Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera GSM wysyła fotki MMS'em tylko z kartą SIM PLAY, dlaczego ?

Yosarian_22 01 Gru 2012 03:22 5280 6
  • #1 01 Gru 2012 03:22
    Yosarian_22
    Poziom 10  

Wypatrzyłem coś takiego:
    Urządzenie umożliwia nasłuch otoczenia poprzez wykonanie połączenia na numer telefonu z włożonej karty SIM. Działa automatycznie po włożeniu karty SIM. Posiada bardzo czuły mikrofon który wyłapuje najmniejszy szmer. Urządzenie posiada wbudowaną kamerę dzięki której możemy nagrywać filmy wideo, robić zdjęcia lub nagrywać sam dzwięk na włożoną kartę pamięci micro SD. Moduł sterowany jest za pomocą komend SMS. Urządzenie nie posiada SIMLOCK i działa w każdej sieci jednak po włożeniu karty SIM PLAY ma możliwość przesłania zrobionego zdjęcia MMS'em bezpośrednio na telefon !!! Urządzenie ma także zaimplementowaną funkcję VOX gdzie jest alarm SMS lub powiadomienie telefoniczne po wykryciu dzwięku powyżej 30dB ( możliwość ustawiania czułości mikrofonu ).

Dwa zakresy GSM 850/900/1800/1900Mhz
    Wbudowany bardzo czuły mikrofon - zasięg działania do 15 metrów
    Wbudowana kamera 2.0 CMOS
    Obsługa kart micro sd do 16GB
    Alarm SMS lub powiadomienie telefoniczne po wykryciu dzwięku powyżej 30dB VOX
    Możliwość robienia zdjęć i zapisywanie na karcie pamięci - sieć PLAY wysyłanie bezpośrednio MMS na telefon
    Możliwość nagrywania filmów wideo i zapisywanie na karcie pamięci
    Możliwość nagrywania samego dzwięku i zapisywanie na karcie pamięci

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). do aukcji z przedmiotem.
    A dodatkowo podaję zrzut ekranu tej strony WWW (gdy strona z aukcją wygaśnie)
    i zrzut istotnego fragmentu opisu

W powyższym opisie pogrubiłem te fragmenty, których dotyczy moje pytanie a można to ująć tak:

Co takiego jest w SIM karcie PLAY, jaka jest jej szczególna właściwość, że tylko po jej włożeniu do urządzenia i wysłaniu z jakiegoś telefonu tekstowej komendy SMS (w przypadku tego modelu '111'), urządzenie wykona fotkę i za chwile samo odeśle nam MMS'em na telefon (z którego wcześniej wysłaliśmy w/w SMS) ?

Wg mnie, nie chodzi tu o jakiekolwiek wcześniejsze dostosowanie urządzenia do SIM kart z PLAY'a (wyczytałem gdzieś, że jeszcze radzi sobie z SIM karta z Orange).
    Opisy ze stron anielsko-języcznych odnoszace się do tego zagadnienia:
    -----------------
    Camera returns
    Edit the text "111" sent to this product
    ......................
    Take Photo and send back your phone
    ......................
    How can we take a picture?
    Send message 111, then your cell phone will get a picture by MMS,
    -----------------

Podaję jeszcze link do strony z dodatkowym opisem urządzenia Link oraz tutaj Link

-1 6
  • #2 01 Gru 2012 11:02
    basstec
    Poziom 34  

Każda sieć ma swoje ustawienia mms i internetu, w telefonie łatwo je wpisać a to urządzenie widocznie jest zaprogramowane na "sztywno". Zapytaj sprzedającego czy jest jakaś możliwość konfiguracji ustawień.

0
  • #3 01 Gru 2012 12:31
    Yosarian_22
    Poziom 10  

basstec napisał:
    Każda sieć ma swoje ustawienia mms i internetu, w telefonie łatwo je wpisać....

A czy ma jakiekolwiek znaczenie dla ustawienia parametrów SIM karty (i zapamiętania przez nią, na zasadzie przeniesienia kontaktów z fona na sim kartę) takie postępowanie że, przed włożeniem SIM karty do urządzenia, najpierw wkładam ją do telefonu, wtedy automatycznie przychodzą ustawienia od operatora na telefon (lub je wprowadzam ręcznie) a następnie przekładam ją do w/w urządzenia ?

