Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CED 110 - Nie uruchamia programu/przerywa program - pobieranie wody

PaAn 14 Gru 2012 12:33 3684 5
  • #1 14 Gru 2012 12:33
    PaAn
    Poziom 11  

Witam,

Problem ze zmywarką polegający na tym, że po pobraniu wody (części wody?) nie uruchamia programu lub po wypompowaniu wody z mycia i pobraniu wody (części wody?) przerywa program pokazując zapalone dwie pierwsze diody - wg instrukcji zbyt długi pobór wody.

Rozebrałem panel sterujący i "na oko" nie ma tam nic co mogłoby niepokoić. Styki przeczyściłem Kontaktem 60.
    Otworzyłem drzwi, zatrzask zamknąłem manualnie i zmywarka wodę spokojnie wypompowuje. Pobiera również bez problemu do poziomu około 2cm powyżej najniższego punktu. Gdyby pobrała więcej to by się wylała ta woda pod drzwiami, co by sugerowało, że ilość wody jest OK.

Co pomaga:
    Dynamiczne zamknięcie drzwi i uderzenie (z czuciem) w panel sterujący (na środku).
    No ale nie mogę tak po niej 'prać' więc proszę o podpowiedź co to może być i/lub jak dostać się do czujników(poziom wody) i pompy - z której strony, co rozebrać.

PS
    Jest podobny wątek ale nie ma tam odpowiedzi na to pytanie.

Dziękuję, pozdrawiam

-1 5
  • Pomocny post
    #2 17 Gru 2012 14:08
    walmo
    Poziom 9  

Może być problem z licznikiem wody. Jeśli nie poda odpowiedniej ilości impulsów to elektronika odbierze to jako błąd. Znajdyje się on w płaszczu wodnym i dochodzą do niego dwa cienkie przewody mocowane na wtyczkę. Zdarzają się problemy ze stykiem.

0
  • #3 17 Gru 2012 17:42
    PaAn
    Poziom 11  

Witam,

Dziękuję za podpowiedź. Jak się do niego dostać?

Dziękuję. Pozdrawiam.

0
  • #5 17 Kwi 2013 18:28
    aspeedy5
    Poziom 9  

Miałem problem z tą zmywarką a mianowicie nie chciała ruszyć, pompa non stop chodziła, migały wszystkie 4 diody. Przyszedł majster i stwierdził programator do wymiany, spojrzałem w necie cene nowego programatora i koszt wynosi 489zł, powiedziałem sobie ni chu*** nie zapłacę tyle, rozkręciłem tył zmywarki włączyłem i zobaczyłem że z plastikowego elementu który dostarcza od pompy do górnego wiatraka wodnego cieknie, plastik okazał się dziurawy więc zmywarce uciekała woda i programator wariował, po wymianie plastiku ( razem z przesyłką kosztował 60zł ) zmywarka śmiga dalej jak nowa ;)

-1
  • #6 20 Lut 2015 14:26
    PaAn
    Poziom 11  

U mnie wystarczyło przeczyścić styki i miernik wpuszczanej wody, który znajduje się po lewej stronie zmywarki.
    Z uwag dodam, że trzeba zdjąć wszystkie obudowy ze zmywarki co na pierwszy raz dość pracochłonne.
    Dziękuję osobom za ich cenne i celne podpowiedzi.

0