Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka wielofunkcyjna laserowa kolorowa czy atramentowa?

03 Gru 2012 14:19 7950 23
  • Poziom 9  
    Witam!
    Zastanawiam się nad zakupem nowego urządzenia wielofunkcyjnego i mam problem, bo nie wiem czy wybrać coś laserowe czy może pozostać przy atramentowcach..Jak jest z nabijaniem drukarek laserowych? czym sie je nabija i ile to kosztuje? Kwota jaką mogę wydać wynosi do 900zł.
  • Poziom 31  
    Na tak postawione pytanie nikt nie odpowie sensownie, a to dlatego że sprzet drukujący dobieramy stosownie do potrzeb w tym zakresie.
    Jeśli to ma być sprzęt do użytku typowo domowego gdzie od czasu do czasu drukuje się fotki to na pewno laser będzie porażką.
    Opisz ze szczególami jakie masz potrzeby w zkresie drukowania i czego oczekujesz po urzadzeniu. Mając tego typu informacje łatwiej bedzie cokolwiek podpowiedzieć.
  • Poziom 9  
    Umowy, pisma, zdjęcia, obrazki, ściągi na studia i wiele innych. Sprzęt do domu, do posiadania czterech osób ( dość często drukujących różne rzeczy).
  • Poziom 31  
    Biorąc pod uwagę że będą drukowane obrazy w kolorze to zdecydowanie polecam sprzęt ( kombajn ) atramentowy do takich celów przeznaczony.
    Z treści zapytania rozumiem że znaczenie maja koszty eksploatacji, a jesli tak to proponuję poszukać urządzenia wyposażonego w system CISS ( system stałego zasilania w tusz ). System taki najczęściej posiada pojemniki wyposażone w chipy samoresetujace ( wieczne chipy ). Nie ma wymiany wkładówa jedynie dolewa sie tusz z butelki. Na portalch aukcyjnych mozna znaleśc tego typu oferty.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Jak wygląda nabijanie laserówki? Ile to kosztuje? Nie opłaci się kupić lasera kolorowego? Widziałem już takie drukarki w tym przedziale cenowym.
  • Poziom 27  
    Regeneracja tonera do monochromu jest prosta dla rozgarniętego serwisanta.Instrukcje i podzespoły są powszechnie dostępne.
    Zawsze możesz też kupić taki toner regenerowany lub nowy zamiennik.Wspomniany 85A to koszt w granicy 40-120zł w zależności od jakości usługi.
    Drukarkę laserową w kolorze możesz kupić w cenie którą podałeś.Tylko zawsze upewnij się o cenie i wydajności tonerów.Są w ofercie nowe kolory HP które nie posiadają tonerów i na dzień dobry dodatkowo wysupłujesz z kieszeni ok 1k zł.
    Patrz na koszty eksploatacji a nie zakupu.Im taniej kupisz tym drożej będziesz używał.
  • Poziom 30  
    # irony mode ON #

Moim zdaniem jak nie drukujesz minimum 500 stron miesięcznie to kupno laserowego urządzenia nie ma żadnego sensu. Jak drukujesz rzadziej niż raz na tydzień, to kupno jakiejkolwiek drukarki to bezsensowny pomysł i dodatkowo strata pieniędzy, zużycie surowców naturalnych i zaśmiecenie środowiska kolejną niepotrzebną drukarką. Lepiej w warzywniaku wydać te pieniądze, gospodarka więcej zyska i pieniądze zostaną w lokalnym portfelu a nie w skarbcu korporacyjnym gdzieś w Szwajcarii ;-)

# irony mode OFF #

Tanie urządzenia nie są z natury opłacalne. Wydruki są drogie, nawet na zamiennikach.

Na przykładzie drukarki Canon Pixma IP2700 mamy następującą aproksymacje:

Koszt zakupu drukarki to ok. 150zł. [w standardzie tusz PG-510 220str. i CL-511 244str.].

Załóżmy, że wydrukujesz łącznie 250 stron na takim zestawie zatem kupujesz jeszcze jeden czarny tusz oryginalny i ryzę papieru. Wydałeś 220zł za wydrukowanie 500 stron.

Kolejne 500 stron to koszt ryzy papieru i 3 tuszy (2x B i 1x CMY). Koszt 210zł.

Zakładając, że będziesz kupował zamienniki, to zaoszczędzisz na pierwszym 1000 stron różnicę pomiędzy 3 tuszami B i jednym CMY, czyli jakieś 100zł.

Czyli na nieoryginalnych wydrukujesz pierwszy 1000 stron za 330zł. (33gr/stronę).
    Na oryginalnych wydrukujesz pierwszy 1000 stron za 430zł (43gr/stronę).

