Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

2x GROUND ZERO GZUW 10SQ VS 2x Hertz hx250mm

03 Dec 2012 18:31 1680 6
  • Level 11  
    Witam , zmieniła mi się koncepcja car audio . Teraz priorytetem jest dla mnie jakość . Głównie ma to grać jakościowo czystym i głębokim basem ale dodam , że lubię czasami " odkręcić " suba mocniej i potrząść samochodem ;) . No więc do rzeczy ... planowałem zakup 2x hertz hx 250 ale niestety spotkałem się z opinią , ze nie gra ;( Za to ta sama osoba polecała mi w/w ground zero podobno : " zamiata większość 25 , a nawet gra mocniej niż nie jedna 30 " . Chciałbym zaczerpnąć waszej opini na ten temat , które głośniki są warte swojej ceny . Nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto ... to nie są już małe kwoty . Ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje , powiedzmy do 700 zł sztuka . Z góry dzięki za pomoc .
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 30  
    A dlaczego akurat dwa głośniki? Jak ma być mocno i jakościow polecam JLa W7 lub RE XXX 12 :)
  • Level 11  
    Karolo MPower wrote:
    A dlaczego akurat dwa głośniki? Jak ma być mocno i jakościow polecam JLa W7 lub RE XXX 12 :)

Dwa ze względu na to , że 25cm potrzebuje mniejszych skrzynek i są szybsze . JL słyszałem właśnie , że fajnie gra ale pytanie czy 30 cm dorówna szybkościowo 25 (podobno troszeczkę mułowaty ) ? Poza tym jednak jest trochę droższy ... Druga sprawa to dwa suby jak już sobie "dowale" chyba zrobią lepszą "rzeźnię" ? Wcześniej miałem 2x Powerbas s104 , ciśnienie było ale pozostawiały wiele do życzenia ... taki monotonny ten bass był i mało szczegółowy .

p.s. te hertze naprawdę są takie złe ? Już prawie je kupiłem ale chcę się jeszcze doinformować . Do czego byście porównali hertza ( jaki sub ) ?
  • Level 30  
    Pomiędzy W7 a tymi głośnikami, które wypisałeś jest przepaść. Na pewno wziąłbym GZ niż Hertza, bo go miałem i nic specjalnego.
  • Level 11  
    Karolo MPower wrote:
    Pomiędzy W7 a tymi głośnikami, które wypisałeś jest przepaść. Na pewno wziąłbym GZ niż Hertza, bo go miałem i nic specjalnego.

Kolego , a mógłbyś się wypowiedzieć czy słyszałeś może te GZ ? Mówisz Hertz nie warty swojej ceny ... do czego byś go porównał ? No i jakbyś mógł to zasugeruj jakieś inne głosniki w tym przedziale cenowym , widzę że masz większe doświadczenie w CA więc jestem otwarty na propozycje . Czy w tym przedziale cenowym (do 700 zł sztuka ) zagra coś lepiej niż te GZ ?

A co do JL'a to wiem , że jest kozacki ale niestety nie ten przedział cenowy , a zależy mi na nowych głośnikach .
  • Level 30  
    Słyszałem i grają znacznie lepiej niż te Hertze, zwłaszcza w bass reflexie, gdzie nie mulą zbytnio. Nie wiem po co dwa głosniki, ale wiem, że mając 1500 zł mozna spokojnie szukać zadbanego 12W7, czasem MX12 re sie trafi. Te głosniki grają wspaniale i wszystkim z tego tematu do nich bardzo daleko.
    Ja nie widze różnicy pomiędzy nowym a używanym (zadbanym) głośnikiem. Wszystko można sprawdzić przy zakupie i ocenić stan techniczny.