0
  • #4 01 Gru 2012 12:39
    basstec
    Poziom 34  

Ustawia się telefon nie kartę, toż karta oferuje usługę mms tylko trzeba to ustawić w telefonie lub innym urządzeniu.

0
  • #5 01 Gru 2012 13:21
    Yosarian_22
    Poziom 10  

basstec napisał:
    ...urządzenie widocznie jest zaprogramowane na "sztywno"

Tutaj Link jest pokazana cała instrukcja (część angielsko języczna) i nigdzie nie wspominają, ze funkcjonalność zwrotnego MMS'a z fotką, jest związana z potrzebą przeprogramowania, a na str. 7 instrukcji tylko enigmatyczne stwierdzenie: "Camera returns. Edit the text "111" sent to this product (This function with GPRS and MMS card)" a wcześniej przy włąściwościach "Take Photo and sent back your phone" a jak coś nie działa to na str. 11 radzą "Do not autmatically answer, re-boot card" ....czyli prosto i funkcjonalnie :D

To samo jest na stronie producenta tego urzadzenia Link zaś w pokazanej zawartości opakowania, nie widać żadnego CD (mini CD) z software'em do tego celu.

Nie jest wykluczone, ze możesz mieć rację z tą "sztywnością" i Play został wpisany fabrycznie podczas flashowania urządzenia a to z uwagi na powiązania P4 z Chinami (finasowanie Play'a prze chiński bank, kredyty, i dostarczanie wszystkich urządzeń dla P4 przez chińskiego Huawei'a)

1
  • #6 13 Lut 2013 11:28
    rurek
    Poziom 10  

Mam taka kamerkę, juz drugi egzemplarz. pierwszy w ogóle nie działał ;) Niestety nie wysyła mmsow z karty play ani z żadnej innej. Sprzedawca napisał żeby nic nie kombinować, ponieważ oni "wgrywają ustawienia do play" i ma działać.. W pamięci urządzenia, w głównym katalogu są 4 pliki, jest w nich m.in. zapisany numer uprawniony. Pewnie tam sa zapisane ustawienia mmsów. Jestem w trakcie reklamacji, ciekaw jestem jak to się zakończy. Wszystkie inne funkcje działają ok. Kiedy wysyłam komendę 111 a urządzenie lezy koło radia, słychać jak moduł nadaje podczas odbioru smsa, a potem, po ok 5 sek znów nadaje próbując wysłac mmsa, jednak nie nawiązuje połączenia po GPRS i nic więcej się nie dziaje.

0
  • #7 24 Lut 2015 21:36
    Yosarian_22
    Poziom 10  

Te urządzonoko jest okrojonym modelem konkretnego telefonu. W pełnej, telefonicznej, wersji jest oczywiście możliwość ustawienia parametrów dla MMS'ów dla dowolnej sieci (jest przecież bez SIM LOCK'a) lub otrzymania takowych od usługodawcy automatycznie po włożeniu karty SIM. W wersji, takiej jak opisywana w problemie powyżej jest tylko możliwość flashowania przez producenta. Wszystkie te wynalazki mają zaprogramowaną możliwość współpracy z sieciami występującymi na rynku producenta czyli w Chinach, stąd też prawdziwe jest info w ulotce. Sprzedawca ten, albo sam dokonał zmiany także na Play lub taką wersję zamówił u producenta w Chinach. Gdy jego oferta się pojawiła na Allegro, pozostali sprzedający wersję na rynek chiński, pomyśleli (bez fizycznego sprawdzenia) że ta ich wersja ma także obsługę Play w standardzie i podawało takie info w ofercie, a tak niestety nie było (lub też przyjęli, że funkcja odsyłania MMS dotyczy także wszystkich operatorów w PL).
    Stąd też znalazła się część osób z nietrafionym zakupem (ja na takiego trafiłem i od razu odesłałem).
    Udało mi się nawiązać kontakt z jednym z użytkowników, który kupił ten sprzęt na Allegro, od sprzedawcy gwarantującego, że rzeczywiście współpracuje z siecią Play i tak było w istocie, potwierdził, że z tą siecią działa. Wymiana danych w poszczególnych katalogach i porównywanie ich treści nic nie dało, nie było żadnych różnic, które mogłyby wskazywać, że tą drogą można zmusić (zmiana konfiguracji) urządzenie do współpracy z którymś z operatorów w PL.
    Rozwiązaniem jest tylko pytanie i uzyskanie gwarancji, że ta funkcja została osobiście przetestowana w PL przez sprzedającego.

0