zlomowany. Moze uda sie go jakos zdobyc.
    Poszukaj tez na eBay.
  • Poziom 12  
    właśnei ze tu jest mały problem bop koncesja będzi ezałatwaiana w Angli, a nei w polsce. I sprzęt chciałem kupić na miejscu. Chodzić konkretnei ma w Londynie
  • Poziom 18  
    rany boskie, az taka moc, czlowieku, hehe niedlugo to na giga waty sie ludzie poprzerzucaja
  • Poziom 21  
    Jak działać, to działać konkretnie, a nie bawić się w jakieś pluskwy 10W :P Tak na poważnie, to też właśnie miałem podać powyższy adres, tylko że kolega yes2mike mnie uprzedził :) Mają tam stosunkowo niskie ceny jak na moce takich nadajników, tylko pozostaje jeszcze kwestia jakiej jakości są te sprzęty, ale napewno lepszej niż "wyrób domowy". Ciekawe też jak wygląda z przesyłką takiej miłej paczuszki :) Pamietam jak Panda2 niedawno udostępnił opis nadajnika 1KW produkcji polskiego Zaratu, to taka "szafka" ważyła 450KG, ale na szczęście technika poszła już na tyle do przodu, że taki sprzęcik zmieści się już w mniejszej szafce :) Pozdrawiam i życzę dalekich zasięgów :)
  • Poziom 18  
    oo to pewnie zainteresowani kupmnem beda musiali pozniej sprawe transportu z PKP zalatwiac, hehe
  • Poziom 21  
    A że tak z ciekawości jeszcze zapytam. To koncesje w Angli dla nadawcy radiowego jest tak prosto uzyskać? :> Trochę mnie zastanawia na jakiej zasadzie ma się to odbyć w tym przy przypadku.
  • Poziom 12  
    hola nadajnik o mocy 1kW ma wymiary zwyklej obudowy kompa PC zasilacz jest troche wiekszy bo potrebuje chlodzenie. ale nie jest to az takie gigantyczne widzialem podczas pracy nadajnik z miejscowej rozglosni radia komercyjnego gdzie mialem praktyke.kto takie zeczy robi juz nie pamietam
  • Poziom 21  
    Napisałem, że takie wielkie nadajniki produkowała kiedyś polska firma "Zarat" z podkreśleniem KIEDYŚ. Widać że mnie źle zrozumiałeś :)
  • Poziom 12  
    qmc napisał:
    A że tak z ciekawości jeszcze zapytam. To koncesje w Angli dla nadawcy radiowego jest tak prosto uzyskać? :> Trochę mnie zastanawia na jakiej zasadzie ma się to odbyć w tym przy przypadku.

Z tego co on mi mówił wystarczy spełnić jakieś normy, pokazać papiery i koncesję mozna bezproblemowo uzyskać. Dokładnei jak jest to się dowiem. Do końca czerwca jest sporo czasu, a jeśli sie nei uda uzyskać koncesji to będziemy piracić :) (żartowałem). Myśle ze anglicy pozwilą na takie radyjko, trzeba być dobrej myśli. A co do tego czy można prosto uzyskać, to przecież nic za darmo pewnie ze koncesji w kioskach nei sprzedają. nie ma tak łatwo, ale spróbować trzeba. Dzięki za odpowiedzi. Z tej stronki własnie skompletuje sprzęt. Z tego co widze na wszystko jest 15 000PLN powinno wystarczyć na sprzęt. Co do transportu to nei ma problemu, zawsze mozna po to pojechac nie jest tak dalego.

Pozdrawiam Paweł
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    O kurde......... 1kW!!!! No nie wiem, ciekawe jak się zachowuje komputer przy takiej antenie! Jeszcze parę lat temu to ludziska pytały o nadajniki 0,1 ewentualnie 1W, a teraz..... Masakra!
    Pozdro,
    Adam Pyka
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A co to za wyczyn... ten 1 kW Jezeli stacja ma nadawac legalnie, nie jest to nic, co powala na kolana ;)
  • Poziom 18  
    u naszych sasiadow ze wschodu to taka moc jak 1kw to pryszcz, widze ze zamisat zmierac do zachodu zmierazmy na wschod
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A u makaroniarzy 1 kW na CB jest pryszczem ;)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    yes2mike napisał:
    A u makaroniarzy 1 kW na CB jest pryszczem ;)

Zamontuj antenę na bloku, to możesz liczyć sekundy do czasu, aż przyleci URTiP ;-) albo sąsiad z siekierą ;-)

A czy taka moc jakoś wpływa na człowieka, jakby takie coś np. na bloku zamontować?

Pozdrawiam,
    Adam Pyka
  • Poziom 12  
    Właśnie u nas ma to sterowac wszystko komp. Teraz pytanie jak tą końcówke daleko od kompa oddalić zeby sie nic nei działo ?? pomieszczeni ma być klimatyzowane i ma tam stać ok 2-3 kompów, koder stereo, końcówka i te wszystkei pierdoły od tego. Co do anten to będą ok z 60-70 m od lokalu. Czy to moze być tak ustawione ?? Kolega mio mówił ze za tydzien wylatuje do londynu i sie dowie wszystko jakie papiery tzreba dostarczyc i jakie wymogi spoełnic aby radio mogło grać. Ja jestem dobrej myśli. mam nadzieje ze to wypali. Dzięki za wszstkie posty

Pozdrawiam Paweł