Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie Amplitunera do telewizora.

marcin5747 30 Nov 2012 13:09 22293 26
    marcin5747
    Level 12  
    Witam, mam amplituner Technics SA-GX350 i telewizor samsung UE46EH5300 Problem polega na tym, że nie wiem jak podłączyć amplituner do tego telewizora. Czy muszę podłączyć się pod wejście słuchawkowe? telewizor ten ma z tyłu wejście na cinche, lecz nie wiem do czego służą. Tutaj są te wejścia: http://www.hoh.de/images/articles/50f32f37c3301dfd8d1da6229434af10_5.jpg

Czy mogę się podłączyć kablem cinch > cinch do telewizora pod wejście Audio R i L?

Chciałbym uzyskać tylko i wyłącznie dźwięk, czyli aby telewizor wysyłał dźwięk do amplitunera, a ten do kolumn. Nic więcej.
    ziomus90210
    Level 35  
    Możesz uzyskać dźwięk z cinch z TV lub lepiej z wyjścia optycznego.
    andrefff
    Level 36  
    Kabel Euro > 3xRCA. Euro w tv RCA w dwa wejścia audio (PHONO). Trzeci RCA wolny.(żółty)
    marcin5747
    Level 12  
    I co takie coś da? Dźwięk będę miał ale ekran będzie czarny czy jak? Jeśli tak to za takie coś serdecznie podziękuję heh ;). Chyba to po prostu załatwię kablem Jack - 2x Cinch, nie rozumiem tego euro > 3xRCA
    andrefff
    Level 36  
    marcin5747 wrote:
    nie rozumiem tego euro > 3xRCA

Co najgorsze nawet nie przejawiasz odrobiny chęci, żeby zrozumieć. Rób jak chcesz, skoro wiesz lepiej.
    marcin5747
    Level 12  
    Nie wiem lepiej, jeśli mógłby Pan mi to jakoś bardziej opowiedzieć, bo rozumiem to tak:

Kupuję kabel euro z wyjściem na 3 cinche (żółty czerwony i biały) Podłączam kabel euro do TV, a końcówki cinchów czerwony i biały do amplitunera w wejście Phono. Żółtego cincha nie ruszam.

Czy tak to mam rozumieć?
    Pablo1964
    Moderator
    marcin5747 wrote:
    nie rozumiem tego euro > 3xRCA

Inaczej Euro -> 3 x chinch. RCA=chinch.
    marcin5747
    Level 12  
    Przypomniało mi się że w szafce mam oto taki kabel Euro > 3x Cinch. Podłączyłem go pod TV oraz amplituner. Niestety brak dźwięku. Czy macie Państwo jakieś rady? Może trzeba coś przełączyć w ustawieniach telewizora ? Przestawiłem tryb głośników na "zewnętrzne" ale nic nie dało.
    andrefff
    Level 36  
    Raczej w ustawieniach Technicsa.
    marcin5747
    Level 12  
    Tylko nie wiem co w ustawieniach technicsa zmienić. Ustawiłem źródło pod które jest podłączony telewizor i nic.
    Pablo1964
    Moderator
    Każdy oprócz Phono. Kable Euro - 3 x chinch są kierunkowe - czy jesteś pewny, że w Twoim kablu sygnał biegnie od euro do chinch a nie na odwrót? Czy podłączyłeś odpowiednie wtyczki do odpowiednich gniazd?
    marcin5747
    Level 12  
    Nie jestem pewny, jak mógłbym to sprawdzić?

Jeśli ufać moim oczom i rozpoznawaniu kolorów to tak. Jestem pewien

obok wejścia euro w telewizorze jest napis "Ext RGB"
    Pablo1964
    Moderator
    Analizując schemat gniazda Euro i sprawdzając, które piny są aktywne w Twoim kablu.
    marcin5747
    Level 12  
    Chyba się niestety nie dogadamy, bo nie mam pojęcia o co chodzi. Poprzednio pod Euro był podłączony odtwarzacz DVD, i do niego kablem cinch > cinch był podłączony amplituner, i mogłem sobie puszczać ulubione płyty.

Jeśli to by coś pomogło, mam takie kable jak: Euro > 3x Cinch, Przejściówkę z Euro > 3x cinch (z Playstation 2), oraz kabel 3x Cinch > 3x Cinch.

Rozwiązanie kolegi wyżej pewnie by było najlepsze, ale te urządzenie i kabel były by podobne cenie amplitunera..
    irek6311
    Level 33  
    Innej opcji nie masz bo TV tylko z cyfrowego wyjścia audio wysyła marcin5747 .
    marcin5747
    Level 12  
    I przez słuchawkowe, i chyba na takie rozwiązanie się skuszę.. Najtańszy i najprostszy sposób
    michalek8883
    Level 15  
    Ustaw amplituner na głośność 5 proc. Dalej jak ci jest nie potrzebny kabel euro to rozbierz i złącz dwa chinche tak aby powstał 1 chinch i wtedy spróbuj podpiąć pod te chinche pod telewizor. jak są oznaczone audio in czy out.
    Jak działa to dobrze kup wtedy odpowiedni kabel ale pamiętaj że niedziała dźwięk jak słuchasz z usb,hdmi i dźwięk jest nie równo z obrazem.
    Najlepiej podłącz pod optyczne lub słuchawkowe kablem chinch-mini jack.
    Kabel euro-3x chinch służy do podłączenia tv do magnetowidu.
    marcin5747
    Level 12  
    Kurde no to wytłumaczcie mi chociaż po jakie licho ten telewizor ma z tyłu wejścia na Cinche skoro i tak nie działają ?..
    czolo81
    Level 17  
    Kabel euro który posiadasz niestety ale działa w drugą .Czyli w żółtym masz Video , ale w białym i czerwonym Audio In do TV .Masz opis wejść .Czyli tak rozbierasz wtyk Euro i najlepiej sprawdzić najprostszym multimetrem czy wtyki w RCA są odpowiednio ułożone. Prostszy sposób to wpiąć te RCA do wejścia AUX amplitunera ustawić go na 10% mocy i jakimś drucikiem dotykać do pinów Euro. Jeżeli usłyszysz charakterystyczne buczenie przy dotykaniu pinów 2 i 6 to źle.Pozostanie tylko przełożenie tych dwóch pinów na miejsce 1 i 3. I możesz się delektować dźwiękiem z tv . https://obrazki.elektroda.pl/6258163600_1354300459.jpg
    irek6311
    Level 33  
    marcin5747 2xRCA audio to wejście (IN) i sygnał z niego nie wychodzi !
    tylko na (OUT) jest sygnał wyjściowy audio < Poczytaj instrukcję (TV/Amplituner) .
    michalek8883
    Level 15  
    Ze scart uzyskasz dźwięk ale tylko dvb-t tva sat podłączony pod scart z tym że obraz będzie wyświetlany nie równo z obrazem dźwięk będzie wcześniej.
    Do tego jak chcesz dźwięk z hdmi, usb to tylko z słuchawkowego i optycznego.
    marcin5747
    Level 12  
    Dobra dzięki wszystkim ludziska :). Zakupię ten kabel który jest potrzebny, a w przyszłości skuszę się na ten konwenter lub nowy amplituner. Pozdrawiam
    michalek8883
    Level 15  
    2xchinch-mini jack kupujesz?
    Jak tak to dobrze.
    marcin5747
    Level 12  
    Jack 3,5mm > 2x Cinch. :)