Z tanimi laserami nie jest wcale lepiej, wręcz przeciwnie.
  • Poziom 9  
    Najgorszy problem miałem z atramentową drukarką kiedy w domu nie było nikogo przez ponad trzy miesiące (wakacje) i tusze wysychały w niej. Jak jest w przypadku laserowej? Też trzeba drukować co kilkanaście dni jakiś artykuł aby tonery nie "wyparowały"?
  • Poziom 30  
    Laserowych drukarek ten problem nie dotyczy.
  • Poziom 9  
    Jaka polecacie drukarkę laserową kolorową wielofunkcyjną? :)
  • Poziom 30  
    Ile stron miesięcznie będzie na niej drukowane?

Ile ma kosztować maksymalnie?

Ma mieć faks?

Ma mieć WiFi?

Ma mieć czytnik kart?

Ma skanować do folderów sieciowych?

:-)
  • Poziom 30  
    @Sługa WSI: Odnosiłem się do wyparowywania tonerów ;-)

A to, że guma sparcieje, toner się zawilgoci bo źle jest przechowywany i takie tam nie są problemem spowodowanym zaprzestaniem użytkowania, a czasem, warunkami eksploatacyjnymi i niezależnie czy będziesz jej używał czy nie to i tak się to stanie.

Fakt, toner otwarty po 5 latach jest do wyrzucenia, ale jest to niezależne od tego czy go używałeś 5 lat czy też nie. Ogólnie to chyba 2 lata po otwarciu zaczynają się problemy, ale jak wspomniałem - niezależne od tego czy go używałeś regularnie czy też nie.
  • Poziom 9  
    Cena maksymalna to około 900zł. WIFI to podstawa jaką oczekuję zaraz po taniej eksploatacji:)
  • Poziom 30  
    Nikt Ci zatem nie poleci niczego, co spełni Twoje wymagania, bo się one wzajemnie wykluczają.
  • Poziom 9  
    Dlaczego się one
    GallusAnonimus napisał:
    wzajemnie wykluczają
    ?
  • Poziom 27  
    ktomek154 napisał:
    Dlaczego się one
    GallusAnonimus napisał:
    wzajemnie wykluczają
    ?

Dlatego że w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych kwota 900 zł stawia je w najniższym szeregu.A co za tym idzie najdroższym w eksploatacji. A Tobie,jak piszesz, zależy na tanim użytkowaniu.
    Zapamiętaj życiową prawdę-tanio kupujesz,drogo używasz. I odwrotnie.

Za taką kwotę (może trochę niższą) mogę Ci sprzedać atramentowego Brothera.
    LAN,Wifi,duplex,adf,druk na A3,skan i inne cuda.
    Atramenty po 20 zł
  • Poziom 9  
    Z innych wypowiedzi wyczytałem, że nabicie lesera to koszt 40- 120zł który wystarcza na dużo dłużej niż atrament i nie wysycha po kilku miesiącach co też jest dla mnie ważną kwestią.
  • Poziom 11  
    atramętowe są dużo tańsze
  • Poziom 2  
    Atramentówka jest tańsza, ale te ceny już nie są tak powalające jak kiedyś. Jeżeli się drukuje dużo, to warto zainwestować w laser. Tak jak ktoś tu napisał - tanio kupujesz,drogo używasz. A w przypadku lasera jest właśnie odwrotnie, czyli drożej kupujesz, ale tanio używasz. To z czasem się zwróci i opłaci. A wtedy i na serwisie zaoszczędzisz.
  • Poziom 14  
    Ja kupiłbym dwa urządzenia: czarny laser -tanie zamienniki dużo mniej problemów niż przy kolorze i kolorowy atrament np HP na 2 tusze 703 lub 704. Na oryginalnych tuszach atramentówki tak szybko nie zasychają. Oryginalny kartridź HP 703 lub 704 kosztuje w granicach 30 zł a napełniane ok 20 zł przy kilkakrotnie większej pojemności.
    Kolorowe laserówki mają duże problemy z czipami przy nieoryginalnych tonerach o czym pisze wielu użytkowników na tym forum.
  • Poziom 2  
    Zakładając, że kupujesz nieoryginalne to wiadomo, że może być problem. Ale moim zdaniem nie ma co oszczędzać na tuszach, bo to dokładnie tak samo się ma, jak przy tanim sprzęcie - mało inwestujesz, dużo płacisz później. Takie tuszę są mniej wydajne, zasychają itp. A potem drukarka to nawet do naprawy się może nie nadawać.